Smartfony

Wydajność, czas pracy, programy

przeczytasz w 3 min.

Szczegółowe wyniki testów oraz pomiary czasu pracy na baterii smartfona LG X Screen znajdziecie w rankingu smartfonów.

1.0

Wyniki benchmarków

3DMark Unlimited
4425
GFXBench T-Rex
9.6 kl/s
SunSpider JavaScript
1620 ms
AnTuTu 5
22636
GFXBench Manhattan
4
4.7

Parametry telefonu

Taktowanie CPU
1200 MHz
Pamięć RAM
2048 MB
Przekątna ekranu
4.9 cale/cali
Rozdzielczość w pionie
1280 px
Waga
120 g
3.7

Bateria

Bateria - internet
615 min.
Bateria - filmy
733 min.
7.1

Ocena subiektywna

Jakość filmów
4.0
Jakość zdjęć
4.2
Jakość wykonania
4.3

Wyniki szczegółowe LG X Screen.

LG X Screen - wydajność

Pod względem wydajności LG X Screen nie imponuje. Procesor Qualcomm Snapdragon 410 z układem graficznym Adreno 306, na jaki zdecydował się tu producent, swoje ograniczenia ma. Na szczęście towarzyszą mu 2 GB pamięci RAM. Sam system działa dobrze i płynnie, do podstawowych zastosowań smartfon jak najbardziej się nadaje. Powyższe wyniki z programów testujących pokazują jednak, że wydajność nie jest wystarczająca chociażby do zabawy z najbardziej wymagającymi grami.

LG X Screen - bateria

Na pierwszy rzut oka pojemność baterii w LG X Screen nie napawa szczególnym optymizmem (zaledwie 2300 mAh). Okazuje się jednak, że smartfon w praktyce wypada naprawdę nieźle. Nasz pierwszy test dobitnie to pokazał. Podczas odtwarzania materiału wideo (jakość HD, dźwięk i jasność ekranu na poziomie 50%) udało się przekroczyć 12 godzin pracy. Przeciętny SOT (screen-on time) wynosił około 4 godzin.

LG X Screen bateriaLG X Screen bateria

Jeśli chodzi o typowy czas pracy to sięga on maksymalnie 1,5 dnia. Jeśli jednak korzystamy z tego typu urządzeń intensywnie, LG X Screen będzie wymagał codziennego ładowania. Tym gorzej, że szczególnie dobrze nie wypada czas ładowania. Pełny cykl trwa około 3 godzin.

LG X Screen - pamięć

LG X Screen ma na pokładzie 16 GB pamięci wewnętrznej. Tradycyjnie nie wszystko przeznaczono do dyspozycji użytkownika. W tym kontekście mówić trzeba o około 10 GB, co jest wynikiem dość dobrym. Przewidziano przy tym obsługę kart microSD o maksymalnej pojemności 256 GB.

LG X Screen pamięć

LG X Screen - system

W momencie testów LG X Screen pracował pod kontrolą systemu Google Android w wersji 6.0.1 Marshmallow. Wzbogacony jest on naturalnie autorską nakładką producenta, która na szczęście okazuje się stosunkowo lekka. Interfejs jest przejrzysty, wszystko działa płynnie.

Jeśli chodzi o ikony aplikacji to prezentowane są one na kolejnych ekranach. Możliwości personalizacji są tutaj dość standardowe, na plus zapisać można jednak ciekawe i miłe dla oka animacje. Zwłaszcza te związane z pogodą, kiedy np. podczas deszczu na ekranie blokady pojawiają się kropelki.

LG X Screen ekran blokadyLG X Screen ekran główny

LG X Screen aplikacjeLG X Screen ekran główny personalizacja

Od góry dostać można się do menu powiadomień oraz skrótów, które można wyedytować wedle swoich preferencji. Na dole ekranu producent umieścił natomiast pasek z wirtualnymi przyciskami i również tutaj dokonać można pewnych korekt – koloru i kombinacji.

LG X Screen menu skrótówLG X Screen menu skrótów

Capture+

Właściciele smartfonów LG znają zapewne funkcję Capture+, nie zabrakło jej i tutaj. Dla niewtajemniczonych dodajmy, że jest to proste narzędzie pozwalające na wykonanie zrzutu ekranu i szybkie naniesienie na niego odręcznych notatek.

LG X Screen Capture+LG X Screen Capture+

Muzyka

Wśród dość skromnej liczby preinstalowanych aplikacji zabrakło odtwarzacza wideo, ale pojawił się ten dedykowany plikom muzycznym. Nie można mieć do niego zastrzeżeń, interfejs jest przejrzysty, nie zabrakło żadnej najważniejszej dla tego typu aplikacji opcji. Pozytywnym zaskoczeniem okazała się też sama jakość dźwięku, głośnik w LG X Screen jak na urządzenie z tej półki cenowej wypada bardzo dobrze.

LG X Screen MuzykaLG X Screen Muzyka

Klawiatura

Bez zarzutu wypada również klawiatura. Jest bardzo czytelna, można zmieniać jej rozmiar i położenie. Najważniejsze, że skutecznie radzi sobie z podpowiedziami i autokorektą. Nie występują najmniejsze problemy z językiem polskim.