• benchmark.pl
 • galerie
 • Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone
Systemy operacyjne

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone

Popularność Windows 8 i Phone 8 rośnie z każdym sprzedanym urządzeniem. Dostrzegli to producenci akcesoriów i oferują coraz więcej ciekawych gadżetów.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 1

Koniec poprzedniego i początek bieżącego roku stały pod znakiem wielu premier urządzeń z Windows 8, Windows RT oraz Windows Phone 8. Jednak kupno samego sprzętu to nie koniec zakupów. Potrzebne są też akcesoria, bez których praca ze sprzętem nie jest tak wygodna. Wyczuli to też producenci sprzętu. Dlatego oprócz samych komputerów, tabletów i smartfonów pojawiło się także mnóstwo akcesoriów stworzonych z myślą właśnie o nich. Wśród nich znalazły się myszki, klawiatury, rysiki, pady, akumulatory, ładowarki i sprzęt muzyczny. Sprawdźmy, czym najlepiej jest wzbogacić sprzęt wyposażony w system z rodziny Windows. W tym zestawieniu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 2

Microsoft Touch Mouse

Najbardziej przystosowaną do pracy z Windows 8 myszką jest Microsoft Touch Mouse. Model ten jest wyprofilowany zarówno do lewej, jak też prawej dłoni i zamiast klawiszy ma płytkę dotykową, która reaguje na gesty, co znacznie pomaga w obsłudze systemu Windows 8. Przykładowo, jeden palec umożliwia przewijanie obrazu, dwa zarządzanie aplikacjami, a trzy palce odpowiadają za zwiększanie lub zmniejszanie widoku. Czułość płytki dotykowej może być regulowana z poziomu ustawień myszy. Dzięki temu można dopasować ją do siebie i sprawić, że gesty nie będą wykonywane przypadkiem. Mysz ta ma tylko jedną poważną wadę – ze względu na brak fizycznych klawiszy nie nadaje się do gier. Za to doskonale sprawi się podczas pracy. Choć początkowe przyzwyczajenie się do gestów może być dosyć trudne, to po krótkim czasie okaże się, że bez nich pracuje się bardzo opornie. Cena tej myszy wynosi aż 200 zł.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 3

Microsoft Wedge Mobile Keyboard

Tablet z systemem Windows 8 to bardzo ciekawe urządzenie, które ma jedną wadę – zazwyczaj nie ma klawiatury. Miniaturowe konwertowalne komputery (mniejsze niż 11,6”) to rzadkość, a tylko nieliczne z nich mają dołączane klawiatury w formie stacji dokującej lub osłon ekranu. Dlatego często konieczne jest dokupienie klawiatury Bluetooth. Jedną z najciekawszych konstrukcji tego typu jest Microsoft Wedge Mobile Keyboard. Cechuje się ona bardzo ładnym wyglądem, spójnym z większością tabletów z Windows 8 oraz innych akcesoriów Microsoftu. Mimo małych rozmiarów jej klawisze są odpowiednio duże do okazjonalnego pisania i pracy z tekstem przy użyciu tabletu. Została ona też wykonana z bardzo dobrej jakości podzespołów, dzięki czemu nie zepsuje się zbyt szybko. Wpływ na to ma też dodanie do klawiatury gumowej nakładki, która ochroni ją podczas przenoszenia jej w torbie lub plecaku. Służy ona także jako podpórka pod tablet, która pozwala na ustawienie go w wygodnej dla nas pozycji. Microsoft Wedge Mobile Keyboard zaskakuje też przemyślaną konstrukcją. Chodzi tu między innymi o dwa akumulatorki AA schowane w podpórce klawiatury. Cena gadżetu wynosi niemal 200 zł.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 4

FatBoy – Bezprzewodowa ładowarka

Bezprzewodowe ładowanie telefonu jeszcze do niedawna brzmiało jak pieśń przyszłości, jednak teraz jest już realne. Jednak sam termin bezprzewodowego ładowania nie jest do końca poprawny. W końcu ładowarki takie jak choćby FatBoy są podłączone gniazdkiem do prądu, a jedyną nowością jest fakt, że nie trzeba jej z drugiej strony podłączać do telefonu, a wystarczy tylko położyć smartfon na niej. Może wydawać się, że jest to dosyć mała innowacja, która znacząco nie zwiększy komfortu korzystania z telefonu, jednak jest to podejście mylące. Przede wszystkim tak podłączona ładowarka zazwyczaj leży w jednym miejscu i nie jest chowana po każdym użyciu tak jak standardowy kabel. Wszystko dzięki temu, że jest ona znacznie ładniejsza od kabla microUSB. Dzięki temu o wiele łatwiej jest sobie wyrobić nawyk umieszczania telefonu w tym samym miejscu niż podłączania go do portu USB. Bardzo ważne jest też to, że FatBoy to ładowarka schowana w poduszce, przez co telefon nie będzie się na niej zarysowywał. Jedyną wadą FatBoy jest wyjątkowo wysoka cena, która zaczyna się od 150 zł.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 5

JBL PowerUp for Nokia

Jeśli bezprzewodowa ładowarka to za mało, można zainteresować się kupnem specjalnego głośnika JBL przeznaczonego dla telefonów Nokia Lumia. Jego środkowy element zawiera płytkę pozwalającą na bezprzewodowe ładowanie Lumii. Oprócz tego położenie smartfonu na głośniku powoduje wyjątkowo szybkie sparowanie tych dwóch urządzeń za pomocą modułu NFC. Dzięki temu telefon może bezprzewodowo przesyłać muzykę do głośnika bez rozładowywania telefonu. Trzeba przyznać też, że głośnik cechuje się bardzo dobrą jakością dźwięku, o wiele lepszą niż w przypadku głośników wbudowanych w telefon. Oprócz tego JBL PowerUP for Nokia cechuje się bardzo ładną obudową, spójną pod względem wyglądu ze smartfonami z linii Lumia. Jej zaokrąglone boki oraz pastelowe kolory sprawiają sprawiają, że jest to bardzo ładne urządzenie, które może być ciekawym elementem wystroju. JBL PowerUp for Nokia ma tylko jedną wadę, a mianowicie cenę wynoszącą aż 999 zł. To bardzo dużo jak na taki gadżet i prawdopodobnie mało kto będzie mógł sobie na niego pozwolić.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 6

Dodatkowa obudowa do ładowania bezprzewodowego

Nokia Lumia 920 od razu po wyjęciu z pudełka obsługuje funkcję ładowania bezprzewodowego. Tak różowo nie mają użytkownicy smartfonów Nokia Lumia 720 i Lumia 820. W tych przypadkach potrzebna jest specjalna obudowa, którą należy samodzielnie dokupić. Nie kosztuje ona zbyt dużo, jej cena zaczyna się od 75 zł. Warto jednak pamiętać o tym, że samo kupno obudowy jest tu niewystarczające. Do zestawu z telefonem nie jest dołączona również ładowarka bezprzewodowa. Dlatego przed zdecydowaniem się na wzbogacenie tańszego telefonu z serii Nokia Lumia o funkcję ładowania bezprzewodowego należy wziąć pod uwagę fakt, że może być to rozwiązanie nie warte swojej ceny i kosztujące łącznie nawet kilkaset złotych.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 7

Razer Onza Pad

Pady od Xboksa 360 to najlepiej dopasowane akcesoria dla graczy stworzone z myślą o systemie Windows. Wszystko dlatego, że Microsoft oprócz najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie wydaje też konsolę Xbox 360. Przez to niemal wszystkie gry stworzone z myślą o komputerach PC mają predefiniowane ustawienia klawiszy dopasowane właśnie do tego pada. Dodatkowo przez wiele osób standardowy pad dołączany do Xboksa 360 jest uważany za idealny. Firma Razer postanowiła jednak udowodnić, że nawet takie urządzenie da się jeszcze poprawić. Producent zmienił położenie przycisków „Start” i „Select” i dołożył dwa kolejne, które można spersonalizować. Lewy dolny kontroler został zastąpiony przez cztery przyciski, które doskonale sprawdzają się w bijatykach. W typowych padach od Xboksa 360 element ten był nieprecyzyjny, to była jego największa wada. Oprócz tego zdecydowano się na pokrycie obudowy pada gumą, dzięki czemu dłonie nie ślizgają się nawet podczas długich sesji grania. W dodatku cena pada Razera nie odbiega zbytnio od innych padów to Xboksa 360 i zaczyna się już od 119 złotych.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 8

Nokia Purity Pro by Monster

Słuchawki te zostały stworzone z myślą o smartfonach Nokia Lumia, ale zadziałają też z dowolnymi innymi urządzeniami tego typu wyposażonymi w systemy Windows Phone, Android oraz iOS. Zostały one stworzone we współpracy z firmą Monster, dzięki czemu cechują się świetną jakością wykonania i dźwięku. Ich wyróżnikiem jest też piękne, nieco krzykliwe wzornictwo, które bardzo dobrze komponuje się ze smartfonami z linii Lumia. Jednak ich największą zaletą jest fakt, że są bezprzewodowe. Zostały wyposażone w moduł NFC, co pozwala na szybkie parowanie ich ze smartfonem i przesyłanie muzyki za pośrednictwem interfejsu Bluetooth. Co więcej, nawet podczas bezprzewodowego przesyłania muzyki jakość odtwarzanego dźwięku jest świetna. Oczywiście możliwe jest także podłączenie ich za pomocą kabla, jednak wówczas nasze ruchy będą skrępowane. By zakupić ten gadżet, trzeba zdecydować się na dosyć duży wydatek. Cena tych słuchawek wynosi ponad 1200 zł, czyli niemal połowę kosztu najlepszego smartfonu z Windows Phone 8 - Nokia Lumia 920.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 9

Microsoft Sculpt Comfort Keyboard

Druga prezentowana przez nas klawiatura jest przeznaczona nie do smartfonów i tabletów, a do komputerów stacjonarnych. Microsoft Sculpt Comfort Keyboard została wyposażona w wyprofilowane klawisze, wyściełaną podpórkę pod dłonie oraz specjalne wybrzuszenie. Dzięki temu klawiatura jest ergonomiczna, a palce mniej się męczą podczas korzystania z niej. Klawiaturę tę od innej odróżnia podzielony przycisk spacji, którego lewa część może pełnić rolę klawisza backspace. Wszystko wynika z badań, według których 90% ludzi używa do wciskania spacji prawego kciuka. Projektanci Microsoftu postanowili sprawić, że niewykorzystana przestrzeń stanie się użyteczna i w tym celu powiększyli przycisk, po czym go podzielili na pół. Oczywiście używanie części spacji jako backspace’a jest opcjonalne. Ponadto Microsoft Sculpt Comfort Keyboard ma klawisze dostępu umożliwiające włączanie funkcji takich jak wyszukiwanie, udostępnianie czy konfiguracja ustawień. Dzięki temu może ona całkiem zastąpić boczny pasek znany z Windowsa 8. Klawiaturę tę można kupić już za 150 zł, co jest niewygórowaną ceną jak na tak wygodną i ergonomiczną konstrukcję.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 10

Microsoft Sculpt Touch Mouse

W przeciwieństwie do opisywanej wcześniej Microsoft Touch Mouse, urządzenie z serii Sculpt nie składa się wyłącznie z przestrzeni dotykowej. Mysz ta cechuje się bardziej tradycyjną budową i ma fizyczne klawisze. Jedynym jej dotykowym elementem, jest czterokierunkowy gładzik, który pełni funkcję rolki przewijania. Dzięki niemu  możliwe jest wyjątkowo wygodne przemieszczanie się po dokumentach i stronach internetowych. Bardzo ułatwia to obsługę komputera i sprawia, że akcesorium to łączy najlepsze cechy myszy i gładzika. Mysz jest dopasowana do prawej i lewej dłoni, więc może jej używać absolutnie każdy. Inne cechy tego urządzenia to maksymalnie 9-miesięczny czas pracy bez wymiany akumulatora oraz zastosowanie techniki BlueTrack, dzięki której mysz doskonale działa na każdej powierzchni. Microsoft Sculpt Touch Mouse jest urządzeniem bezprzewodowym i komunikuje się z innymi urządzeniami za pośrednictwem modułu Bluetooth. Cena myszy w najtańszych sklepach wynosi minimalnie 120 złotych.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 11

I inne sprzęty

Co prawda wielu producentów produkuje sprzęt zgodny z systemem Windows 8, jednak do tej pory największym dostawcą tego typu urządzeń byli twórcy najnowszych okienek, czyli firma Microsoft. Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie urządzenia, które firma z Redmond stworzyła głównie z myślą o swoim najnowszym systemie operacyjnym, znajdziecie je na następującej stronie internetowej. Jak na razie jest ich stosunkowo niewiele, ale lista ta z czasem zapewne będzie się powiększać.

Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 1Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 2Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 3Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 4Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 5Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 6Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 7Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 8Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 9Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 10Najciekawsze akcesoria do urządzeń z Windows 8, Windows RT i Windows Phone | zdjecie 11

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Ten artykuł sponsoruje Microsoft ? Co chwila wieści o WP8
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Czy ta bezprzewodowa ładowarka jest kompatybilna z Nokia Lumia 720?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "JBL PowerUp" jak dla mnie bomba tylko budżet nie osiągalny dal takiego małego cacka ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jocie - to do W8 są specjalne dodatki? 40+ do stabilności, czy jak? Jeśli tak to biorę cały zestaw, plus może dedykowany papier toaletowy.