Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 2 min.

Zakrzywiony, panoramiczny ekran

zakrzywiony ekran

Monitor wyposażony jest w ekran o przekątnej 35 cali w proporcjach 21:9. To panoramiczny wyświetlacz o krzywiznie 2000 mm, która zapewnia jednakową odległość każdego punktu ekranu od oczu gracza. Wpływa to większą imersję w grze, a poza tym minimalizuje zniekształcenia obrazu.

Odświeżanie 200 Hz

Odświeżanie 200 Hz

Smużenie obrazu? Przy częstotliwości odświeżania 200 Hz jaką oferuje ten monitor, można o tym zapomnieć. Żaden detal, szczegół i najmniejszy nawet ruch przeciwnika na ekranie nie umknie uwagi, co daje olbrzymią przewagę i może decydować o zwycięstwie. Szczególnie gdy stawka jest wysoka, a poziom zawodników jej dorównuje.

Adaptive-Sync

Adaptive Sync

Technologia synchronizacji obrazu generowanego przez komputer z tym wyświetlanym przez monitor, staje się już standardem w sprzęcie dla graczy. Nie mogło jej też zabraknąć także tutaj. Animacja pozostaje dzięki niej płynna, nie występują irytujące zacięcia i charakterystyczne rwanie wyświetlanych obrazów. To doskonałe uzupełnienie wysokiej częstotliwości odświeżania.

Podświetlenie obudowy

Podświetlenie obudowy

Nie jest to może najważniejsza z funkcji tego monitora, ale za to efektowna i ciesząca oczy. Diody LED umieszczone są na tylnej obudowie i układają się w formę drapieżnych skrzydeł. Ok, może fantazja mnie w tym miejscu nieco poniosła, ale wystarczy spojrzeć na zdjęcia, żeby przekonać się, że faktycznie tak to się prezentuje. Kolor podświetlenia oraz jego intensywność można regulować.

Flicker Free

Flicker Free Technology

Technologia Flicker Free to nic innego, tylko redukcja irytującego migotania obrazu. Dzięki jej zastosowaniu oczy nie męczą się tak szybko, a to pozwala na jeszcze dłuższą zabawę, i to znacznie bardziej komfortową.

Shadow Control

Shadow Control

W niektórych tytułach występują obszary o bardzo zróżnicowanym oświetleniu. Często zdarza się więc tak, że czający się w mroku przeciwnik jest w stanie nas zaskoczyć. Funkcja Shadow Control pomaga szybko to zmienić i podnieść jasność do pożądanego poziomu. Działa to również w drugą stronę. Jeśli obraz jest zbyt jasny, to można go szybko przyciemnić.

Low Input Lag Mode

Low Input Lag Mode

Kiedy liczą się ułamki sekundy, a przeciwnik jest naprawdę szybki i zwinny, warto uruchomić tę funkcję. Modyfikuje ona nieco parametry monitora w taki sposób, aby obniżyć input lag, czyli opóźnienie wejścia sygnału. Co to oznacza po polsku? To proste, skraca się czas jaki upływa od wykonania ruchu przez gracza, do faktycznej reakcji postaci na ekranie. A nie trzeba chyba tłumaczyć, że ten moment może być decydujący, prawda?