Myszki

Zalman ZM-M501R - prosta myszka dla graczy

przeczytasz w 1 min.

Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to dziwniejszych gryzoni dla graczy. Myszka Zalman ZM-M501R powstała w kontrze do tego trendu.

Producenci myszek dla graczy decydują się na coraz dziwniejsze konstrukcje i dodają funkcje, z których większość użytkowników i tak nie skorzysta. Firma Zalman postanowiła pójść inną drogą, a efektem prac jest model ZM-M501R – nowoczesny i tradycyjny jednocześnie

Zalman ZM-M501R to myszka dla graczy, co widać już po samej konstrukcji, która wydaje się zachowywać wysoki poziom ergonomii. Producent zapewnia też, że nic do zarzucenia nie ma sobie pod względem jakości. Dodatkowo wygodę użytkowania niezależnie od preferencji zapewniać ma między innymi obciążnik (20 g), który można zamontować lub wymontować.

Nowy gryzoń Zalmana został wyposażony w przełączniki Omron oraz sensor optyczny Avago A3050. Ten drugi umożliwia wybranie jednego z czterech poziomów czułości: 800, 1500, 2000 i 4000 DPI – każdemu z nich odpowiada LED-owe podświetlenie w określonym kolorze: zielonym, niebieskim, czerwonym i fioletowym. Łącznie do dyspozycji graczy oddanych zostało siedem przycisków, które z pewnością przydadzą się podczas rozgrywki.

Zalman ZM-M501R DPI

Specyfikacja myszy Zalman ZM-M501R:

 • Typ: optyczna, dla graczy
 • Sensor: optyczny, Avago A3050
 • Czułość: 800-4000 DPI
 • Przełączniki: Omron
 • Liczba przycisków: 7
 • Łączność: przewodowa, USB 2.0

Zalman ZM-M501R swój rynkowy debiut ma już za sobą. Sugerowana cena myszki to 79 złotych.

Źródło: Zalman

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Niczym szczególnym się nie wyróżnia. Szkoda, ze tylko 4 konkretne progi DPI i nie można ustawić sobie samemu. Skoro nie ma nic o programowaniu przycisków to tego też pewnie nie ma. 20g obciążnik to też takie trochę po łebkach. W logitechu możesz sobie dokładniej wyważyć mysz mając do dyspozycji więcej odważników i miejsc do montażu.
  Pierwsze zdjęcie skrzętnie ukrywa kabel i ogólnie cały artykuł prezentuje ją jakby była bezprzewodowa. Nie lubię takich zabiegów, tak jakby kabel szpecił mysz i trzeba go było ukrywać. A było nie było w myszy dla graczy i kabel ma znaczenie, czy jest gruby czy cienki, czy w oplocie czy nie...

  W tej cenie może się nadać... Aczkolwiek jako, że nie lubię kompromisów to zbierałbym na jakiś sprzęt z wyższej półki.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   gdyby miała radio, brałbym od razu. ciekawe czy zalman dla peryferiów na radiu robi coś takiego jak logitech, gdzie dowolny odbiornik można skonfigurować z dowolnym urządzeniem, jest tam taki specjalny znaczek. dzięki temu kupuję mysz z odbiornikiem, klawiaturę z odbiornikiem, pada też z odbiornikiem, nie wiem czy jeszcze coś jest w ofercie, i ..... paruję to z jednym odbiornikiem który zajmuje tylko jeden port USB. czy zalman to ma?
   • avatar
    sebmania
    0
    Jest może jakaś informacja co do oprogramowania (Zmiana przypisania przycisków)?