Odtwarzacze

Podsumowanie

przeczytasz w 3 min.
 

odtwarzacze HD
zobacz inne testy
» WD Elements Play
» Asmax Playbox HD
» THOR HD
» QNAP NMP-1000P
» Ferguson Ariva HDplayer 210
» LG DP1W Portable Theater Wi-Fi

Maleńka skrzyneczka firmy 4World niestety okazała się rozczarowująca w wielu aspektach użytkowania. Po pierwsze płynność działania i wygląd menu ekranowego pozostawiają wiele do życzenia. Dodatkowo obsługa nie jest intuicyjna, a na ekranie brakuje graficznych elementów wspomagających nawigację (nie ma informacji jakie opcje są dostępne dla wybranego elementu). Większości rzeczy trzeba się domyślać lub posiłkować się co chwilę instrukcją, która i tak jest czasami niewystarczająca.

Ponadto ilość i jakość obsługi różnych formatów multimedialnych jest bardzo skromna, okazuje się bowiem, że obietnice producenta nie do końca mają pokrycie w praktyce. Z drugiej strony udało nam się odkryć dwa formaty audio (OGG i AC3), które teoretycznie nie powinny być obsługiwane, a są. Generalnie zaznaczyć trzeba jednak, że osoby które korzystają tylko z „empetrójek” i zdjęć w formacie JPG oraz z filmów o niskiej rozdzielczości nie będą miały powodów do większych narzekań.

Najbardziej brakowało nam odpowiednio płynnej pracy, połączonej z mniejszą ilością błędów (zawieszenia, restarty), które w tym przypadku mocno doskwierają. Małe rozmiary odtwarzacza i prostota jego instalacji sprawiają, że jest on niesamowicie dyskretny i pasuje do każdego wnętrza.

Można się więc pokusić o stwierdzenie, że dzięki kilku swoim pozytywnym cechom i bardzo niskiej cenie znajdzie niejednego nabywcę i dość dobrze posłuży użytkownikom o niewygórowanych wymaganiach. Bez wątpienia nie jest to jednak sprzęt dla wymagającego entuzjasty multimediów.

 

 Ocena:
Możliwości:słaby plus
Wideo:słaby plus
Audio:zadowalający
Zdjęcia:zadowalający
Obsługa:słaby
Wykonanie:zadowalający
Opłacalność:zadowalający
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 140 zł
 

 

Polecamy także:

Przegląd odtwarzaczy HD: Asmax Playbox HD

QNAP NMP-1000P - odtwarzacz multimedialny HD

LG DP1W Portable Theater Wi-Fi - do nowoczesnego salonu

 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Prawie jak Pegazus.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   wzornictwo XIV wiecznej lodówki...(możliwości też, ale cena=rekompensata)
   • avatar
    wormadam
    0
    wygląda znacznie lepiej niż cartridge do c64 typu black box ;)
    • avatar
     blajo
     0
     dziadostwo... niby HD ale liczaba obslugiwanych formatow video przeraza... a gdzie popularny mkv... wole dolozyc kolejne tyle i za 300 kupc ASUS O!Play z allegro, ktory czyta doslownie wszystko i w dodatku 1000% ladneijszy design... na tego mini media box szkoda siana...
     • avatar
      jacy4
      0
      Nigdzie nie mogę zobaczyć testów Asusa O!play Mini który ma niską cenę i wspiera BARDZO dużo formatów wideo i audio. W jednem teście który cudem znalazłem pisali że odtwarza wszystko bez żadnych problemów. Tylko z WMV które miały wysoki bitrate sobie nie poradził. Czekam na test na benchmarku :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Ale do tego powinni dorzucać jakąś doniczkę czy inny ornamencik żeby to czymś zasłonić bo wstyd.