• benchmark.pl
 • wideo
 • Mio MiVue C570 - bardzo dobry wideorejestrator za mniej niż 450 zł
Mio MiVue C570 - bardzo dobry wideorejestrator za mniej niż 450 zł
Wideorejestratory

Mio MiVue C570 - bardzo dobry wideorejestrator za mniej niż 450 zł

przeczytasz w 2 min.

Mio MiVue C570 to niedrogi wideorejestrator, który ma kilka istotnych zalet. Przede wszystkim wyposażony jest w wysokiej jakości sensor Starvis, który zapewnia dobrą jakość filmów w dzień i wieczorem. Ma też GPS, zapisuje aktualną prędkość i może ostrzegać o fotoradarach. Test.

Ocena benchmark.pl
 • 4,5/5
Plusy

- dobra jakość filmów Full HD w dzień i w nocy,; - szeroki realny kąt nagrywania 150 stopni,; - wbudowany GPS o dobrej czułości,; - powiadomienia o fotoradarach stacjonarnych (baza zapisana w pamięci kamery),; - niewielkie wymiary i dobra jakość wykonania,; - mały, solidny uchwyt, który można montować do pionowej szyby,; - zasilacz z długim przewodem w zestawie (3,5 m),; - polskie menu i łatwa obsługa.

Minusy

- przydałoby się nagrywanie w 60 kl/s.

Mio MiVue C570 - recenzja

Dobry wideorejestrator kupujemy po to, żeby w przypadku nieprzyjemnego zdarzenia na drodze mieć wyraźne nagranie. Może ono pomóc w udokumentowaniu danego zdarzenia i ustaleniu osoby odpowiedzialnej. Oczywiście może, ale nie musi, jednak logiczne jest to, że znacznie lepiej jest mieć nagranie, na którym numery tablic rejestracyjnych są czytelne, a przebieg zdarzenia dobrze widoczny.

A najlepiej, gdy jakość obrazu jest dobra, a cena znośna. Dlatego właśnie powstał wideorejestrator Mio MiVue C570. Oto jego wieorecenzja.

PS. Oceniając jakość obrazu na nagraniach pamiętajcie, że YouTube dość mocno kompresuje filmy. Realna jakość obrazu zawsze będzie wyższa (zarówno w dzień, jak i w nocy).

 

Podstawowe cechy i funkcje kamery samochodowej Mio MiVue C570 znajdziecie w powyższym filmie, ale od razu warto zaznaczyć jej największą zaletę. Jest nią oczywiście wysokiej jakości sensor Sony Starvis, który zapewnia więcej niż tylko przyzwoitą jakość w dzień i w nocy. Pomaga w tym również jasny, szklany obiektyw f/1.8 o realnym polu widzenia 150 stopni. Sensor i jasny obiektyw tworzą system Mio Night Vision PRO.

Sensory Starvis są bardzo lubiane i poszukiwane w wideorejestratorach. Często występują jednak w drogich kamerkach, ale nie w tym przypadku. Mio MiVue C570 kosztuje mniej niż 450 zł, a mimo to, potrafi zawstydzić jakością wielu konkurentów.

Mio MiVue C570 recenzja

Na tym jednak nie koniec jego zalet. Ma też wbudowany GPS, dzięki któremu może zapisywać aktualną prędkość poruszania się samochodu oraz rzecz jasna położenie geograficzne. Naturalnie zapis szybkości można wyłączyć jeśli go nie potrzebujemy. Sygnał GPS jest też używany do automatycznego ustawiania czasu w wideorejestratorze, więc nie musimy tego robić ręcznie. Precyzyjny czas i miejsce są istotne w przypadku ustalania okoliczności niektórych sytuacji drogowych.

Mio MiVue C570 ma też na pokładzie bazę fotoradarów (regularnie aktualizowaną) i system głosowego powiadamiania o fotoradarach w na trasie. Jest również czujnik wstrząsów z regulacją czułości (wykrywanie kolizji, w tym na parkingu). Kamera może bez trudu nagrywać w trybie parkingowym, przy podłączeniu do stałego zasilania (Mio Smartbox). Interfejs kamerki jest przetłumaczony na język polski.

Mio MiVue C570 test

Ważne jest też to, że Mio C570 ma możliwość rozbudowy do zestawu typu Dual, poprzez dokupienie tylnej kamery MIio MiVue A30. Nagrania z obu stron pojazdu bywają przydatne w niektórych sytuacjach na drodze i na parkingu.

Wszystko to w dobrze wykonanym, małym, estetycznym urządzeniu, za całkiem rozsądne pieniądze. Obejrzyj wideorecenzję, by ocenić jakość filmów w dzień i w nocy oraz ocenić funkcjonalność i prostotę obsługi.

Daj znać w komentarzu co sądzisz o wideorejestratorze Mio MiVue C570. Szerokiej drogi!

Mio MiVue C570 opinia

Mio MiVue C570 - ocena

 • dobra jakość filmów Full HD w dzień i w nocy
 • szeroki realny kąt nagrywania 150 stopni
 • wbudowany GPS o dobrej czułości
 • powiadomienia o fotoradarach stacjonarnych (baza zapisana w pamięci kamery)
 • niewielkie wymiary i dobra jakość wykonania
 • mały, solidny uchwyt, który można montować do pionowej szyby
 • zasilacz z długim przewodem w zestawie (3,5 m)
 • polskie menu i łatwa obsługa
   
 • przydałoby się nagrywanie w 60 kl/s

Dobry Produkt

90% 4,5/5

Zobacz również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  450zł wiec nie nazwał bym go niedrogim. Za mniejsze pieniądze można znaleźć lepsze. a to reklama.....
  • avatar
   kwolana
   0
   sony starvis robi dobrą robotę, jest montowany w najdroższych topowych wideo rejestratorach, a jakość nagrań w nocy wg mnie powala. za tą cenę brałbym w ciemno, pomijam jego fatalny wygląd no i ta tragiczna przyssawka...
   • avatar
    Komar_2
    0
    Kupiłem kilka tygodni dwie kamerki C570 i J786 bo były w promocji.
    W swoim aucie zamontowałem C570 z tych względów, że była mniejsza od poprzedniej kamerki a nie chce by się rzucała w oczy.
    Jestem bardzo zadowolony, ma jedynie dwie wady. Ekran jest za mały by na filmie zobaczyć prędkość z jaką się w danym momencie porusza (J786 wypada lepiej) i przyssawka jest przezroczysta a nie czarna, widać ją na przedniej szybie.
    Zastanawiam się teraz czy nie dokupić tylnej kamerki A30.