Komputery

Zalman S3 - niedroga obudowa z oknem

przeczytasz w 1 min.

Nowa obudowa koreańskiego producenta może wyglądać na droższą propozycję. Za 150 złotych otrzymujemy ekonomiczną konstrukcję, która sprawdzi się przy budowie niedrogich zestawów.

Niedawno pisaliśmy o efektownej i funkcjonalnej obudowie Zalman K1. Nie jest to jedyna nowa propozycja koreańskiego producenta, bo ostatnio naszym rynku pojawił się również model Zalman S3 – podstawowa konstrukcja, która powinna zainteresować klientów z mniej zasobnym portfelem.

Obudowa została utrzymana w stonowanej stylistyce, która może sugerować przynależność do nieco wyższej półki cenowej. Dodatkowo na panelu bocznym wstawiono okno z akrylu (nie hartowanego szkła, jak to zwykle bywa w nowych "skrzynkach"), pozwalające podejrzeć wnętrze komputera.

Na panelu sterującym wyprowadzono trzy porty USB, w tym jeden w standardzie 3.0. Towarzyszą im dwa gniazda mini-jack oraz włącznik i reset.

Zalman S3

W środku przewidziano miejsce dla konfiguracji opartej o płytę główną formatu ATX oraz długie karty graficzne. Producent przewidział także wydzieloną przestrzeń na dole (tzw. piwnicę) zakrywającą zasilacz i dyski: 2x 2,5 cala i 2x 2,5/3,5 cala, a więc najczęściej niezbyt atrakcyjnie wizualnie podzespoły.

Zalman S3

Wewnątrz obudowy można zainstalować chłodzenie CPU o wysokości do 156 mm oraz nawet osiem wentylatorów (standardowe wyposażenie obejmuje tylko jeden 120 mm zamontowany z tyłu). Miejsca u góry i na dole zabezpieczono filtrami powietrza.

Zalman S3

Zalman S3 powinien zainteresować osoby poszukujące obudowy do niedrogiego PC-ta - model ten jest dostępny u nas w cenie około 150 złotych.

Źródło: Zalman

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Enpeiks
  2
  No jak za 150 zł to nie jest źle - przynajmniej wygląd jest. Jestem ciekaw jak z aranżacją okablowania i "wentylacją" (o ile takowa istnieje przy takim budżecie).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   z tego co widzę, to ta buda jest jakimś dnem. jak zwykle fatalny obieg powietrza nadrabiają dodatkowymi wiatrakami, to nie ma sensu. praktycznie cały przód jest zasłonięty, jedynie wloty bokami od frontu. wystarczy postawić taką budę w standardowe biurko, i już jeden bok wlotu mamy dosyć dotkliwie przytkany.

   na froncie nie ma kompletnie nic, więc wywalili przyciski na górę. kompletna lipa. na górze to ja mam ścierkę aby się na kompa nie kurzyło.

   standardowo okno z lewej jak to w standardowym ATX, i jak w 99.9999% bud, zero możliwości aby to poprzekładać na drugą stronę. jest ogromna ilość biurek na kompa, gdzie się go stawia z lewej strony, i ma zasłonięty lewy bok deską. efekt? trzeba wyjmować kompa zeby w nim zrobić cokolwie, i oczywiście to okno psu na budę bo go w ogóle wtedy nie widać. nie do każdego pokoju pasuje biurko z kompem po prawej stronie.

   tyle w temacie. kolejna typowa buda która ma zerową innowacyjność.