• benchmark.pl
 • newsy
 • Zagrożenia ukierunkowane coraz częściej są stosowane przez cyberprzestępców

Zagrożenia ukierunkowane coraz częściej są stosowane przez cyberprzestępców

przeczytasz w 1 min.

Cyberprzestępcy w natarciu

Zagrożenia ukierunkowane ochrona firmy

Cyberprzestępcy stanowią w obecnych czasach coraz większe zagrożenie, zwłaszcza dla dużych firm. To z nich można bowiem wykraść najwięcej cennych informacji i pieniędzy.

„To nie jest kwestia tego, czy dana organizacja stanie się celem, to jedynie kwestia odpowiedzi na pytanie: kiedy. Rozsądna strategia bezpieczeństwa w erze zaawansowanych i ukierunkowanych zagrożeń (APT) polega na założeniu, że naruszenie bezpieczeństwa danych nastąpi.” – Rik Ferguson, Dyrektor ds. badań nad bezpieczeństwem i komunikacji w regionie EMEA w firmie Trend Micro

Cyberprzestępcy coraz częściej stosują tzw. ataki ukierunkowane, które składają się z kilku elementów. Na początku zbierane są informacje pomagające w opracowaniu i rozpowszechnieniu zainfekowanych treści wśród pracowników organizacji. Cyberprzestępcy próbują różnych metod w jednym celu – chcą dostać się do danych firmy. Kolejne fazy to infiltracja sieci, rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania w całej sieci organizacji, a wreszcie namierzenie i kradzież danych.

System bezpieczeństwa chroniący przed zagrożeniami ukierunkowanymi musi opierać się na założeniu, że dojdzie do włamania. Powinien zwalczać zagrożenie, kiedy jest ono jeszcze w pierwszej fazie, zanim rozprzestrzeni się po całej sieci firmy.

Dziś firmy i instytucje nie potrzebują jedynie narzędzi do wykrywania zagrożeń, które zapewnią im doraźną ochronę. Potrzebują również danych i analiz umożliwiających powstrzymywanie i zapobieganie atakom oraz dających możliwość przeciwdziałania atakom ukierunkowanym w przyszłości.

Metody stosowane przez cyberprzestępców oraz szczegóły dotyczące ataków ukierunkowanych przedstawione zostały na poniższym, bardzo ciekawym filmie.

Źródło: techweekeurope, youtube, inf. prasowa Trend Micro

Strefa Windows 8

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wdowa94
  1
  Ja mam tylko jedno zdanie na ten temat: Nie ma zabezpieczenia, którego nie da się złamać.
  Teraźniejsze antywirusy chronią nas tylko i wyłacznie przed działaniem plików i programów które są zawarte na naszym komputerze. Praca LIVE- przez bezpośrednie połączenie się z systemem jest bardzo trudna do zidentyfikowania przez jakikolwiek antywirus czy firewall
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zgadza się nic nie jest w stanie zagwarantować stuprocentowej pewności, że system jest bezpieczny, ale antywirus (aktualizowany na bieżąco) chroni przed większością typowych zagrożeń. A jak pokazuje doświadczenie w małych (zwłaszcza) firmach pozom bezpieczeństwa jest znikomy, obowiązek ochrony firmowego komputera spada na pracownika i sprowadza się do popularnego darmowego softu ściągniętego na szybkości..