Kingston HyperX Cloud – oficjalne słuchawki turnieju Intel Extreme Masters
Słuchawki

Kingston HyperX Cloud – oficjalne słuchawki turnieju Intel Extreme Masters

przeczytasz w 2 min.

Słuchawki Kingston HyperX Cloud zaskakują wysoką jakością dźwięku oraz równie dobrą jakością wykonania. Nadają się zarówno do gier jak i słuchania muzyki.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

bardzo dobra izolacja od hałasów zewnętrznych, miękkie, komfortowe skórzane poduszki, oddychające” welurowe poduszki w komplecie, dość głębokie muszle słuchawkowe, solidny, aluminiowy szkielet, łączna długość przewodów to ponad 4,5 metra, pozłacane wtyki wszystkich wszystkich kabli, oplot wokół przewodu głównego oraz jednego przedłużacza, odłączany mikrofon na giętkim pałąku, etui ochronne w zestawie, duże, 53-milimetrowe przetworniki, miękki, mocny bas, soprany są czyste i nie kłują w uszy, głęboka scena, ciepłe, brzmienie, imponująca jakość wykonania, kontroler w jednym z przedłużaczy, przejściówka samolotowa w zestawie

Minusy

nieco wycofane (ale wciąż wyraźne) tony średnie, przewód słuchawkowy nie jest odłączany od słuchawek, jakość kontrolera (pilota) w przewodzie jest przeciętna

Szanuj sąsiada swego

Wygodne, dobrze izolujące i solidnie wykonane słuchawki to obiekt pożądania wielu graczy. Oczywiście przyznać muszę, że lepiej gra się w Battlefielda na potężnym, wielokanałowym zestawie głośnikowym takim jak np. Edifier S760D. Te głośniki efektywnie rozsadzają pomieszczenie, ale jeśli tuż za ścianą mieszka sąsiad lubiący ciszę i spokój, to istnieje szansa, że odwiedzi takiego gracza z rządzą mordu w oczach. ;)

Tak więc dobre słuchawki są narzędziem nieodzownym. Generują bardziej intymną przestrzeń wokół słuchacza, a nierzadko też grają lepiej od tanich kolumienek. Opisywany w tej recenzji model Kingston HyperX Cloud jest na to dobrym przykładem.

Kingston HyperX Cloud zdjęcie z mikrofonem

Z czym kojarzy Ci się nazwa „HyperX”? Wielu użytkowników z pewnością odpowie: z pamięciami RAM. Mają oczywiście rację. Jednak od pewnego czasu Kingston rozszerza zasięg tej marki o kolejne akcesoria i peryferia. Dziś możemy bez problemu kupić też dysk SSD HyperX, pamięć USB, podkładkę pod myszkę, wentylator oraz wspomniane słuchawki. Co je łączy? Oczywiście grupa docelowa, którą są gracze komputerowi.

Na temat jakości, stabilności i wydajności pamięci oraz dysków nie mam zamiaru się wypowiadać. Skupię się za to na słuchawkach Kingston HyperX Cloud, które jak się okazuje miałem już na uszach wcześniej.

Kingston HyperX Cloud

Powrót do przyszłości

Tak, tak, to nie pomyłka. Słuchawki te miałem już okazję testować, choć pod nieco inną nazwą. Kingston współpracował w tym zakresie z firmą QPAD, która znana jest dobrze w „gamingowym” świecie. HyperX Cloud to tak naprawdę bliźniacza konstrukcja do QPAD QH-90 oraz Takstar PRO 80.

Czy to dobre posunięcie? Moim zdaniem tak. Używam wymienionych wyżej QPAD'ów na co dzień od kilku miesięcy i muszę przyznać, że raczej nie zamieniłbym ich na inne słuchawki. Są bardzo komfortowe, dobrze tłumią hałasy zewnętrzne, a ich konstrukcja bez zająknięcia znosi ciągłe przenoszenie w plecaku i częste podłączanie do komputera lub smartfona.

Czy Kingston HyperX Cloud będzie równie dobry? Po pierwszych 2 tygodniach użytkowania mogę pokusić się o pozytywną, a nawet bardzo pozytywną ocenę. Same słuchawki są niemal identyczne jak QPAD-y, ale zestaw w którym są sprzedawane jest nieco bogatszy. Zauważalne są drobne różnice w charakterystyce dźwięku oraz (co warto zaznaczyć) przewód sygnałowy umieszczony został w ochronnym oplocie.

Specyfikacja słuchawek

Konstrukcja słuchawekprzewodowe, wokółuszne, zamknięte
Izolacja od hałasów zewnętrznychok. 20 dB
Typ przetwornikówdynamiczne
Średnica przetworników53 mm
Pasmo przenoszenia15 - 25000 Hz
Impedancja60 Ω
Moc wyjściowa150 mW
Ciśnienie akustyczne98+/- 3 dB
Zniekształcenia harmoniczne<2%
Nacisk pałąka na głowę5 N
Kabelok. 126 cm z oplotem (słuchawki) + 111 cm z oplotem (kabel z kontrolerem) + 212 cm (przedłużacz) + 13,5 cm (przejściówka do iPhone)
Wtyk3,5 mm, prosty, pozłacany
Waga350 g
  
Specyfikacja mikrofonu 
Typelektretowy (back-electret)
Charakterystyka kierunkowościkardioidalna
Impedancja≤2,2 kΩ
Pasmo przenoszenia100 - 12000 Hz
Zniekształcenia harmoniczne2% (przy częstotliwości 1000 Hz)
Ciśnienie akustycznemaks. 105 dB
Wyjście-39 +/- 3 dB
Średnica kapsułyok. 6 mm
Pałąk mikrofonuok. 150 mm, giętki
Wtyk3,5 mm, prosty, pozłacany

Oficjalne słuchawki turnieju IEM

Kingston HyperX Cloud to słuchawki stworzone głównie do eSportu. Największym wyróżnieniem dla nich jest wybór do roli oficjalnego zestawu słuchawkowego dla prestiżowego turnieju Intel Extreme Masters. Konstrukcja świetnie wycisza zewnętrzne hałasy, dysponuje odłączanym mikrofonem, kilkoma przedłużaczami do kabla sygnałowego oraz jest odporna na niezbyt łagodne traktowanie (solidny pałąk, oplot na kablu). Przy okazji Kingstony grają głośno i czysto, a ich wielogodzinne noszenie jest komfortowe.