Ciekawostki

Zwiastun pierwszego filmu 3D 360° na Oculus Rift

przeczytasz w 2 min.

Zupełnie nowa wizja rozrywki.

Zero Point

Okulary rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift VR to bez wątpienia jedna z najbardziej interesujących technologii ostatnich miesięcy. Premiera konsumenckiej wersji urządzenia coraz bliżej, to i z tygodnia na tydzień możemy usłyszeć o nowych tytułach i zobaczyć nowe z nich materiały. Choć wielu na słowa „Oculus Rift” reaguje „Gry!”, to trzeba pamiętać, że zastosowanie okularów jest znacznie szersze, a ich zadaniem jest dostarczanie szeroko pojętej rozrywki. Stąd też studio Condition One zajęło się produkcją filmów tworzonych z myślą konkretnie o tej technologii. Właśnie opublikowany został zwiastun jego pierwszego projektu zatytułowanego Zero Point.

Nowopowstałe studio Condition One zostało założone przez producenta i dziennikarza Danfunga Dennisa, mającego na swoim koncie nominowany do Oscara dokument Hell And Back Again. Jego nowy projekt koncentruje się na technologii rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, z wykorzystaniem której zamierza tworzyć filmy. Pierwsze dzieło to Zero Point – dokumentalny film 3D nagrany w 360 stopniach. Oznacza to, że widz może obserwować dowolnie wybrany fragment otoczenia, skupiając się na tym, co jego zdaniem najciekawsze. Cóż, brzmi jak naprawdę świetna zabawa.

Danfung Dennis zawuażył w zapowiedzi, że nie chodzi już teraz o to czy technologia wirtualnej rzeczywistości się pojawi tylko kiedy, „a gdy się pojawi, będzie ogromną przemianą w informatyce, mając potencjał do fundamentalnego przekształcenia rozrywki i komunikacji”. W dalszej części, już bardziej konkretnej, czytamy – „z Zero Point chcieliśmy pokazać głębokie znaczenie wirtualnej rzeczywistości poprzez umieszczenie widzów w wyjątkowych sytuacjach, w których w innym przypadku nie mogliby się znaleźć”. Jak kosmos, pola bitew czy oddalone o tysiące kilometrów targi…

 Poniżej możecie zobaczyć wspomniany zwiastun filmu Zero Point.

Pierwszy film będzie pewnie swego rodzaju pokazem technologii, lecz nie powinniśmy się spodziewać rewelacji. Bez wątpienia jednak w tego typu produkcjach drzemie ogromny potencjał, który – mamy nadzieję – twórcy zdołają wykorzystać. Z drugiej jednak strony warto zwrócić uwagę na to, że problematyczne może być koncentrowanie uwagi na najważniejszym fragmencie. Czy powinniśmy więc liczyć na pełnometrażową produkcję fabularną? Cóż, prawdopodobnie dopóki taka się nie ukaże – nie przekonamy się. Twórcy – liczymy na waszą kreatywność.

A tak a propos:

Źródło: GameInformer, Wired

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cacek93
  6
  Oculus Rift + Virtuix Omni i mamy coś naprawdę niesamowitego.
  To jest nowa generacja wirtualnej rozrywki.
  Do tego połączona z wysiłkiem fizycznym.
  • avatar
   Kojot321
   4
   Jeśli zastanawialiście się jak to 360 mniej więcej wygląda to polecam:
   http://www.f1.v10.pl/Przejazdzka,bolidem,Mercedesa,w,interaktywnym,wideo,360,stopni,109258.html
   • avatar
    scoobydoo19911
    0
    hmm w pewnych dziedzinach kina dało by to niesamowite możliwości. ciekawy jestm co z tego wyjdzie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Oculus RIFT + quadrocopter = DO WANT!
     • avatar
      Fiona
      0
      Tiaaaaaa

      Mam telewizor 3D - też miał być przełom, postęp, itd.

      I o ile smart tv się jeszcze przydaje to 3D leży odłogiem, a okulary w pudełku w szafie - nie ma co oglądać...

      Także ostrożnie z tym zapałem - w 99% na zapowiedziach się kończy ;P
      • avatar
       gumol
       0
       W filmie dokumentalnym/przyrodniczym może i fajnie mieć pełny zakres ruchu, by móc się "porozglądać". O tyle w filmie akcji pewnie połowa kluczowych scen by nam uciekła :D. Teraz w filmach 2d/3d mamy operatora kamery, który inteligentnie "mówi" nam gdzie mamy patrzeć. A tu musielibyśmy sami się orientować gdzie co się dzieje. Na pewno byłoby to ciekawe rozwiązanie, ale tylko dla ludzi z refleksem :D