Laptopy

Dane techniczne

Podstawowe pytanie brzmi: dla kogo został stworzony WIND? Nazwa laptopa to akronim słów Wi-Fi Network Device, co wskazuje na rodzaj użytkowania Wiaterka zwanego również Netbookiem. Firma MSI chce podbić serca użytkowników mobilnych, aktywnych i młodych. Wydaje się, że ich nowy model U 100 spełni swoja rolę.

Feministki pewnie się obraza bo jest różowy więc pozostaje klientela typu Paris Hilton czy Doda. Przy tych rozmiarach jest szansa, że zmieściłby się Dodzie w mini.

Dane techniczne

Na dole obudowy, błyszcząca naklejka MSI informuje jakie skarby kryje w sobie nasz nowy przyjaciel. Moi faworyci to Turbo Battery Mode, Magnifier i Big Size Keyboard.  Zdecydowanie najciekawiej brzmią, zwłaszcza, że pozostałe to standardowy Card Reader, 2,5 HDD, Wireless, Full Webpage Viewing ( 10’’ które dysponują rozdzielczością 1024x600) no i LED Panel, który również zasługuje na pochwałę.

W sumie naklejki na obudowie zajmują ok. 50% powierzchni. Pytanie czy dlatego ze jest ich tak dużo czy dlatego, że powierzchni tak mało ;)

CECHY PRODUKTU
zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows XP Home
(PL)
procesor Atom N270 (1.6GHz)
karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 950
pamięć karty graficznej 64 MB
wyjścia karty graficznej wyjście D-Sub
przekątna ekranu LCD 10 cali
nominalna rozdzielczość LCD 1024 x 600 pikseli
typ ekranu matowy (non-glare)
(LED Backlight)
wielkość pamięci RAM 1 024 MB
typ zastosowanej pamięci RAM DDR2 (667 MHz)
pojemność dysku twardego 80 GB
interfejs dysku twardego Serial ATA
5400 RPM
napęd optyczny brak
zewn. układ graficzny nie
typ baterii litowo-jonowa
karta dźwiękowa stereo
wyjście cyfrowe
wejście mikrofonu
czytnik kart pamięci MMC
SD
MS-Pro
Memory Stick
komunikacja LAN 100 Mbps
Bluetooth
WiFi IEEE 802.11b/g
interfejsy 3x USB
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność wbudowany mikrofon
kamera 1.3 Mpix
szerokość 260 mm
głębokość 180 mm
wysokość 31,5 mm
waga 1 kg

Klawiatura i touchpad

King size laptop z Big size klawiaturą - to świetne połączenie! Klawiatura jest prawie pełnowymiarowa, bo tylko o 20% mniejsza niż w standardowym laptopie. Dzięki temu można zasmakować wygody pisania dziesięcioma palcami, co jest niemożliwe u konkurencji. Klawisze mają dobry, miękki skok. Nie ma potrzeby walenia w nie żeby wskoczyła pożądana literka.

Klawiaturze naprawdę trudno coś zarzucić, co stało się chyba kosztem Touchpada. Jest on śmiesznie mały, prawie jak kwadratowe pudełko zapałek. Przypomina nieco pad w Applu Air. Tam też jest on bardzo nisko usytuowany, a wąski klawisz jest na samej krawędzi obudowy. Czy to dobrze, nie wiem, wszystko sprowadza się do gustu, mnie osobiście to przeszkadza, ale nie na tyle by się do niego nie przyzwyczaić.

Klawisz panelu dotykowego nie został podzielony na dwie części. Niby nic takiego, ale kliknięcie w jego środek jest bezowocne.

Matryca

Producent informuje nas, że WIND wyposażony jest w matową matrycę LED, dostępną w dwóch wymiarach 8,9” i 10,2” oraz funkcję Full Webpage Viewing. Mimo LEDowej matrycy, ruchome skrzydło jest dość grube, co z kolei wpływa na jego sztywność i daje wrażenie solidnego.

Maksymalny kąt wychylenia to 135 stopni i w pełni wystarcza. Kąty widzenia są również satysfakcjonujące, widoczność na zewnątrz w słoneczny dzień jest zaskakująco dobra. Nawet nie wymusza mrużenia oczu, aby dostrzec obraz na pulpicie. To z kolei bezcenna zaleta bo nie przyczyni się do powstawania kurzych łapek (dla tych , którzy nie wiedza o co chodzi- są to zmarszczki mimiczne w kącikach oczu).