CS:GO - jak zacząć przygodę?
Gry

CS:GO - jak zacząć przygodę?

przeczytasz w 2 min.

Przedstawiamy krótki poradnik, który pozwoli Ci zacząć swoją przygodę z tym legendarnym tytułem, czyli jak postawić pierwsze kroki w CS:GO.

Świat zwariował na punkcie CS:GO i otaczającej go e-sportowej otoczki. W CS:GO gra prawie 20 milionów osób. A ty nadal nie wiesz z czym to się je?

W związku z uruchomieniem letniej promocji na Steam, wielu graczy rozważy kupno CS’a. I nie ma się co dziwić - produkcja Valve to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Warto więc chociaż raz spróbować sięgnąć po ten tytuł, chociażby dla wyrobienia sobie poglądu.

Zaczynamy od założenia konta na serwisie Steam. Po ściągnięciu klienta przechodzimy do panelu sklepu i tam wybieramy interesującą nas pozycję. Po zainstalowaniu gry, pozostaje nam już tylko oddać się rozrywce.

Steam

Po odpaleniu tytułu wyświetla nam się ekran startowy. Tutaj znajdują się podstawowe elementy niezbędne do gry:

  • pod hasłem „graj” kryję się oczywiście przejście do interesującego nas trybu gry;
  • funkcja „ekwipunek” pozwala nam wyposażyć swoją postać w odpowiedni sprzęt;
  • zakładka „oglądaj” zawiera historię naszych zmagań oraz informację o najważniejszych wydarzeniach w świecie CS:GO;
  • okienko „nagrody” pozwala nam zajrzeć do naszych statystyk;
  • panel startowy zawiera także zakładkę sklep", gdzie możemy kupić klucze do skrzynek i same skrzynki, z których wypadają m.in. skórki. Gra umożliwia nam też stworzenie swojego profilu gracza, gdzie widnieje nasz avatar oraz wszystkie osiągnięcia i pozycja w rankingu. Mamy też oddzielną zakładkę przeznaczoną dla znajomych z którymi chcielibyśmy komunikować się w czasie gry;
  • ostatni interesujący nas element to „wieści”, gdzie prześledzimy najnowsze nowinki dotyczące Counter Strike.

CS:GO

Każdy chce przejść od razu do meczów rankingowych, ale zanim sprawdzimy się w turniejach, należy zacząć od czegoś prostszego. Gra nie pozwoli nam przejść do trybu matchmaking, dopóki nie osiągniemy drugiego poziomu konta. I bardzo słusznie, bo dzięki temu możemy zaznajomić się z systemem rozgrywki, mapami i bronią, zanim wypłyniemy na głęboką wodę. Na początkujących graczy czekają trzy tryby:

  • deathmatch: gracze są podzieleni na frakcję, ale nie ma to większego znaczenia. Wygrywa ten, który zabije najwięcej przeciwników, lub określoną ich liczbę. Każdy gracz ma dostęp do sklepu z ekwipunkiem bez ograniczeń;
  • demolka: zawodnicy również są podzieleni na dwie frakcję, tym razem jednak mają przypisane zadanie: rozbroić lub podłożyć bombę. Mecz składa się z 20 rund, co rundę otrzymuję się lepszą broń, pod warunkiem, że zabili przeciwnika. Jeśli któryś z graczy został zabity nożem, otrzymuje swój poprzedni arsenał;
  • wyścig zbrojeń: to najbardziej dynamiczny system rozgrywki dla początkujących. Wyróżnia go prawie natychmiastowy respawn. Za zabicie przeciwnika otrzymuje się od razu lepszą broń. W rundzie finałowej otrzymuję się złoty nóż. Wygrywa ten kto dokona nim zabójstwa.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login