Płyty główne

Testy, UEFI, OC i pobór energii

przeczytasz w 1 min.

Testy wydajnościowe

W testach wydajnościowych wykorzystujemy najnowszą wersję programu PCMark o numerze 8. PCMark 8 został wyposażony w kilka unikalnych cech, które odróżniają go od poprzedników.

Zapraszamy wszystkich do działu benchmarki. Znajdziecie tam linki do pobrania popularnych benchmarków, w tym PCMark 7 oraz 3DMark 11. Każdy zarejestrowany użytkownik może opublikować wyniki swojej maszyny. Wkrótce znajdzie się tam również PCMark 8.

UEFI BIOS

UEFI BIOS ASUSa jak zwykle w doskonałej formie. Wciąż w dość niskiej rozdzielczości, ale nie umniejsza to jego funkcjonalności i wygody użytkowania.

Płyta nie jest przeznaczona dla miłośników podkręcania, a dodatkowo chipset B85 ogranicza jej możliwości. Tym niemniej podkręcanie za pomocą mnożników turbo jest jak najbardziej możliwe i bezproblemowe. Nie jest to jednak płyta przeznaczona dla miłośników OC - nie należy nastawiać się na wysokie wyniki (nasz egzemplarz przy automatycznym podkręcaniu sięgnął zaledwie 4,2 GHz).

Pobór energii platformy z Core i5 4670K i kartą Gigabyte Radeon HD 7970 OC
[W]

Stan spoczynku 35
Aplikacje jednowątkowe 57
Odtwarzanie Full HD 82
Aplikacje wielowątkowe 97
Gra 3D 136

Płyta imponuje energooszczędnością w stanie bezczynności. Nawet przy maksymalnym obciążeniu procesora, pobór energii nie przekracza 100W. Dopiero włączenie do akcji karty graficznej zwiększa pobór do prawie 140W.