Internet

Zmieniaj ujęcie „w locie” podczas oglądania filmików na YouTube

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Zdarzyło ci się kiedyś oglądać transmisję w telewizji i narzekać, że obraz nadawany jest nie z tej kamery co trzeba?

YouTube operator

Zdarzyło ci się kiedyś oglądać transmisję w telewizji i narzekać, że obraz nadawany jest nie z tej kamery co trzeba? Firma Google postanowiła w formie eksperymentu wprowadzić do serwisu YouTube funkcję, która pozwoli każdemu użytkownikowi wcielić się w operatora i zlikwidować tym samym wspomniany we wstępie problem. Podczas odtwarzania filmu możemy przełączać się pomiędzy poszczególnymi ujęciami, co w przypadku internetowej platformy wideo jest, trzeba przyznać, dość nietypowym, ale i ciekawym rozwiązaniem.

Na razie dostępny jest tylko jeden taki filmik – jest to wideo z występu popularnej niezależnej artystki Madilyn Bailey. Ekipa Google była obecna na ostatnim YouTube Music Night i nagrała go kilkoma kamerami. Dzięki temu teraz użytkownik może sam wybrać perspektywę, z jakiej oglądać będzie ten występ – wystarczy kliknąć jedną z czterech miniaturek znajdujących się po prawej stronie omawianego filmiku Madilyn Bailey

YouTube operator info

W rozmowie z redakcją TechCrunch rzecznik YouTube’a powiedział, że eksperyment ten jest częścią „wysiłków mających na celu dostarczyć jak najbardziej wciągające i interaktywne doświadczenia podczas oglądania filmików”. Nadal jednak jest to tylko eksperyment i liczba użytkowników objętych testem jest bardzo ograniczona. Jednocześnie rzecznik przyznał, że proces tworzenia takiego wideo jest automatyczny, ale technologia nie jest jeszcze ukończona w takim stopniu, by można ją było udostępnić dla wszystkich. Jeszcze.

Źródło: TechCrunch

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dynamite
  Gdyby nie pornografia przemysł video by się nie rozwijał
  25
 • avatar
  dolph
  Rewelacja! Bardzo przydatna rzecz!
 • avatar
  AndreoKomp
  Fajne tylko jest jeden problem, żeby nie było zacięć podczas przełączania kamer, muszą być ładowane jednocześnie wszystkie obrazy, co w przypadku chociaż 4 kamer daje zapotrzebowanie na 4 razy mocniejsze łącze internetowe. Taki materiał w Ultra HD i nawet kiedy technologia będzie dostępna dla wszystkich, tylko nieliczni to obejrzą komfortowo.
 • avatar
  jeomax.co.uk
  Przewiduje, ze najwieksze wziecie beda mialy "słit kamerki" krecone w kibelku podczas mocnej wysilkowo sesji posiedzeniowej ;-)
 • avatar
  Konto usunięte
  ludzie ale kicha! ale "postęp"! :D przecież to już było zdefiniowane w starym formacie video DVD, gdzie można było zapisać do 4rech strumieni video. odtwarzany strumień video można było na pilocie wybrać zazwyczaj przyciskiem "angle". Zapis do 4rech strumieni dawał też techniczną możliwość zapisu obrazu 3D na dwóch strumieniach, oczywiście żaden odtwarzacz tego nie wspierał. Ale format wspierał. Teraz robią wielką "łaskę" na coś takiego w BluRay. żenada. a teraz google ponownie wynalazło cyrkiel. żałosne jak świat się cofa.