Co powinien mieć dobry Smart TV?
Telewizory

Co powinien mieć dobry Smart TV?

przeczytasz w 2 min.

Większość telewizorów na naszym rynku to modele Smart TV, jednakże nie oznacza to, że oferują one identyczną funkcjonalność. Różnice są często duże, a o tym, co powinien mieć dobry Smart TV, dowiecie się z artykułu, w którym opisujemy wybrane funkcje telewizorów marki Samsung.

Przyjęło się, że telewizor Smart oferuje połączenie z internetem oraz większy lub mniejszy wybór aplikacji. Pomimo tego, niektóre telewizory, jak np. modele firmy Samsung, oferują dużo więcej, w tym także przydatne funkcje, które nie są znane niektórym użytkownikom.

Automatyczna zmiana trybu obrazu

Bardzo wygodnym rozwiązaniem, świadczącym o „inteligencji” telewizora jest tzw. „Automatyczny Tryb Gry”. W telewizorach Samsung QLED 2018 oraz w seriach RU80XX i RU7XXX włącza się on samoczynnie po podłączeniu konsoli do gier. Rozwiązanie to ułatwia życie użytkownikom, bowiem przed rozpoczęciem gry nie muszą oni wchodzić do menu i przełączać się na tryb gry ręcznie – robi to za nich telewizor.

telewizor z smart tv

Współpraca ze smartfonem

Kolejna cechą nowoczesnego telewizora Smart jest współpraca z innymi urządzeniami, a w szczególności ze smartfonami. W telewizorach Samsung 2019 można:

 • przeprowadzić pierwszą instalację telewizora za pomocą smartfona,
 • włączać telewizor za pomocą smartfona lub tableta,
 • bezprzewodowo przesyłać na telewizor muzykę, zdjęcia i filmy ze smartfona.
 • wykorzystywać tablet lub smartfon w roli pilota do telewizora.

Współpraca ze Smart Home

Dla wielu konsumentów bardzo ważna jest współpraca z urządzeniami wchodzącymi w skład tzw. inteligentnego domu. Inteligentne telewizory Samsung 2019 obsługują tego typu funkcje, np. powiadamiając o ukończonym praniu.

Inteligentne telewizory Samsung 2019

Duży wybór aplikacji

Tu sprawa jest prosta: im więcej, tym lepiej. Pod względem liczby aplikacji telewizory Samsung 2019 nie mają się czego wstydzić.

Filmy

YouTube, Netflix, Prime Video, HBO GO, Apple TV, Google Play Movies & TV, Rakuten TV, Chili, Filmbox Live, Player.pl, TVP VOD, ipla i inne

Muzyka

Spotify, Tidal, Deezer, Tuba.fm i inne

Sport

LaLigaSportstv, Eleven Sports Polska, Free MMA, World Surf League, Tennis TV i inne

Smart Home

SmartThings

Kultura i sztuka

Gallery, Teatrix, Met Opera on Demand, Digital Concert Hall

Multimedia

Plex, Mediabay i inne

Oprócz ww. aplikacji telewizory Samsung oferują też wiele gier, aplikacji do czytania newsów i wiadomości oraz aplikacji edukacyjnych.

Aplikacje 4K HDR dla wymagających

Dla wymagających użytkowników liczy się nie tylko ilość, lecz także jakość, zwłaszcza dostęp do treści o 4K HDR. Treści HDR to więcej szczegółów zarówno w jasnych, jak i ciemnych partiach obrazu, a w telewizorach Samsung 2019 dostęp do tego typu materiałów uzyskamy na przykład w aplikacjach Netflix, Prime Video oraz YouTube.

Uwagi godna jest zwłaszcza ta ostatnia aplikacja, bowiem w jej przypadku dostęp do treści HDR może być niekiedy problematyczny. Chociaż prawie wszystkie Smart TV mają zainstalowaną fabrycznie aplikację YouTube i trudno znaleźć takie, które są jej pozbawione, nie wszystkie telewizory Smart mają aplikację YouTube, która pozwala oglądać treści HDR. Jeżeli kupujemy telewizor 4K HDR, którego aplikacja YouTube nie powala na oglądanie treści HDR, to jaki sens ma kupowanie takiego urządzenia?

Telewizory Samsung Smart TV mają zainstalowaną taką wersję aplikacji YouTube, która oferuje możliwość oglądania wysokiej klasy treści 4K HDR.

Spełnienie wymogów Netfliksa

Jeżeli często lub intensywnie korzystasz z aplikacji Netflix, warto zastanowić się, czy warto kupić telewizor „polecany przez Netfliksa” (tzw. Netflix Recommended TV). Telewizory, które otrzymały tę rekomendację zostały przebadane przez specjalistów z Netfliksa pod kątem jak najlepszego korzystania z aplikacji Netflix. Aplikacja ta powinna być zawsze aktualna (Always Fresh), tzn. aktualizować się nie tylko gdy telewizor jest włączony, lecz także gdy jest w stanie gotowości.

W gamie telewizorów Samsung 2019 wyróżnienie „Netflix Recommended TV” otrzymały telewizory z następujących serii:

 • RU8000
 • Q60R, Q70R, Q80R, Q85R, Q90R
 • Q950R (8K)

To właśnie ww. telewizory zapewniają wysoki komfort obsługi wykraczając swoimi możliwościami poza to, co oferuje zwykły „Smart TV”.

netflix w tv

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  axelbest
  5
  Co powinien mieć telewizor z punktu widzenia konsumenta (a nie sprzedawcy i sztucznie tworzonego popytu).

  1. Dobrą matrycę z gwarancją wymiany w przypadku pojawienia się bad pixeli.

  2. Gwarancję na min. 5 lat (dzięki czemu moglibyśmy chociaż przez ten czas uniknąć awarii sztucznie postarzanych produktów)

  3. Zamknięte oprogramowanie z możliwościa update'owania wyłącznie za pomocą firmware z pendrive'a (bo każdy OS typu android, tizen czy inny samsungOS czy cokolwiek... to rak, który powoduje, że telewizory po czasie potrafią ostro zamulać)

  4. 0 (słownie zero) preinstalowanych appek do YT czy innego ówna, zamiast tego powinien być jeden bezpieczny i ustandaryzowany na wiele lat protokół transmisji obrazu z urządzeń mobilnych/sieciowych. Jeśli komuś mocno zależy na netflixie czy YT to niech producent zagwarantuje klientowi bezproblemowe działanie usług przez okres min 5 lat. (co mi po tv z netflixem, skoro za rok netflix wypusci update, niekompatybilny z moim tv, tym samym blokujac dostep z mojej wersji).

  5.Zero zabezpieczeń w stylu HDCP - telewizor ma wyświetlać tylko obraz , który mu przesyłam, nie powinien dbać o bezpieczeństwo materiałów wyświetlanych na nim.

  6. Gwarancja na równomierność podświetlenia i wypalania pixeli (już na jednym forum jakiś tuman tłumaczył ludziom, że oni "źle oglądają tv, i na oledach nie powinno się oglądać wiadomość z paskami albo logo programu w rogu, bo od tego przeciez sie wypala)"
  • avatar
   Po1nter
   1
   Zasadniczo niema o czym gadać bo ekosystem Samsunga w TV według mnie jest lepszy niż u konkurencji.
   I ma to czego ja potrzebuję czy: Netflix, HBO GO, Amazon Prime no i ewentualnie mogliby jeszcze w przyszłości dołożyć Disney+ i Apple TV+ (na razie jest zwykłe apple tv) do tego 4K HDR i fajne odświeżanie.

   Cała reszta to mniej lub bardziej potrzebne widzimisię z punktu widzenia "oglądania tv" jak ktoś na nim jeszcze gra to może pewnie jakieś inne aspekty.
   • avatar
    prezesPL
    0
    własnie na takich portalach to powinniście być obiektywni a nie sponsorowani .Dziękuje
    Artykuł nic nie wnosi do wybory tv przez mnie .
    • avatar
     zielony888
     0
     Na Philipsie jest Android TV - moim zdaniem rewelacja na miarę Androida w komórkach. Dużo apek, w tym fantastyczny Kodi, i wiele serwisów VOD.