Akcesoria

Do przenoszenia danych

przeczytasz w 1 min.

Wytrzymały Corsair Flash Survivor

Przenośne dyski 2,5 cala oferują sporą pojemność, ale zdecydowanie wygodniejszy w przenoszeniu jest zwykły pendrive. Jeśli masz zamiar uprawiać aktywny wypoczynek, zawsze możesz zwykły pendrive zamienić na odrobinę bardziej... niezwykły.

Pamięć flash USB firmy Corsair o nazwie Flash Survivor znakomicie sprawdzi się w każdych warunkach. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z niecodzienną konstrukcją. Dzięki aluminiowej obudowie jest to sprzęt odporny na uszkodzenia i wstrząsy. Nie zaszkodzi mu nie tylko odrobina, ale nawet całkiem spora ilość wody – producent gwarantuje wodoodporność do głębokości 200 m. Najwyższa dostępna pojemność wynosi 64 GB. Uwagę zwraca aż 10-letnia gwarancja. Cena? 150 zł za wersję 8 GB.

Superbezpieczny Kingston DataTraveler Vault Privacy + Complex Password

Jeśli nawet na wakacje zabierasz ze sobą poufne dane, pendrive z odpowiednim mechanizmem zabezpieczającym jest bardziej niż mile widziany. Dane chronione są za pomocą sprzętowego szyfrowania AES 256 bit, a dostęp do nich możliwy jest po wpisaniu hasła. Zapewnienie tego rodzaju bezpieczeństwa wiąże się jednak z odpowiednią ceną. To typowo korporacyjny pendrive, a cena też jest biznesowa - ponad 800 zł za wersję 8 GB. No, ale poufne dane są w końcu bezcenne, prawda?