Foto

Zakaz robienia selfie w Mumbaju

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Władze miasta ustaliły piętnaście stref, w których obowiązuje zakaz robienia selfie. To reakcja na śmierć osiemnastolatki.

selfie

Moda na selfie trwa. Ta dla wielu bywa męcząca, ale w skrajnych przypadkach może też prowadzić do tragedii. Niedawno świat obiegła informacja, że 18-letnia kobieta utonęła po upadku do morza podczas próby zrobienia selfie. Wcześniej zaś japoński turysta zmarł po upadku ze schodów mauzoleum Tadź Mahal. To skłoniło władze miasta Mumbaj do wprowadzenia 15 stref, w których zabronione jest wykonywanie tego typu zdjęć.

Piętnaście stref zakazu to najbardziej niebezpieczne miejsca w Mumbaju, przynajmniej z perspektywy robienia selfie. Wśród nich znajdują się: plaża Girgaum Chowpatty, promenada Marine Drive, fortyfikacje Sion i Woli oraz Bandra Bandstand – popularne miejsca wśród turystów. 

Władze rozpoczęły stawianie tam specjalnych znaków „No Selfie Zone” i wydały policji rozkazy egzekwowania wprowadzonego prawa. Nie wiadomo jednak do końca jaka będzie kara za niestosowanie się.

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy znaki i policyjny nadzór powstrzymają turystów przed zrobieniem „no chociaż jednego” selfie? Czy faktycznie tego typu zakaz wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo znajdujących się w tych miejscach osób? I wreszcie, czy bylibyście za tym, by podobne strefy zostały wprowadzone w naszym kraju?

Źródło: BBC, Slashgear

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mati865
  Dobór naturalny w czystej postaci.
  34
 • avatar
  bchrubas
  Ja rozumiem że można zlecieć ze schodów (podczas robienia sobie zdjęcie) ale żeby się utopić podczas robienia selfie ?

  Co do zakazu - bzdura. Każdy odpowiada sam za siebie, jeśli nie umie zrobić selfie bez narażania życia to już jego problem.
  10
 • avatar
  mgkiler
  Nie podoba mi się moda na selfi.
  Ale jako, że jestem libertarianinem więc jestem przeciwko wszelkim idiotycznym zakazom.

  Niech sobie ludzie robią co chcą - nawet jeśli jest to durne.

  Nic nikomu do tego.

  Jeśli coś nie krzywdzi drugiego człowieka to nie widzę powodu by to regulować.
  8
 • avatar
  eninede
  ...perfekcyjny temat na horror. Były już zabójcze książki, kasety VHS, zabójcze melodie ... zabójcze selfie w tym wszystkim wpasowałoby się doskonale :D ;)
  3
 • avatar
  TheEquinoxe
  Zakaz jest idiotyczny. Jak ktoś się zabił podczas robienia selfie to może zabić się podczas robienia zwykłego zdjęcia. Ba, może zabić się po prostu będą w tym miejscu i nie uważając.
  2
 • avatar
  sabaru
  Szkoda dziewczyny ale to głupota że wprowadzili takie prawo. Przecież jak się jedzie np. na wakacje w jakieś miejsce to jednym z głównych celów jest zrobienie sobie zdjęć. Po za tym ja bym raczej zapytał dlaczego tam nie było żadnego ratownika.
  2
 • avatar
  shadowman333
  Był sobie kiedyś śmiertelny wypadek na drodze. Pieszy nie był wystarczająco ostrożny i wszedł pod pędzący samochód. Proponuję wprowadzić zakaz przechodzenia przez jezdnię.
  1
 • avatar
  Fiona
  Zły pomysł
  Tak była naturalna selekcja osób ze złymi genami i same się eliminowały z procesu rozrodczego....
  A tak debilków będzie coraz więcej...

  ;)

  Ale luzzz homo sapiens z podgatunku "bezmózgi" jest wręcz genialny w wymyślaniu sposobów na samo uśmiercanie...

  Niedowiarkom polecam program tv śmierć na 1000 sposobów.
  1
 • avatar
  Feitan
  Śmierć normikom
  -3