• benchmark.pl
 • artykuły
 • BestBuy DVB-T Easy Home TRAVELER 7'' - czyli sposób na telewizję zawsze i wszędzie!
BestBuy DVB-T Easy Home TRAVELER 7'' - czyli sposób na telewizję zawsze i wszędzie!
Telewizory

BestBuy DVB-T Easy Home TRAVELER 7'' - czyli sposób na telewizję zawsze i wszędzie!

przeczytasz w 5 min.

BestBuy DVB-T Easy Home TRAVELER 7'' to przenośny tuner telewizji cyfrowej z wbudowanym ekranem i baterią, który pozwala oglądać filmy

 Wstęp

Era telewizorów przenośnych zaczęła się już kilkadziesiąt lat temu. Pomysł ten narodził się z konieczności bycia na bieżąco z wiadomościami ale także dla rozrywki. Najbardziej przydatny był dla osób podróżujących z przyjemności jak i dla tych których była to praca. Pierwsze przenośne telewizory były ciężkie, nieporęcznie i zasilane bateriami które szybko się wyczerpywały i nadawały do wyrzucenia. Miejmy nadzieję że sprzęt który poddałem testom będzie pozbawiony tychże wad. Na początek garść danych technicznych producenta:

 • 7 TFT LCD (800x480)
 • Wbudowany tuner DVB-T MPEG4
 • Zakres częstotliwości: 170~230 Mhz / 470~860 Mhz (UHF)
 • Poziom sygnału: -25 ~ -85 dBm
 • Modulacje QPSK, 16QAM, 64QAM
 • Wyjścia AV: analogowe, stereo JACK, HDMI
 • Menu ekranowe w języku polskim
 • Obsługa multimediów poprzez złącze USB w tym MKV, AVI,
 • Dekodowane formaty: MPEG 4 AVC/H.264 [email protected] MPEG2 [email protected]
 • Pełna obsługa EPG
 • Funkcja PVR na zewnętrznym nośniku USB
 • Obsługa teletekstu
 • Wbudowany akumulator 1600 mAh
 • Antena zewnętrzna z magnesem w podstawie

Jak widać jest nieźle, ale i tak o kilku rzeczach producent zapomniał wspomnieć tj. odtwarzanie plików audio, zdjęć i o funkcji TimeShift.

 Zawartość i wyposażenie

W zestawie znajdujemy telewizor, pilot zdalnego sterowania, ładowarkę 230V, antenę i instrukcję w kilku językach w tym Polskim i kartę gwarancyjną. Jedyne czego wg. mnie brakuje to ładowarka samochodowa.

 Budowa i jakość wykonania

 

Sprzęt wygląda na solidny i dobrze wykonany, pewnie leży w dłoniach, absolutnie nic w nim nie trzeszczy. Miłym dodatkiem jest nóżka umożliwiająca postawienie go w pozycji pionowej. Pilot nawet ładny, cienki i mogłoby się wydawać że jest on zbyt cienki. Jedynie mam zastrzeżenie do przycisków nawigacyjnych na samym TV. Są ułożone w jednej płaszczyźnie w stosunku do ramki ekranu więc osoby z grubymi palcami będą miały problem z ich obsługą. Poza tym naciśnięcie klawisza nawigacyjnego kończy się „rozlewaniem” ekranu. Niby nie groźne lecz niezbyt dobrze to wygląda.

 

 Z lewej strony obudowy  licząc od dołu umieszczone są: złącze ładowarki, włącznik, złącza AV analogowe i wyście słuchawkowe.

W górnej części znajdują się: złącze anteny, port USB ,wyjście HDMI i przyciski MENU, EXIT i MEDIA służący do uruchomienia opcji odtwarzania multimediów z pamięci USB (w tym PVR).

 Bateria

Standardowo natychmiast po zakupie należy sformatować baterie poprzez jej pełne rozładowanie i kilkugodzinne naładowanie. Niestety po sformatowaniu baterii maksymalny czas ciągłego działania wynosi do 2 godzin. Dość mizerny wynik, producent mógłby postarać się o lepszy.  Ładowanie trwa podobnie, około 2 godzin. Rozładowanie sygnalizowane jest napisem wyświetlanym na ekranie a naładowanie urządzenia poprzez zaświecenie się diody ładowania z czerwonej na zieloną. Wracając do mojej uwagi dotyczącej wyposażenia, ładowarka samochodowa naprawdę mogłaby się przydać w takiej sytuacji. Jednakże 2 godziny wystarczą na obejrzenie średniej długości filmu podczas podróży.

 Działanie wbudowanego dekodera DVB-T

Pomieszczenia 

Jeśli chodzi o działanie telewizora w domu nie ma z nim większych problemów. Zależne jest to od tego gdzie mieszkamy. Ja mam do centrum miasta ok. 3 km i aby można było poprawnie oglądać telewizję musiałem antenę wystawiać na zewnątrz przez okno. Jednak w Budynku szkoły bezproblemowo mogłem cieszyć się niezakłóconym sygnałem.

Na zewnątrz 

Poza budynkami również nie można powiedzieć nic złego o jakości sygnału. Obraz i dźwięk działa bez żadnych przerwań, i pomimo słońca obraz był wyraźny. Znalezienie zasięgu również nie przysporzyło żadnych kłopotów

Podczas jazdy 

Sprzęt wyposażony jest w antenę z podstawką magnesową więc postanowiłem sprawdzić jego działanie podczas jazdy. Miałem nadzieję że sprawdzi się bezproblemowo tj. w budynkach i na Świerzym powietrzu. Niestety w trakcie jazdy jest on bezużyteczny, bez przerwy wyświetlany jest komunikat „Brak Sygnału” lub transmisja obrazu i dźwięku jest cały czas przerywana. Działa on jedynie podczas postoju, ale nic nie szkodzi gdyż możemy zabrać swoje ulubione filmy na pendrive i obejrzeć je podczas jazdy.

Uwaga! Jakość zdjęcia nie jest zadowalająca gdyż dość mocno słońce świeci na TV więc przepraszam za jego jakość.


Na ekranie wyświetla się napis "Brak sygnału"

 Jakość obrazu i dźwięki

Oczywiście po rozdzielczości 800x480 nie spodziewajmy się nie wiadomo czego. Ogólnie wyświetla bardzo ładnej jakości obraz. Do dźwięku też nie można się przyczepić, chociaż głośniki są zbyt ciche. Muzykę słychać ładnie i bezproblemowo, lecz podczas oglądania np. filmu brakuje im trochę mocy i zwyczajnie dość cicho gra.

 Multimedia

Poniżej odnośnik do krótkiego filmiku pokazującego jego możliwości.

Ten niepozornie wyglądający telewizorek bez problemów radzi sobię z filmami AVI również z napisami w formacie .TXT. Odtworzy on także filmy formatu MKV, popularne formaty muzyki, zdjęć jak i nagrania telewizyjne nagrane za pomocą tego urządzenia. Nagrywanie odbywa się bezproblemowo, nagrywa bez straty na jakości (lub z niezauważalnym spadkiem). Możemy również zaplanować nagrywanie podczas rozpoczęcia się danego programu.

 Pozostałe Funkcje

Tutaj tak naprawdę nie ma co się zbytnio rozpisywać. Poza wymienionymi wcześniej funkcjami znajdziemy standard tj. EPG, zmiana kontrastu i jasności. Oczywiście posiada jeszcze funkcję PVR czyli możliwość zatrzymania oglądanego programu i późniejsze jego wznowienie. Można podłączyć go za pomocą HDMI np. do zestawu monitor + głośniki PC i obejrzeć telewizję w wysokiej jakości. Z pewnością mogę stwierdzić że wszystkie jego pozostałe funkcje działają bez problemu.

 Końcowa ocena

Zbierając wszystko do „kupy” mogę polecić ten sprzęt osobom które potrzebują małego TV w swoim pokoju czy też kuchni ale przyda się im również do obejrzenia ulubionych programów czy filmów np. na tarasie lub podczas wycieczki. Nie sprawdzi się on na pewno w czasie podróży samochodem, lecz tak jak wspomniałem wcześniej można też odtworzyć na nim swój ulubiony film lub serial nagrany wcześniej. Również cena sprzętu w porównaniu do jego jakości jest do przyjęcia. Z pełną odpowiedzialnością daję mu 4- z nadzieją że następny produkt tego producenta i również tego typu będzie pozbawiony chociaż części jego wad.

 Podsumowanie Easy Home Traveler 7"
 

plusy:
Stosunek ceny do jakości
Jakość wykonania
Bezproblemowe działanie w domu i poza nim
Nagrywanie programów na pamięć USB
Dobra jakość dźwięku...

 

minusy:

... ale jest zbyt cichy
Słaba bateria
Brak ładowarki samochodowej
TV nie działa podczas jazdy

  
Ocena: 
Budowa:dobra
Funkcje:
bardzo dobre
Parametry:
dobre
Obsługa:
bardzo dobra
Wyposażenie:
dobre
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu : 299 zł

 Dziękuję redakcji benchmark.pl za udostępnienie sprzętu do testów.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  2
  Standardowo natychmiast po zakupie należy sformatować baterie poprzez jej pełne rozładowanie i kilkugodzinne naładowanie. Niestety po sformatowaniu baterii maksymalny czas ciągłego działania wynosi do 2 godzin.

  Pierwszy błąd - nie ma czegoś takiego jak formatowanie - jest FORMOWANIE baterii. - taki ot co - błąd rzeczowy.
  I jeśli BestBuy nie oszczędza na bateriach (tj montuje te "nowsze") to FORMOWANIE nie jest potrzebne - baterie nie mają efektu pamięci.

  Co do testu/recenzji - jest na prawdę ok.

  Nie doczytałem się niestety miejsca zamieszkania/miejsca testów - a to też jest ważny punkt - ty mieszkając w powiedzmy Warszawie możesz mieć świetny zasięg - ja w Raciborzu nie mogę złapać sygnału mając nawet kilku metrową antenę na dachu bloku 10 piętrowego.

  Oczywiście leci plusik.
  • avatar
   gtr76
   0
   "w budynkach i na Świerzym powietrzu. "- bez komentarza
   Co baterii zgadzam się z Damian_jo.
   Dodam od siebie, że formowanie li-ion może im wręcz szkodzić.
   Bateria li-ion uzyskuje pełną pojemność po kilku cyklach ładowania, ale nie po dwanaście czy więcej godzin.

   Tak czy inaczej plusik
   • avatar
    IceQ94
    0
    Dzięki za komentarze i plusy :) Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania to mieszkam w domu jednorodzinnym, w Końskich woj. Świętokrzyskie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jaka ladowarka samochodowa byłaby najbardziej odpowiednia?