Drukarki i skanery

Testy: drukowanie

przeczytasz w 1 min.

Test szybkości drukowania przeprowadzony został dla domyślnych wartości ustawień, pomimo tego sterownik drukarki i tak nie pozwala na duże ingerencje w jakość wydruków.

Czas wydruku
[s] mniej=lepiej

Czas wydruku 1szej strony 17
Wydruk zdjęcia A4 4
Wydruk zdjęcia 10x15 4

 

Szybkość drukowania tekstu A4
[str./min] więcej=lepiej

Tekst A4 18

 

Szybkość drukowania jest identyczna z tą, jaką deklaruje producent, a wydruk pierwszej strony jest na bardzo dobrym poziomie. Urządzenie szybko przetwarza dane i nie trzeba mu „dwa razy powtarzać”, aby coś wydrukować.

Wektorowa grafika testowa, wysokość 10mm
Wektorowa grafika testowa, wysokość 10 mm.

Wydruk grafiki testowej na zwykłym papierze
Wydruk grafiki testowej na zwykłym papierze.

Odwzorowanie grafiki wygląda dość dobrze, patrząc na wydruk gołym okiem. W powiększeniu widać jednak, że po przekroczeniu fizycznej rozdzielczości drukarki nie pomoże nawet system poprawiania jakości FastRes 1200. Warto wspomnieć, że typowe wydruki dokumentów wyglądają naprawdę przyzwoicie, a tekst jest wyraźnie zarysowany i mocno nasycony. 

Test precyzji podawania papieru
Test precyzji podawania papieru.

Podajnik arkuszy jest prosty i przeciętnie pojemny, nie grzeszy jednak wyjątkową precyzją działania, ale i tak nie jest źle. Brak efektu obrotu wydruku względem kartki to zasługa centralnego umiejscowienia rolki pobierającej arkusze. Należy to mieć na uwadze np. podczas komputerowego wypełniania gotowych dokumentów.