Internet

Zakupy na YouTube? To coraz bardziej realny scenariusz

przeczytasz w 1 min.

Google ma w planach poważną zmianę na YouTube. Bez wątpienia byłoby nią wprowadzenie funkcji zakupów bez opuszczania serwisu.

Google może zmienić YouTube, chce oferować funkcję zakupów

Jeśli są w sieci serwisy, których nikomu nie trzeba przedstawiać to YouTube bez wątpienia się do nich zalicza. Ogromna baza użytkowników to równie ogromne możliwości co do generowania przychodów. Bloomberg raportuje, iż niektórzy twórcy przygotowujący treści na YouTube zostali poproszeni o oznaczanie produktów, które prezentują w swoich filmach.

Wedle tego samego źródła zostaną one połączone z odpowiednimi narzędziami do zakupów. Finalnie miałoby to działać tak, że użytkownicy mogliby przeglądać i kupować prawie wszystko, co widzą na filmach bez opuszczania YouTube'a. Obecnie testy odbywają się we współpracy z firmą Shopify. To nie mrzonki czy wymysły redakcji Bloomberg, rzecznik prasowy Google potwierdził, iż „trwają testy pewnych funkcji handlu elektronicznego”.

To nie jest pierwsze podejście pod zakupy na YouTube

Brzmi to dla Was mało prawdopodobnie? Testy zakupów na YouTube miały już kiedyś miejsce. Co więcej, temat oficjalnie poruszył nie tak dawno Sundar Pichai. Jak stwierdził przy okazji jednej z konferencji poświęconej finansom Google, idealnym przykładem filmów doskonale współgrających z funkcją zakupów są unboxingi (wideo z rozpakowywaniem produktu i niekiedy pierwszymi wrażeniami z użytkowania).

Po co Google zakupy na YouTube? W tle pojawiają się oczywiście pieniądze i sposób na zwiększenie przychodów z tej platformy. Obecnie wynoszą one około 15 mld rocznie. Co sądzicie o całym pomyśle?

Źródło: engadget

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  15
  Ani grosza tam nie zostawię, ani nic nie kupie, za niszczenie małych twórców, i pompowanie dużych. Na AdSensie uzbierałem za reklamy z youtuba 290 zł, następnie zablokowali mi konto z powodu wprowadzenia nowego wymogu przyrostu subów w skali roku, a zabrakło raptem 10 zł do wypłaty... (próg to 300 zł).
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Telezakupy mango chcą zrobić :( teraz każdy twórca będzie reklamował cokolwiek aby kasą leciała
   • avatar
    Arek9182
    5
    Trzeba nam kupować wincyj. Za mało produkuje się śmieci w chinach a konsumpcja ciągle jest na niezadowalającym poziomie.
    Ogromne korporacje są coraz bardziej pazerne pomimo, że zarabiają niewyobrażalnie pieniądze (apple, intel itd).
    Zarżnelismy planete, za chwile nie będzie czym oddychać od ilości CO2 w powietrzu ale... kupuj wincyj, bądź szczesliwy!
    • avatar
     Erikson83
     3
     YT to taki śmieć się robi totalny z inwigilacją włącznie. Szkoda że nie ma konkurencji