Chłodzenie

ZM-RHS90 - nowy układ chłodzący dla Radeonów HD 4890/4870

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Zalman udostępniła nowe rozwiązanie chłodzące dla kart graficznych typu - Radeon HD 4870 i HD 4890. Mowa o radiatorze o oznaczeniu - ZM-RHS90 (następca obecnie dostępnego modelu RHS50 i RHS70). Aluminiowe "chłodziwo", które mocowane jest za pomocą "sprężynowych zapinek" ma wymiary 93 x 36 x 23 mm, waży 55 gramów i jest przeznaczone specjalnie do chłodzenia układów VRM oraz MOSFET.

Zalman ZM-RHS90 powinien być ogólno dostępny w najbliższym czasie, a jego cena została ustalona na około 10 euro, co w przeliczeniu na polską walutę wychodzi ok. 45 złotych.

źródło: TechConnect

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szawel
  Bardzo innowacyjne rozwiązanie, nie ma co ;) Te przewody cieplne, te finy jak żyletki, ta precyzja, ten szyk ;)
 • avatar
  19arek93
  Tanioszka ;)
 • avatar
  Silver
  Szkoda, że bardziej uniwersalne nie jest. Przegieli z ceną, za 55 gram metalu 45 zł żal.
 • avatar
  czapelka21
  Lepiej jakiś tani radiator ze starego procesora z alledrogo zamówić i "przystosować" pod otwory. Koszt max 20zl a chłodzenie wydajniejsze.
 • avatar
  Konto usunięte
  zacnie wygląda :) Cena to chyba jakiś żart! za to można kupić jakiś tani wiaterek wraz z radiatorem na procka... a Zalman tyle liczy sobie za kawałek aluminium lol
  No cóż nie od dziś wiadomo że przecież płaci się za markę 50% całej wartości produktu :D
 • avatar
  XaRaDaS
  Ale shit, 45 zyla, za taki badziew, to tak jakby zapłacić za referencyjnego coolera na Intela lub AMD, Niech zmniejszą ceny, wtedy można pogadać O jakości i wydajności, tak jak napisał czapelka21 lepiej kupić radiator na allegro i nie musimy się ograniczać do procesorowych, lecz możemy też poszukać chłodzenia od końcówek mocy z amplitiunerów, czy innych wzmacniaczy :D
 • avatar
  assistant
  Aluminiowe..lepsze byłoby miedziane.