Płyty główne

Temperatury, pobór energii, OC

przeczytasz w 2 min.

Podkręcanie

O ile mnogości opcji w EFI Gigabyte, czyli 3D BIOS-ie, nic nie można zarzucić, to obsługa wciąż nie jest w pełni dopracowana, zwłaszcza jeśli chodzi o myszkę. Brakuje tu ostatecznego szlifu, chociaż oczywiście można się do tego przyzwyczaić.

 

Miłośnicy podkręcania z pewnością będą mieli wiele radości z możliwością obcowania z G1.Sniper 3. Oczywiście wiele tu zależy od możliwości samego procesora. Nasz redakcyjny Core i7-3770K jeszcze na żadnej płycie nie przekroczył wartości 5 GHz. Płyta Gigabyte umożliwiła uruchomienie procesora z mnożnikiem 49 (wszystkie rdzenie), ale był to już szczyt możliwości sprzętu przy zastosowaniu chłodzenia konwencjonalnego.

 

Pobór energii

 

Gigabyte G1.Sniper 3

Pobór energii platformy
[W]

Stan spoczynku 73
Renderowanie 1 rdzeń (Cinebench) 99
Render. wszystkie rdzenie (Cinebench) 146
Maksymalne obciążenie CPU (OCCT) 166
Gra DiRT Showdown 1920 x 1080 Ultra 278
Maksymalne obciążenie GPU (OCCT) 320

Maksymalne TDP procesora Core i7 3770K wynosi 77W (w przypadku gdy płyta pracuje na ustawieniach domyślnych), ale ta energooszczędność nie na wiele się zdaje, gdy do akcji wkracza taki wydajnościowy potwór jak Radeon HD 7970. Niemniej Sniper nie należy do energooszczędnych modeli - pobór energii  jest wysoki.

 

Temperatury

 

Gigabyte G1.Sniper 3

Połączone ciepłowodami radiatory zapewniają właściwe chłodzenie sekcji zasilania i chipsetu, jeśli tylko zadbamy o odpowiednią wentylację obudowy.

 

Temperatury - stan spoczynku

Temperatury - maksymalne obciążenie

Przy obudowie o dobrym przepływie powietrza nie musimy się martwić o temperatury, jeśli tylko nie zabierzemy się za podkręcanie Ivy Bridge. Niestety dla najnowszej produktu Intela w przypadku OC procesory Sandy Bridge spisują się znacznie lepiej.