Smartfony

Wrażenia z użytkowania

przeczytasz w 2 min.

Używając Archos Diamond Plus na co dzień, w charakterze zamiennika dla LG G Flex 2, smartfon okazał się być więcej niż godnym następcą. System pracuje dość płynnie, aplikacje ładują się wystarczająco szybko, a obecność czystego Androida wpływa pozytywnie na stabilność i szybkość pracy urządzenia. Oczywiście nie można oczekiwać tu szaleństw w wydajności, aplikacje otwierają się z pewną ociężałością w porównaniu do szybszych modeli, a animacje są czasem skokowe, ale do codziennego użytkowania telefon ten nadaje się wyśmienicie.

Archos Diamond Plus interfejs

Zasięg Wi-Fi jest bardzo przyzwoity, a smartfon nie rozłącza się z siecią bez ostrzeżenia. Podobnie jak obsługa sieci LTE – telefon nie gubi zasięgu i nie dzieje się z nim nic niepokojącego. Cieszy również jakość rozmów i to zarówno mikrofonu, jak i głośnika. Rozmówca słyszy nas równie wyraźnie, jak my jego, a w przysłowiowej słuchawce nic nie szumi. Testowany telefon to dokładnie to, czego oczekiwać można po urządzeniu kosztującym w okolicach 1000 złotych, choć producent nie ustrzegł się kilku wad.

Archos Diamond Plus informacje

Producent nie ustrzegł się kilku drobnych wad, niemniej są one jak najbardziej do wybaczenia, a większości z nich nawet nie dostrzeżemy podczas użytkowania. Pierwszą z nich jest kompletnie zbędny przycisk pełniący funkcję spustu migawki aparatu, który bez podwójnego skoku jest niemal bezużyteczny podczas robienia zdjęć. Za drugą wadę można uznać zaś sporadyczne błędy w spolszczeniu menu lub tegoż spolszczenia brak, co widzimy w ustawieniach aplikacji aparatu.

Archos Diamond Plus - interfejs aparatu

Wydajność i czas pracy

Moc urządzenia nie zachwyca na papierze, ale ważne, że wystarcza do normalnego użytkowania. Telefon jest stabilny i dość szybki, a system operacyjny w znacznej większości przypadków pracuje płynnie i bez większych zastrzeżeń. Zdarzają się spowolnienia i klatkowanie animacji, ale ogólna ocena jest na plus.

  • 3DMARK UNLIMITED: 184
  • GFXBENCH T-REX: 12 KL/s
  • ANTUTU 5: 36626

Spoglądając na wyniki benchmarków widzimy, że urządzenie drastycznie odstaje od topowych modeli. Niemniej, nie dajmy się zwariować – w codziennym, standardowym użytkowaniu, smartfon radzi sobie świetnie. Archos Diamond Plus nie tylko wygląda dobrze, ale też zwykle płynnie i stabilnie działa, co sprawia, że nie generuje problemów i przeglądanie internetu, obsługa poczty, oglądanie filmików na YouTube czy zdalna praca z dokumentami, to czysta przyjemność.

Archos Diamond Plus aluminiowe plecki

Jeśli chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu, to Archos Diamond Plus pozytywnie zaskakuje. Wykorzystana bateria pozwala na przetrzymanie dwóch dni, gdy używamy smartfona standardowo, trochę podzwonimy, trochę posłuchamy muzyki, a w wolnych chwilach sprawdzimy, co tam słychać w internecie. Prawdę mówiąc, przy nieco bardziej oszczędnym użytkowaniu, telefon wytrzymywał podczas testów nawet trzy dni, co jest w dzisiejszych czasach niezłym osiągnięciem.

Przy pełnym obciążeniu, podczas testu wykonywanego za pomocą GFXBENCH T-REX, Archos Diamond Plus jest w stanie pracować przez 256 minut, co w wolnym przeliczeniu daje ponad 4 godziny, a dokładnie 4,27 godziny. Przy stale włączonym ekranie smartfon wytrzymał zaś dokładnie 454 minuty, a zatem jakieś 7 i pół godziny. Całkiem nieźle.

Archos Diamond Plus - bateria