Melodika BL40 MKII - test kolumn podłogowych
Audio

Melodika BL40 MKII - test kolumn podłogowych

przeczytasz w 1 min.

Melodika BL40 MKII to klasyczne kolumny podłogowe, które wizualnie prezentują się wręcz doskonale. Czy grają równie dobrze? Sprawdziliśmy to dla Was.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

- świetne wykonanie,; - atrakcyjny wygląd,; - bardzo dobra ogólna jakość dźwięku,; - dynamika i lekkość dźwięku,; - wysoka uniwersalność.

Minusy

- elementy w kolorze piano black lubią się zarysować i palcować,; - nie do końca nadają się do przyciężkiego, ulicznego rapu.

Przy wyborze kolumn podłogowych liczy się kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest jakość dźwięku, a na następnych miejscach plasuje się cena oraz wygląd. W przypadku kolumn Melodika BL40 MKII dwie ostatnie cechy są bardzo na plus. Pytanie, jak ten sprzęt brzmi?

Melodika BL40 MKII - recenzja

Pod względem wykonania i użytych materiałów głośniki Melodika BL40 MKII prezentują się wzorowo. Są solidne, ciężkie i eleganckie. Stylistyka jest dość uniwersalna - komponuje się z większością wnętrz. Kolumny są czarne, a okleina płyt MDF dobrze imituje lite drewno. Oko cieszą także lakierowane wykończenia piano black u góry, na kantach kolumn oraz na dole przedniego panelu. Warto dodać jednak, że lakier prezentuje się genialnie, to lubi się porysować i zapalcować, ale tego nie da się uniknąć przy takim wykończeniu.

Melodika BL40 MKII ustawione w salonie

Wysokość kolumn to 97 cm, głębokość 34,6 cm, a szerokość 23,5 cm. Co ciekawe, prezentują się zaskakująco smukło.

Rozwiązania techniczne

Melodika BL40 MKII to kolumny pasywne o 2,5-drożnej konstrukcji z dynamicznymi przetwornikami. Na froncie, po zdjęciu maskownicy, wdzięczy się jeden głośnik wysokotonowy o średnicy 25 mm z jedwabną kopułką oraz dwa głośniki średnioniskotonowe o wymiarach równych 160 mm z włókna szklanego. Waga kolumn to 19 kilogramów.

Melodika BL40 MKII obok siebie

Jak wspomniałem wcześniej, obudowa wykonana jest z płyt MDF i wygłuszona matami bitumicznymi. Z tyłu znajdziemy wejścia na przewody z możliwością podłączenia kolumn w typie Bi Wire (dwie pary kabli), co umożliwia osobne wyprowadzenie sekcji wysokotonowej i niskotonowej. Docelowo jednak wystarczy podłączyć je standardowo, gdyż wejścia spięte są mostem.

Melodika BL40 MKII wyjścia na przewody

Impedancja kolumn Melodika BL40 MKII jest na poziomie 8 Ohm, skuteczność to 91 dB, a pasmo przenoszenia zaczyna się na 39 a kończy na 20 000 Hz. Producent deklaruje, że moc maksymalna osiągana przez ten zestaw to 200 W. Na koniec warto dodać, że sprzęt jest objęty 5-letnią gwarancją.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login