Odtwarzacze

Myszka powietrzna Measy RC11

przeczytasz w 2 min.

Do Measy U1A producent nie dodaje żadnego pilota, dlatego wcześniej sami musimy zaopatrzyć się na przykład w zestaw złożony z bezprzewodowej klawiatury i myszki. Jednak korzystanie z nich na kanapie w salonie może być bardzo niewygodne. Są one duże, trochę ciężkie, wymagają dwóch rąk do obsługi, a dodatkowo najlepsze wyjście to umieścić je na jakimś płaskim podłożu. Dlatego też lepiej zaopatrzyć się w inne urządzenie, które łączy w sobie cechy pilota, klawiatury i myszki. Jak to możliwe? Sprawdźmy to na przykładzie Measy RC11.

Measy RC11

Z wyglądu przypomina to małą klawiaturę i to pierwsza z jej funkcji. Producent zmieścił tam pełny układ klawiszy, których obsługa jest zaskakująco wygodna. Dzięki nim łatwo wprowadzimy tekst podczas przeglądania Internetu lub rozmowy ze znajomymi poprzez komunikator. Obok znaków znajdziemy tutaj również kilka przycisków służących do obsługi systemu Android, przez co klawiatura jest też pilotem. Są to przycisk wyłączania, krzyżak ułatwiający nawigację oraz zestaw klawiszy funkcyjnych.

To co jednak jest najbardziej interesujące to myszka powietrzna. Terminem tym określamy gryzonie, które nie potrzebują podłoża do działania. Wystarczy poruszać nimi w powietrzu, a ruchy naszej ręki zostaną odwzorowane na ekranie telewizora. Przypomina to nieco obsługę konsoli Wii. Dzięki tej funkcji możemy wygodnie sterować aplikacjami z każdego miejsca bez wymogu szukania stołu, na którym będziemy mogli myszkę położyć.

Measy RC11

Myszkę uaktywniamy przez kliknięcie loga Android. Jest ona w pełni zgodna z tym systemem dzięki czemu kursor natychmiast pojawi się na ekranie. Przycisk jest również przydatny podczas pisania, kiedy warto wyłączyć myszkę, aby ta nie skakała bezmyślnie po całym pulpicie i nie rozkalibrowała się. Obok znajdziemy fizyczny lewy i prawy przycisk myszki.

Co ciekawe dokładność urządzenia jest pozytywnie zaskakująca. Ruchy są odwzorowane płynnie i dokładnie, a opóźnienie nie występuje. Dzięki Measy RC11 udało nam się nawet wygodnie zagrać w kilka produkcji, a jednocześnie sposób obsługi wywował niemałe zainteresowanie osób w pobliżu odbiornika. Całość zasilana jest trzema bateriami AAA, które niestety nie zostały dołączone do zestawu.

Measy RC11

Mysz komunikuje się z odbiornikiem bezprzewodowo w zakresie częstotliwości 2,4 GHz, dzięki czemu możemy być spokojni o dobry zasięg w całym pokoju. Uruchomienie jest bardzo proste - wystarczy umieścić miniaturowy nadajnik w gnieździe USB przystawki. Dodatkowo nie jest on dedykowany tylko takim urządzeniom i działa on bez problemu po podłączeniu do komputera. Może to więc być ciekawy dodatek dla osób, które posiadają już zbudowany MiniPC pełniący rolę odtwarzacza multimedialnego.