Laptopy

Dane techniczne

przeczytasz w 2 min.

Podstawowe pytanie brzmi: dla kogo został stworzony WIND? Nazwa laptopa to akronim słów Wi-Fi Network Device, co wskazuje na rodzaj użytkowania Wiaterka zwanego również Netbookiem. Firma MSI chce podbić serca użytkowników mobilnych, aktywnych i młodych. Wydaje się, że ich nowy model U 100 spełni swoja rolę.

Feministki pewnie się obraza bo jest różowy więc pozostaje klientela typu Paris Hilton czy Doda. Przy tych rozmiarach jest szansa, że zmieściłby się Dodzie w mini.

Dane techniczne

Na dole obudowy, błyszcząca naklejka MSI informuje jakie skarby kryje w sobie nasz nowy przyjaciel. Moi faworyci to Turbo Battery Mode, Magnifier i Big Size Keyboard.  Zdecydowanie najciekawiej brzmią, zwłaszcza, że pozostałe to standardowy Card Reader, 2,5 HDD, Wireless, Full Webpage Viewing ( 10’’ które dysponują rozdzielczością 1024x600) no i LED Panel, który również zasługuje na pochwałę.

W sumie naklejki na obudowie zajmują ok. 50% powierzchni. Pytanie czy dlatego ze jest ich tak dużo czy dlatego, że powierzchni tak mało ;)

CECHY PRODUKTU
zainstalowany system operacyjnyMicrosoft Windows XP Home
(PL)
procesorAtom N270 (1.6GHz)
karta graficznaIntel Graphics Media Accelerator (GMA) 950
pamięć karty graficznej64 MB
wyjścia karty graficznejwyjście D-Sub
przekątna ekranu LCD10 cali
nominalna rozdzielczość LCD1024 x 600 pikseli
typ ekranumatowy (non-glare)
(LED Backlight)
wielkość pamięci RAM1 024 MB
typ zastosowanej pamięci RAMDDR2 (667 MHz)
pojemność dysku twardego80 GB
interfejs dysku twardegoSerial ATA
5400 RPM
napęd optycznybrak
zewn. układ graficznynie
typ bateriilitowo-jonowa
karta dźwiękowastereo
wyjście cyfrowe
wejście mikrofonu
czytnik kart pamięciMMC
SD
MS-Pro
Memory Stick
komunikacjaLAN 100 Mbps
Bluetooth
WiFi IEEE 802.11b/g
interfejsy3x USB
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalnośćwbudowany mikrofon
kamera 1.3 Mpix
szerokość260 mm
głębokość180 mm
wysokość31,5 mm
waga1 kg

Klawiatura i touchpad

King size laptop z Big size klawiaturą - to świetne połączenie! Klawiatura jest prawie pełnowymiarowa, bo tylko o 20% mniejsza niż w standardowym laptopie. Dzięki temu można zasmakować wygody pisania dziesięcioma palcami, co jest niemożliwe u konkurencji. Klawisze mają dobry, miękki skok. Nie ma potrzeby walenia w nie żeby wskoczyła pożądana literka.

Klawiaturze naprawdę trudno coś zarzucić, co stało się chyba kosztem Touchpada. Jest on śmiesznie mały, prawie jak kwadratowe pudełko zapałek. Przypomina nieco pad w Applu Air. Tam też jest on bardzo nisko usytuowany, a wąski klawisz jest na samej krawędzi obudowy. Czy to dobrze, nie wiem, wszystko sprowadza się do gustu, mnie osobiście to przeszkadza, ale nie na tyle by się do niego nie przyzwyczaić.

Klawisz panelu dotykowego nie został podzielony na dwie części. Niby nic takiego, ale kliknięcie w jego środek jest bezowocne.

Matryca

Producent informuje nas, że WIND wyposażony jest w matową matrycę LED, dostępną w dwóch wymiarach 8,9” i 10,2” oraz funkcję Full Webpage Viewing. Mimo LEDowej matrycy, ruchome skrzydło jest dość grube, co z kolei wpływa na jego sztywność i daje wrażenie solidnego.

Maksymalny kąt wychylenia to 135 stopni i w pełni wystarcza. Kąty widzenia są również satysfakcjonujące, widoczność na zewnątrz w słoneczny dzień jest zaskakująco dobra. Nawet nie wymusza mrużenia oczu, aby dostrzec obraz na pulpicie. To z kolei bezcenna zaleta bo nie przyczyni się do powstawania kurzych łapek (dla tych , którzy nie wiedza o co chodzi- są to zmarszczki mimiczne w kącikach oczu).