Akcesoria

Użytkowanie

przeczytasz w 2 min.

W górnej części pilota znajdują się cztery kolorowe przyciski, którym możemy przypisać rozbudowane schematy sterowania sprzętem audio-video. Jest to prawdziwie nowatorski pomysł. "Activity buttons" i rozbudowany system konfiguracji pozwala nam na przypisanie każdemu z przycisków, gotowych schematów działania. W ten sposób, wciskając np. zielony przycisk "TV" możemy uruchomić na raz telewizor, tuner satelitarny i ustawić go na wybrany kanał.Sam proces ustalania poszczególnych działań jakie mają zostać podjęte przez Harmony, po wciśnięciu, któregoś z przycisków, jest podobny do wcześniejszej konfiguracji. Niestety nie zawsze konfiguracja przebiega bezproblemowo. Niekiedy zmuszeni będziemy do nieco żmudnych poszukiwań przyczyn dla których po wciśnięciu, któregoś z "Activity buttons", nasz sprzęt nie będzie chciał się uruchomić według ustalonego planu. Na szczęście serwis dysponuje bardzo rozbudowanym systemem pomocy opierającym się na systemie pytań i odpowiedzi.
Uważna konfiguracja, podążanie za wskazówkami pomocy, powinna się opłacić, choć przyznać trzeba, że niekiedy potrzebny będzie nam spory zapas cierpliwości.

Gdy przebrniemy przez wszystkie zawiłości systemu konfiguracji Logitech'a, ostatecznie możemy cieszyć się dobrze działającym i wygodnym pilotem. Pozostałe, stare piloty możemy schować do 'szuflady'... ale radzimy nie zapominać gdzie je schowaliśmy - mogą się jeszcze przydać do ponownych zmian ustawień "675".

W dalszej eksploatacji bardzo ciekawym rozwiązaniem jest 'pomoc', która znajduje się w oprogramowaniu samego pilota.

W górnej części pilota znajdziemy żółty przycisk "Help". Po jego wciśnięciu wyświetlona zostaje na ekranie pilota podręczna pomoc, która działa podobnie jak serwis WWW. Pilot "zadaje" użytkownikowi kolejne pytania, na które można odpowiedzieć twierdząco lub przecząco. Na tej podstawie oprogramowanie ustala problem i stara się go rozwiązać podając nam odpowiednie wskazówki - np. w sytuacji gdy nie możemy wyłączyć telewizora.
Stopień rozbudowania systemu pomocy, a także inne kwestie dotyczące jej działania możemy skonfigurować poprzez serwis WWW.

Niewielki ekran LCD pełni również funkcje informującą o aktualnym przeznaczeniu otaczających go sześciu przycisków. Ich bieżące przeznaczenie zależne jest między innymi od trybu w jakim znajduje się pilot - np. TV, DVD, itd.
Między poszczególnymi trybami działania pilota przełączamy się przy pomocy przycisku "Device". Po jego wciśnięciu, na ekraniku widoczna jest lista obsługiwanego sprzętu, który wcześniej został przez nas dodany.

Wybór konkretnego trybu ma wpływ m.in. na funkcje sześciu przycisków, które otaczają wyświetlacz LCD. W ten sposób w jednej chwili dany przycisk może pełnić funkcje regulacji kontrastu, a za chwile może posłużyć nam do wyboru ścieżki audio w przypadku odtwarzania DVD. Menu ekranu LCD i funkcje szczęściu przycisków możemy obsługiwać według domyślnych ustawień ale w razie gdybyśmy chcieli je zmienić zawsze możemy dokonać tego poprzez serwis WWW.