Karty graficzne

Zotac GTS450 ZONE Edition - cicho i energooszczędnie

przeczytasz w 2 min.

Karta idealna dla komputerów HTPC

W ofercie firmy Zotac pojawiła się karta graficzna GeForce GTS 450 ZONE Edition, która pracuje z niższymi taktowaniami niż standardowo, a przez to ma mniejsze zapotrzebowanie na moc.

Wydany we wrześniu ubiegłego roku GeForce GTS 450, to konstrukcja przeznaczona dla mniej wymagających graczy. Model ten podczas premiery wyróżniał się wysokim stosunkiem wydajności do ceny i teoretycznie miał konkurować z Radeonem HD 5750 oraz HD 5770. Jak jednak pokazały nasze testy, w praktyce bliżej mu było do słabszego konkurenta. Okazuje się jednak, że ponad rok po premierze modelu GeForce GTS 450 producenci dalej tworzą autorskie wersje tej karty, a przykładem może być tutaj nowo wydana konstrukcja firmy Zotac.

karta graficzna Zotac GeForce GTS 450 ZONE Edition - widok z boku

Zotac GeForce GTS 450 ZONE Edition pracuje z lekko obniżonymi częstotliwościami, które wynoszą odpowiednio 600 MHz dla procesora graficznego oraz 1333 MHz dla pamięci. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż na niewielkiej, czarnej płytce PCB umieszczono 1 GB pamięci DDR3 128 bit, a nie jak przewiduje specyfikacja 1 GB pamięci GDDR5 128 bit.

Niewątpliwie cechy te wpłyną zarówno na mniejszy pobór mocy przez kartę, jak i jej mniejszą wydajność względem innych 450-tek. Poniekąd potwierdzać to może również fakt, iż do poprawnego działania karty nie jest wymagane podłączenie dodatkowej 6-pinowej wtyczki zasilającej.

karta graficzna Zotac GeForce GTS 450 ZONE Edition

Za chłodzenie konstrukcji odpowiada autorski, pasywny cooler, który składa się z masywnego, aluminiowego radiatora oraz trzech miedzianych ciepłowodów o średnicy 6 mm. Na śledziu karty znalazły się łącznie trzy wyjścia – DVI, mini HDMI oraz DisplayPort.

W razie potrzeby model Zotac GeForce GTS 450 ZONE Edition można połączyć z innym GeForce GTS 450, a służy do tego jedno złącze SLI.

karta graficzna Zotac GeForce GTS 450 ZONE Edition - rewers płytki PCB

Więcej o kartach graficznych GeForce:

Źródło: Zotac

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Chciałbym miec w 100% pasywny komputer:)
  • avatar
   jarekzon
   0
   Błoga cisza, coraz bardziej to doceniam.
   • avatar
    misiek12_sdz
    0
    DDR3 128 bit przecież to będzie miało wydajność 8800GT. Z taką przepustowością pamięci to już przy 1024x768 dostanie zadyszki. Lepiej już wziąć 220GT w pasywie. Mniej prądu, chłodniej, taniej a zastosowanie podobne. Akceleracja cuda, physix, akceleracja h264 HD bo do gier to obie nie będą się nadawały.