Tablety

Fotografowanie i nagrywanie filmów

przeczytasz w 1 min.

Opisywany tablet wyposażony został w dwie kamerki – tylną (główną) służącą do wykonywanie podstawowych fotek i nagrań oraz dodatkową (przednią), którą wykorzystywać będziemy głównie w czasie wideokonferencji.

Zdjęcia z tylnej kamerki

Apollo Quicki 1035

Apollo Quicki 1035

Najciekawsze jest jednak to, że producent deklaruje, że fotki wyjściowe mają odpowiednie 2 Mpx i 0,3 Mpx, ale rzeczywistość tego nie potwierdza. Po wykonaniu zdjęć sprawdziliśmy ich rozdzielczość, po czym okazało się, że tylne mają 2592x1936 px (5,02 Mpx), a tylne 1280x960 (1,23 Mpx). Trzeba przyznać, że taka pomyłka jest raczej miłą niespodzianką i nie zamierzamy na nią narzekać.

Zdjęcie z przedniej kamerki

Apollo Quicki 1035

Niestety ponarzekać trzeba trochę na jakość obrazu widocznego na zdjęciach. Przede wszystkim jest on poddawany silnemu odszumianiu, przez co tracimy znaczną część drobnych szczegółów, ale też nie mamy do czynienia ze zbyt intensywnym szumem (przynajmniej w dobrych warunkach oświetleniowych). Aparat główny iPada 3 też ma 5 Mpx, ale jakość zdjęć wychodzących z niego jest nieporównywalnie lepsza. Oczywiście nie próbujemy nawet porównywać bezpośrednio tych tabletów, gdyż Apollo Quicki 1035 kosztuje ok. 800 zł a najtańszy iPad 3 ok. 2000 zł. W swojej klasie kamerki tabletu Apollo wypadają

Film z tylnej kamerki

Przedni moduł oferuje jeszcze słabszą jakość, ale jego zastosowanie zazwyczaj ograniczało będzie się do prowadzenia czatów wideo. Fotografowanie należałoby ograniczyć do minimum.

Film z przedniej kamerki

Filmy z modułu głównego mają rozdzielczość 1280x720 px. Płynność nagrań stoi na skromnym, ale akceptowalnym poziomie, natomiast przeszkadzać mogą wyraźne rozmazania i słaba ostrość obrazu. Niekiedy na nagraniach pojawiają się też cyfrowe artefakty w postaci dużych pikseli na określonym obszarze. Przednią kamerką nagramy filmy 640x480 px – ich płynność i ostrość jest całkiem niezła, w niektórych sytuacjach wyglądają nawet lepiej niż te z kamerki tylnej.