Jak usunąć ekran blokady w Windows 8
Systemy operacyjne

Jak usunąć ekran blokady w Windows 8

przeczytasz w 2 min.

Jeśli ekran logowania wydaje Ci się zbędny lub niewygodny, istnieje prosta metoda aby się go pozbyć.

W systemie Windows 8, zaraz po uruchomieniu komputera, wyświetlany jest ekran blokowania. Prezentowana jest na nim aktualna godzina, data i stan połączenia sieciowego. Dopiero po jego "odsunięciu" oczom użytkownika ukazuje się ekran logowania z polem do wpisania hasła. Na urządzeniach dotykowych wykonujemy w tym celu ruch od dolnej do górnej krawędzi ekranu, w przypadku zwykłego PC lub notebooka, wystarczy kliknięcie myszką lub naciśnięcie dowolnego klawisza na klawiaturze. Są jednak tacy, dla których ekran logowania jest zbędny lub niewygodny. Na szczęście istnieje dość prosta metoda aby się go pozbyć.

Ekran blokady wyświetla aktualną godzinę i datę a także stan połączenia z siecią. Dla tych, którym wydaje się on zbędny, proponujemy prostą metodę na pozbycie się go…

i wyświetlenie od razu po starcie systemu ekranu logowania.

Ekran blokady wyświetlany jest także po pewnym czasie bezczynności po wylogowaniu użytkownika.

Posiadacze Windows 8 w wersji Pro mogą tego tuningu dokonać przez "Edytor lokalnych zasad grupy". W zwykłej wersji Windows 8 niestety nie ma konsoli do zarządzania zasadami grupy i trzeba będzie edytować rejestr ręcznie. Opiszemy Wam obydwie metody.

Posiadacze Windows 8 Pro

1. Na początek uruchamiamy „Edytor lokalnych zasad grupy”. W tym celu w menu Start wyszukujemy frazę „gpedit.msc”.


 

2. W otwartym oknie, w drzewku kategorii po lewej stronie, otwieramy gałąź „Konfiguracja komputera”. Następnie wybieramy „Szablony administracyjne”, „Panel sterowania” i wreszcie „Personalizacja”.


 

3. W prawej części okna klikamy dwukrotnie na pozycji „Nie wyświetlaj ekranu blokowania”.


4. W wyświetlonym okienku zaznaczamy „Włączone” i klikamy przycisk „OK”.


5. Po ponownym uruchomieniu komputera przywita nas tylko okienko z naszą nazwą użytkownika i polem do wpisania hasła.
6. Jeśli nie chcemy czekać na ponowne uruchomienie możemy od razu wprowadzić zmiany w życie. W tym celu uruchamiamy „Wiersz polecenia” jako administrator - klawisze Windows+X i A.
7. W wyświetlonym oknie wpisujemy „gpupdate” i zatwierdzamy klawiszem Enter.


 

Posiadacze Windows 8

Tuningu dokonujemy poprzez Edytor Rejestru. W tym celu:

1. Otwórz okno "Uruchamiania - kombinacja klawiszy Windows+R, i wpisz regedit

2. W oknie Edytora Rejestru znajdź gałąź
HKEY_LOCAL_MACHINE » SOFTWARE » Policies » Microsoft » Windows

3. Utwórz nowy "klucz" o nazwie Personalization - w lewym oknie oknie kliknij prawym przyciskiem myszki na gałąź Windows, z menu wybierz Nowy a następnie Klucz. Nazwij nowo powstały Personalization.


4. Wybierz "klucz" Personalization i w prawym oknie stwórz nowy klucz o nazwie NoLockScreen - kliknij prawym przyciskiem myszki, wybierz Nowy a następnie Wartość DWORD (32-bitowa).

5. Zmień wartość klucza NoLockScreen na 1 - kliknij prawym przyciskiem myszki na kluczu, w oknie zmień "Dane wartości" na 1.

Gotowe. Zamknij okna. Zrestartuj komputer.

Jeśli kiedyś stwierdzisz, że ładna tapeta na ekranie blokowania to jednak przyjemne rozwiązanie, możesz ją przywrócić stosując się do powyższych wskazówek, ale odwracając wartości.

W strefie Windows 8 znajdziesz wszystkie publikacje dotyczące Windows 8, najświeższe informacje o nowych laptopach, ultrabookach, tabletach i smart fonach wyposażonych w Windows 8 i Windows Phone 8. Newsy dotyczące kompatybilności, oprogramowania, sterowników. Ciekawe aplikacje i gry w sklepie Windows Store.

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Phurret
  6
  Ja mam lepszy sposób. Format C: i spowrotem na 7.
  • avatar
   man13ck
   5
   Nie rozumiem tony hejtu jaki spływa na 'ósemkę'. Wcześniejsze systemy były skierowane stricte na komputery osobiste, wyposażone w fizyczną klawiaturę oraz niedotykowy ekran. Trzeba wziąć pod uwagę ten element.
   Windows 8 jest inny pod tym względem, swego rodzaju rewolucja. Chodzi w nim raczej o maksymalne dostosowanie pod wszystkie platformy jednocześnie, aby użytkownik korzystający z pecetowego windowsa 8, po przesiadce na przykład na windows phone 8, nie czuł się zagubiony na innych platformach korzystających z systemu o tym samym numerku. Albo też na tablet z windowsem 8, gdzie nie mamy fizycznej klawiatury, lecz musimy bazować na elementach dotykowych, w tym wypadku kafelkach.
   Co więcej, ażeby połączyć funkcjonalność wielu platform, którym jest dedykowany nowy system, trzeba było wprowadzić zaawansowane funkcje synchronizacji oraz udostępniania treści. Zaawansowane odnosi się bardziej do tego, że są obecne na każdym kroku, aniżeli do ich poziomu zaawansowania technologicznego (bo SkyDrive jest skrajnie prosty w obsłudze).

   Wiem, brzmi to troszkę jak marketingowy bełkot, ale niewątpliwie są to plusy nowego systemu. Osoby korzystające z tego windowsa na jednym tylko urządzeniu mogą nie odczuć za bardzo wspomnianych plusów, jakie niesie ze sobą multiplatformowość. Jednakże osoby korzystające na co dzień z pecetów, tabletów czy telefonów z tym windowsem potrafią docenić jego zalety.

   Proszę więc nie spinać dupska o to, że system jest zły, gópi i do dupy przez zastosowanie kafelków, braku menu start, etc. TAK WŁAŚNIE ZOSTAŁ ZAPROJEKTOWANY. To nie jest błąd w sztuce, lecz przemyślana decyzja. To, że osoby nie mające pojęcia o wykorzystaniu wszystkich jego walorów wypowiadają się pod jego adresem w samych negatywach jest nie na miejscu. Proszę zachować trochę obiektywizmu...

   Fakt, że nowy system jest pchany na siłę do wszystkich systemów jest jego ogromnym minusem, wkurwiającym masę ludzi. Lecz niektórzy producenci dają możliwość kupna tego samego laptopa, tylko że z windowsem 7, w swoich sklepach internetowych, a nie popularnych sieciach marketów z elektroniką.

   Jestem gotowy zebrać krwawe żniwo minusów za posądzanie o fanboystwo, lecz po prostu jestem w miarę obiektywnym obserwatorem, starającym się dostrzegać plusy i minusy danego zagadnienia...
   • avatar
    Rudinxon
    3
    Ludzie narzekacie i narzekacie. Jeśli się wam coś nie podoba to nie piszcie tego w komentarzach tylko zostawcie to dla siebie. Potraficie tylko narzekać na ten system a pewnie nie mieliście styczności przez dłuższy czas z tym systemem (niektórzy pewnie mieli dłuższą styczność z tym systemem ale napewno był za trudny w obsłudze dla nich).
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     Windows 8 jest spoko a będzie jeszcze bardziej spoko po kolejnych aktualizacjach :)
     • avatar
      kubic22562
      1
      Korzystam już jakiś czas z Win 8. Przyzwyczaić się da, w dodadku system jest bardzo szybki. Dla mnie czyli użytkownika korzystającego z komputera do gier, internetu, muzyki i niezbyt zaawansowanych programów jest lepszy od wcześniej używanej Visty, o 7 nie mogę się wyrażać, ale na pewno dużo bardziej opłacało mi się kupić upgrade za 120 zł niż "siódemkę" za 330 zł. Ogólnie ja jestem przyzwyczajony.
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Najbardziej to mi się podoba to zielone okienko logowania i te od Aplikacji ;) Mamy 2013 rok a oni taki syf tworzą :) z tym to cofnęli się za Win98 :) System jest brzydki, posiedziałem na preview ostatecznym i podziękowałem.
       • avatar
        Franz
        -1
        System jest po prostu brzydki i tyle.
        Dla mnir to graficzne dno. Nie oczekuję jakichś niewiadomo jakich wodotrysków, ale ten system nie jest prosty graficznie, ale jest powtórzę brzydki - prostots nie musi oznaczać bylejakości wizualnej.
        • avatar
         Konto usunięte
         -3
         Kiedy napiszecie artykuł: "Jak usunąć Windows8"? Jestem pewien, że będzie najbardziej przydatny z tych wszystkich, które napisaliście do tej pory! :)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          ZNACZNIE prostsza metoda, zobaczcie youtu.be/A151QHpDWko