Projektory

Miniprojektor BenQ GP1 - ekran 80" w kieszeni

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeśli każdego dnia będziesz go używał przez ok. 5 godzin, lampa wystarczy na ponad 10 lat! BenQ GP1 obejdzie się też bez komputera - filmy możesz oglądać bezpośrednio z pendrive'a.

Miniprojektory są lekkie i małe. Możesz postawić je na dłoni, a te najmniejsze - schować do kieszeni koszuli. Urządzenia tej klasy nie oferują tak dobrej jakości obrazu co duże stacjonarne odpowiedniki, więc raczej nie nadają się dla biznesmenów, którzy chcieliby używać ich w pracy. Nie są też polecane kinomaniakom, bo nie wyświetlają obrazu w jakości Full HD. Są dla przeciętnego użytkownika, który nie ma wygórowanych wymagań i nie dysponuje ogromnym budżetem.


BenQ Joybee GP1 - miniprojektor wysokiej jakości

Projektory w wersji mini pozwalają wyświetlać zdjęcia w dużych wymiarach, oglądać filmy w jakości zbliżonej do HD 720p, jak również nieskomplikowane prezentacje. No i są mobilne. Można zabierać je niemal wszędzie, począwszy od wakacji, skończywszy na... toalecie czy pralni, jak na filmie poniżej.

 

Powyższy film dobrze obrazuje wykorzystanie GP1. Miniprojektor BenQ waży nieco ponad 0,5 kg i możesz go zabrać w dowolne miejsce. Do poprawnej pracy wystarczy zasilacz i pendrive - nie musisz używać komputera, by wyświetlać zdjęcia czy filmy. GP1 miał być i jest: mały, ładny, łatwy w obsłudze.

Specyfikacja techniczna - najważniejsze parametry:

Cena 1999 zł
Technologia DLP
 
Źródło światła 3LED (RGB)
Rozdzielczość nominalna 858 x 600
Jasność 100 ANSI lumenów
 
Kontrast 2000:1
Proporcje ekranu 4:3 (natywny), 16:9 (do wyboru)
Kolory 16,7 mln
Przekątna od 15 do 80 cali
Żywotność lampy 20 000 godzin
Pobór mocy 60 W
 
Głośnik 2 W
Dołączone oprogramowanie ArcSoft MediaConverter
 
Wymiary 136 x 54 x 120 mm
 
Waga 0,64 kg

BenQ Joybee GP1 to jeden z tych produktów, które wyróżniają się z tłumu. Nie jest idealny, ale to bez wątpienia jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy miniprojektor jaki można obecnie znaleźć na rynku.