HDD

Zewnętrzny dysk Seagate na USB 3.0

przeczytasz w 1 min.

Seagate, aby nie zostać w tyle za Western Digital, przedstawił własny produkt w standardzie USB 3.0. Dysk umożliwia szyfrowanie zapisywanych danych.

Urządzenie o nazwie BlackArmor PS110 USB 3.0 jest 2.5-calowym dyskiem o rozmiarze 500GB, prędkości 7200 obrotów na minutę, z zaimplementowaną funkcją automatyczne backupu danych z szyfrowaniem AES 256-bit i transferami dochodzącymi do 100 MB/s.

- Rosnąca obecność dużych plików multimediów w komputerach do użytku domowego oznacza, że prędkość urządzenia jest naszym priorytetem, jest ona niezbędna do komfortowego korzystania z tego typu z plików - powiedział Dave Mosley, wiceprezes Seagate. - Wykorzystanie w naszych produktach standardu USB 3.0 doskonale oddaje nasze starania i troskę o wszystkich odbiorców naszych dysków.

BlackArmor PS110 USB 3.0 jest już w sprzedaży w Stanach w cenie 180$, w zestawie z kablem USB 3.0 i kablem zasilającym. Produkt objęto 5-letnią gwarancją.

Źródło: tcmagazine

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WiechoB
  0
  ... BlackArmor PS110 USB 3.0 jest już w sprzedaży w Stanach w cenie 180$, w zestawie z kablem USB 3.0 i kablem zasilającym. ...

  Dysk sprzedawany jest, poza klablami, z oprogramowaniem do tworzenia i zarządzania kopiami zapasowymi (od firmy Acronis) oraz kartą ExpressCard/34 z dwoma portami USB 3.0

  ... i dlatego 180$