• benchmark.pl
 • Foto
 • Zobacz jak graficy próbują pracować w Adobe Photoshop 1.0
Foto

Zobacz jak graficy próbują pracować w Adobe Photoshop 1.0

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
17 komentarzy Dyskutuj z nami

W tym roku Photoshop świętuje swoje 25. urodziny. Oj, wiele się od tego czasu zmieniło.

Photoshop 1

W ubiegłym miesiącu oprogramowanie Adobe Photoshop świętowało swoje 25. urodziny. Od tego czasu program doczekał się sporych zmian – rosnące wymagania fotografów i grafików sprawiły, że edytor przekształcił się w prawdziwy kombajn, który już niemal nie przypomina swojego pierwowzoru. 

Aby uczcić tę okazję ekipa CreativeLive przeprowadziła interesujący eksperyment. Zaprosiła ośmiu profesjonalnych grafików na swego rodzaju podróż w czasie, dając im następujące zadanie: spróbujcie swoich sił w Photoshop 1.0. 

Nie chcemy zdradzać zbyt wiele, ale pewnie domyślacie się, że ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z pierwowzorem Photoshopa są naprawdę zaskoczeni. Ci zaś, którzy w latach 90. edytowali zdjęcia przy użyciu oprogramowania Adobe… cóż, oni też są zaskoczeni.

Photoshopowi eksperci wyraźnie znaleźli się w tym eksperymencie poza swoją strefą komfortu, a ich produktywność spadła do minimum. Tyle jednak może wystarczy – najlepiej będzie bowiem jeśli zobaczycie to sami:

Ten eksperyment pokazuje jak często przyjmuje za coś zupełnie naturalnego nowoczesne technologie. Gdy brakuje jednej funkcji lub działa ona nieodpowiednio, jesteśmy oburzeni na producenta. Kiedy wykonanie procesu trwa o 10 sekundy za długo, to dla nas wieczność. Kiedyś nie mieliśmy nawet połowy tych narzędzi, a o wydajności lepiej nie mówić.

Źródło: TechSpot

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  CreativeLive pracownikom Microsoft również dał do przetestowania Photoshopa 1.0? :) To by tłumaczyło wygląd Windowsa 10, tylko szkoda, że za tą zabawę przyjdzie nam płacić po premierze nowych okienek :/.
  18
 • avatar
  spioszek
  Taki bardziej zaawansowany Paint w Windowsie ;)
  14
 • avatar
  behemot
  dobry materiał :D osobiście gdybym miał pracować w photoshopie który ma pojedyncze undo, brak warstw, brak live preview etc. to... przeprosiłbym się z fotografią analogową ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  W 2040 roku poza kupieniem licencji na początek, opłaceniem abonamentu każde narzędzie będzie dodatkowo płatne. Mikropłatności będą pobierane od każdej warstwy, każdego suwaka, filtra i suwaków w filtrach itp itd.... nastawcie się na to że firma będzie kosić kasę z czego tylko się da.

  a może to czarnowidztwo... i będzie inaczej, lepiej.
 • avatar
  UKBIB2012
  Co wy macie z tymi okienkami ? Jak macie z nimi problem to go określcie i wyjaśnijcie powód swojej opinii ...
  -8
 • avatar
  Konto usunięte
  to zupelnie jak z dzisiejszymi grami. Na ekranie sa wyswietlane instrukcje gdzie isc i co zrobic, a w samochodowkach to kuz w ogole tor mozna objechac z palcem wcisnietym w strzalke w gore. Gry z 1996-2001 to byl najlepszy okres dla graczy
 • avatar
  Konto usunięte
  to zupelnie jak z dzisiejszymi grami. Na ekranie sa wyswietlane instrukcje gdzie isc i co zrobic, a w samochodowkach to kuz w ogole tor mozna objechac z palcem wcisnietym w strzalke w gore. Gry z 1996-2001 to byl najlepszy okres dla graczy
 • avatar
  Kiciulek
  Ciekawe jaka będzie różnica między dzisiejszą wersją a tą 2040r. :)