Telefony

Oglądamy

przeczytasz w 4 min.

HTC Incredible S - z przodu

Cały przód pokryty został błyszczącą warstwą ochronną, która wygląda znakomicie i nie ma tendencji do rysowania się. Zabrakło warstwy oleofobowej, czyli „antytłuszczowej”, przez co bardzo łatwo jest zostawić na ekranie ślady po odciskach palców.

Nad ekranem znalazło się miejsce na głośnik słuchawkowy, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia zewnętrznego, diodę sygnalizującą stan baterii oraz małe oczko kamerki pomocniczej służącej do wykonywania połączeń wideo lub „strzelania” autoportretów.

Jakość wykonania:
dobra
Ergonomia:
dobra
Sterowanie dotykiem:
dobry plus

  
 

HTC Incredible S - dół

Pod wyświetlaczem znajdziemy cztery dotykowe podświetlane przyciski: Home (powrót na pulpit główny oraz wybór pulpitu), Menu (dostęp do menu podręcznego), Back (powrót do poprzedniego menu lub wyjście), Search (wyszukiwanie za pośrednictwem Google oraz działania głosowe).

Jak już wspomnieliśmy wcześniej przyciski potrafią wyświetlać się w orientacji pionowej i poziomej.

Zabrakło możliwości nawigacji za pomocą czujnika optycznego, który występował w wielu innych telefonach HTC (w tym u jego poprzednika Droida Incredible). W przypadku korzystania z tak dużego ekranu nie stanowi to jednak większego problemu – nawigacja dotykowa jest bardzo komfortowa.

  

HTC Incredible S - z tyłu

Tył to zdecydowanie najbardziej kontrowersyjna część telefonu. Stylistycznie z całą pewnością nawiązuje do swojego poprzednika, który nie był ani piękny, ani brzydki, ale z pewnością wyróżniał się z tłumu.

Z zewnątrz plastikowa klapka przypomina gumę – jest delikatna i przyjemna w dotyku, ale odporna na typowe uderzenia i lekkie zadrapania. Największym udziwnieniem są przetłoczenia, przez które telefon nie dopasowuje się idealnie do dłoni (można się jednak do nich przyzwyczaić).

Duże oko 8-megapikselowego aparatu wspomagane jest przez dwie bardzo jasne diody LED, którymi możemy doświetlić fotografowany obiekt. Mała zaokrąglona szczelina kryje pod sobą głośnik pomocniczy.

Głośnik/dźwięk:
zadowalający

  

HTC Incredible S - dolna krawędź

Dolna krawędź telefonu jest praktycznie goła. Odnajdziemy tutaj jedynie maleńki otwór mikrofonu i szczelinę służącą do otwierania obudowy.

  
 

HTC Incredible S - lewy bok

Lewy bok urządzenia daje dostęp do podłużnego przycisku „+/-” służącego do szybkiej zmiany głośności rozmowy, dzwonka i multimediów. Oprócz niego zintegrowano tutaj port micro USB dający możliwość ładowania baterii i synchronizacji danych z komputerem.

  

HTC Incredible S - prawy bok

Prawa strona nie zawiera żadnych elementów funkcjonalnych.

  

HTC Incredible S - górna krawędź

Górna krawędź daje dostęp do gniazda słuchawkowego (mini-jack 3,5 mm) oraz pojedynczego przycisku służącego do uruchamiania smartfona i blokowania ekranu.

  

HTC Incredible S po zdemontowaniu klapki

Demontaż tylnej klapki wymaga użycia paznokcia, albo cienkiego i w miarę płaskiego przedmiotu. Podważamy ją u dołu i odciągamy ku tyłowi.

Uwaga! W tylnej osłonie zintegrowana została część układu antenowego, więc demontaż klapki powoduje radykalny spadek siły sygnału. Jeśli w tym czasie korzystamy z łączności internetowej 3G, najprawdopodobniej zostaniemy przełączeni na GPRS/GSM.

  

HTC Incredible S - wymiana karty SD

Wymiana karty microSD możliwa będzie po zdemontowaniu tylnej obudowy. Wolelibyśmy jednak, aby slot dostępny był bezpośrednio na jednym z boków urządzenia. Do karty SIM dostaniemy się tylko po wyjęciu dużej, płaskiej baterii, co w praktyce nie jest już takie irytujące.

  

HTC Incredible S - zasilacz

Do zestawu, oprócz telefonu, zasilacza i kabla micro USB, dołączona jest też karta microSD o pojemności 8 GB oraz przewodowy zestaw słuchawkowy.