Internet

YouTube Red: usługa na abonament gotowa do startu

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
48 komentarzy Dyskutuj z nami

Za 10 dolarów miesięcznie otrzymamy dostęp do wszystkich treści YouTube'a bez żadnych reklam.

YouTube Red

Po długich miesiącach spekulacji, domysłówplotek firma Google oficjalnie zapowiedziała i zaprezentowała YouTube Red – nową, płatną usługę w ramach najpopularniejszej w sieci platformy wideo. Chętni na skorzystanie z niej będą musieli wysupłać 10 dolarów miesięcznie – w zamian za to będą mogli cieszyć się YouTube’em wolnym od reklam, możliwością oglądania filmików bez dostępu do Internetu i odtwarzania w tle oraz dostępem do dodatkowych treści na wyłączność dla abonentów. 

Start usługi YouTube Red zaplanowany został na 28 października bieżącego roku. W najprostszych słowach – od tego dnia płacący użytkownicy otrzymają dostęp do wszystkich filmów dostępnych w serwisie, bez reklam, zawsze i wszędzie. Co ważne, jeden abonament obejmował będzie łącznie trzy usługi internetowego giganta – w cenie otrzymujemy dodatkowo dostęp do wersji „premium” serwisów YouTube GamingGoogle Play Music (dlatego też jeśli jesteś abonentem tej ostatniej, otrzymasz dostęp do YouTube Red bez dodatkowych opłat).

Podczas gdy brak reklam oraz odtwarzanie w trybie offline i w tle, to opcje dla większości użytkowników zupełnie zrozumiałe, to już filmiki „na wyłączność” budzą spore kontrowersje. Okazuje się jednak, że jeśli nie zapłacimy, to nie będziemy nagle atakowani blokadami na każdym kroku. Pod tym hasłem kryje się szereg zupełnie nowych produkcji, powstających przy współpracy z YouTube’em i współfinansowanych przez niego. Największe gwiazdy serwisu otrzymają nowe formaty, których będą gospodarzami – i to właśnie te filmy nie będą dostępne dla niepłacących osób.

Aha, jeszcze jedno – data 28 października dotyczy wyłącznie Stanów Zjednoczonych. W innych krajach (w tym w Polsce) usługa YouTube Red wystartować ma „wkrótce”, ale co pod tym „wkrótce” się kryje – nie wiadomo. Inne pytanie, to czy w ogóle czekacie na możliwość wykupienia tego abonamentu?

Źródło: YouTube Blog, FlatPanelsHD, SlashGear

Komentarze

48
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  RedTube hyhyhyhyhy ale to śmieszne xdxdxdxd
  ...
  ...
  Oni chyba chcą sobie tym rozgłos zapenić
  34
 • avatar
  w dupe niech się pocałują
  21
 • avatar
  Ja te wszystkie "usługi" mam bez abonamentu więc nie wiem o co tyle szumu. :O
  19
 • avatar
  A ja już myślałem że będzie odmiana yutuba dla dorosłych.
 • avatar
  Czyli YouTube zaczyna się kończyć a idea portalu wlaśnie została pogrzebana.

  Tak przy okazji:
  "Aha, jeszcze jedno – data 28 października dotyczy wyłącznie Stanów Zjednoczonych."
  Aha? Naprawdę nie ma określeń bardziej pasujących do poważnego portalu?
 • avatar
  Za 10 dolców rocznie to może bym się zastanowił (i pewnie i tak na tym by się skończyło). Za 10 miesięcznie to już przeboleję te reklamy
 • avatar
  Brak reklam - adBlock
  Odtwarzanie bez internetu - (jeśli chodzi o zwykłe pobranie filmu) - setki stron w których wystarczy wklepać adres filmiku i pobierasz
  Odtwarzanie w tle - (???) Zminimalizować okno?

  A co do "treści premium", okaże się w końcu kto nagrywa z pasji a kto dla piniionszków :)
 • avatar
  Znam jedną z wymienionych w linku "Gwiazdę serwisu" nie oglądam takich gówien, więc chyba nic się u mnie nie zmieni
 • avatar
  Przez chwilę pomyślałam, że to fuzja dwóch bardzo znanych portali :D Ale na szczęście się myliłam. A tak serio to chyba bym się mocno nie zdziwiła jakby Google wykupiło RedTube'a ^_^
 • avatar
  Filmiki można zapisywać na dysk na kompie, reklamy zablokować adblockiem a na odtwarzanie w tle znajdzie sie jakiś sposób, i w ten oto sposób idea istnienia YtRed upada. Od dłuższego czasu zastanawiałem się jakby tu odtwarzać filmiki/muzykę z yt w tle na telefonie. Teraz dostałem odpowiedź-chęc nabicia kasy na czymś co powinno być w standardzie.
 • avatar
  Nikt nie pisze jak ma wyglądać zarabianie na YouTube. Czy twórcy dostaną coś z tego abonamentu skoro nie będzie wyświetlanych reklam?
 • avatar
  Z czymś mi się ta nazwa kojarzy...
 • avatar
  Adblock / Ublock i wiele więcej uwolni nas od zbędnych reklam. Naprawdę nie trzeba wydawać na to kasy :P
 • avatar
  Brak słów na tą "dodatkową premium opcję", ale najlepsze i tak jest "odtwarzanie offline" czyżby poprawność polityczność i/lub celowość działania firm dostarczających VOD kazała Wam tak pisać?! Nie można było napisać - ściągnięciu filmu na dysk?!?!?! Really??!
 • avatar
  Mam te same funkcje na Windowsie Phone czyli oglądanie offline, yt w tle to o co tyle halo? Abonament. Wyrobili sobie markę i ciężko jest wyobrazić sobie świat bez youtube'a. Ja póki co nie zamierzam im płacić, a co będzie dalej zobaczymy.