Smartfony

Wykonanie, ergonomia, ekran

przeczytasz w 2 min.

Estetyka to kwestia gustu. Jednym podoba się metalowy iPhone 5S, innym „plastikowy” i błyszczący Galaxy S4, a kolejni wybiorą matowego Nexusa 5. Naszym zdaniem obudowa opisywanego smartfona jest przede wszystkim praktyczna. Przód chroniony jest przez odporne na zarysowania szkło Gorilla Glass 3, a tył wykonano z poliwęglanów o matowej, miękkiej i przyjemnej w dotyku powierzchni. W porównaniu z iPhone'm i Galaxy S4 Nexus wypada znakomicie. Tył jest znacznie bardziej odporny na zarysowania i mniej śliski. Być może nie zadziwia unikalnym wzornictwem oraz wyszukanymi materiałami, ale spisuje się na co dzień i nie wymaga „specjalnej opieki”. Design jest prosty i minimalistyczny.

 Jakość wykonania:
dobry plus
Ergonomia:
super
Sterowanie dotykiem:
super

Poniżej ekranu zintegrowana została wielokolorowa dioda informacyjna. Nad ekranem z kolei widoczny jest mały otwór głośnika (wycięty w szkle), kamerka do wideokonferencji oraz niemal niezauważalne czujniki – zbliżeniowy i oświetlenia zewnętrznego.

LG Nexus 5

Kąty widzenia wyświetlacza IPS są dobre, ale najbardziej doceniamy imponującą szczegółowość obrazu, naturalne kolory oraz wysoką jasność podświetlenia, która dochodziła do poziomu 520 cd/m2.

LG Nexus 5 kąty widzenia

Lewy bok zawiera podłużny przycisk +/- służący głównie do regulacji głośności.

LG Nexus 5 bok

Na prawej krawędzi umieszczono klawisz odpowiedzialny za włączanie smartfona i blokowanie ekranu. Przytrzymując go jednocześnie z przyciskiem Vol- (obniżanie głośności) wykonamy zrzut ekranowy. Poniżej znajduje się podłużna ramka dla kart micro SIM. Wysuniemy ją za pomocą specjalnego przyrządu dołączonego do opakowania lub po prostu przy użyciu rozłożonego spinacza do papieru.

 Głośnik/dźwięk:
dobry

Na dolnej krawędzi umieszczono głośnik, port micro USB oraz mikrofon.

Góra mieści w sobie wyjście słuchawkowe i drugi, dodatkowy mikrofon.

Tył jak już wspomnieliśmy wcześniej jest matowy, odporny na zarysowania i przyjemny w dotyku. Lekko zaokrąglone krawędzie poprawiają komfort trzymania. W części górnej widzimy duży obiektyw aparatu głównego wraz z lampą błyskową.

LG Nexus 5 tył

Do zestawu niestety nie dodane zostały słuchawki. Naszym zdaniem to duże niedopatrzenie w sprzęcie tej klasy. Ładowarka jest mała i dwuczęściowa (z odłączanym kablem micro USB).