MSI AG240 - All-in-One dla graczy
All-in-One

MSI AG240 - All-in-One dla graczy

przeczytasz w 1 min.

Sprawdzamy, czy nowy AIO od MSI faktycznie może zastąpić tradycyjny komputer dla graczy.

Ocena benchmark.pl
  • 4,1/5
Plusy

mobilny procesor Core i7 Intel Haswell i zewnętrzny układ graficzny GeForce GTX 860M, atrakcyjna stylistyka i jakość wykonania, dotykowy ekran daje możliwość pracy jak na dużym tablecie, pięć portów USB, dwa HDMI - wejście i wyjście oraz czytnik kart, bezprzewodowa łączność Wi-Fi w standardzie ac i Bluetooth 4.0, możliwość regulacji nachylenia ekranu w zakresie 45 do 85 stopni

Minusy

trudny dostęp do portów na tylnej ściance, przeciętna jakość dźwięku, cena

Komputery typu All-in-One to stosunkowo nowa kategoria na rynku, która stopniowo acz konsekwentnie przebija się do świadomości szerszej grupy osób. Czym są tego typu urządzenia? Najprościej rzecz ujmując to pełnoprawny komputer zmieszczony w obudowie zbliżonej do monitora. Ma to swoją podstawową zaletę w postaci oszczędności miejsca. Nie potrzebujemy miejsca na sporych rozmiarów obudowę klasycznego peceta, nie musimy martwić się o plączące się kable. Zakup All-in-One oznacza ograniczenie ilości sprzętu na biurku do ekranu, myszki i klawiatury.

MSI AG240 widok z profilu

Gdzie tkwi haczyk? Na dzień dzisiejszy nie są to tanie rzeczy, a w cenie jaką należy zapłacić z pewnością dałoby się skompletować peceta z mocniejszymi podzespołami. Aby jednak powstrzymać od razu falę tego typu komentarzy, należy zauważyć, że są to mimo wszystko urządzenia stworzone z myślą o nieco innej grupie docelowej. Osób, które mogą i przede wszystkim są gotowe do tego, aby zapłacić więcej za nowoczesny, stylowy sprzęt, który nie będzie może bił rekordów wydajności, ale zapewni w pełni komfortową pracę. I rozrywkę.

MSI AG240 - wiodk ogólny

MSI znana jest z tworzenia sprzętu dla graczy. To także istotny gracz na rynku komputerów All-in-One. Było więc jedynie kwestią czasu, kiedy w ofercie producenta pojawią się modele stworzone z myślą właśnie o graczach. W nasze ręce trafił właśnie MSI AG240, który jest nazywany właśnie gamingowym All-in-One. Czy faktycznie zasługuje na to miano i czy spełni oczekiwania graczy? Przekonajmy się!