Myszki

Mysz logitech g7

przeczytasz w 3 min.

Jakieś pół roku temu kupiłem myszkę logitech g7, nie wiem co mnie do tego nakłoniło ponieważ byłem szczęśliwym użytkownikiem mx518. Ale wiem na pewno, że miałem dobre przeczucie bo jestem bardzo z tego zakupu zadowolony a ciebie zapraszam do recenzji.

Od kilku lat logitech sprzedaje myszki które są bardzo wygodne, nowoczesne i lubiane przez graczy w tym i przeze mnie. W g7 zastosowano taki sam kształt obudowy  jak w g5. Natomiast materiały z jakich są zrobione  różnią się i to niestety g7 nie wyszło na dobre. Ja posiadam standardową wersję (wyszła równierz wersja limitowana czarna). Kolor srebrno-zielony. Niektórzy przyczepiają się do designu, mi on bardzo odpowiada wizualnie. Nie ma co się rozpisywać, myszka jest poprostu ładna. Świetnie też leży w dłoni...ale po pewnym czasie. Konstruktorzy logitecha wymyślili sobie, że myszkę powinno się obsługiwać w następujący sposób:palec wskazujący lewy przycisk,palec środkowy rolka a palec serdeczny prawy przycisk. Dla mnie jest to ułożenie nie do przyjęcia. Oczywiście prubowałem i tak ale było to niemożliwe chociażby z uwagi na materiał z jakiego jest wykonana myszka. Przy odrywaniu jej od blatu biurka wyślizgiwała się ze spoconych palców. Trzymanie jej kciukiem i małym palcem było dla mnie iście karkołomnym wyczynem dlatego też powróciełm do mojego ułożenia:serdeczny i najmniejszy na prawej ściance. Niestety profil tej ścianki trochę przeszkadza takiemu ułożeniu palców ale z czasem przyzwyczaiłem się. Gdy dopiero zaczynamy używać myszkę materiał jest bardzo miły dla dłoni, niestety po 5 godzinach grania śliska obudowa daje nieźle popalić. Lekko wyślizguje się  z dłoni i materiał z jakiego jest wykonana trochę zaczyna drażnić ,co nie ma miejsca dopiero po rozpoczeciu jej użytkowania. Minusem jest też, że myszka bardzo się brudzi a i brud bardzo na niej widać. Na pocieszenie dodam, że wielkim plusem są ślizgacze. Są wręcz idealne

Przyciski w myszce są świetnie rozłożone. Mają dyskretny ale słyszalny klik. Przycisk boczny jest umiejscowiony we wręcz idealnym dla niego miejscu. Nie muszę zmieniać położenia dłoni aby go kliknąć  przez co  świetnie się sprawdza w strzelankach do przeładowywania magazynku. Myszka ma też dwa przyciski do zmiany rozdzielczości. Niby fajna funkcja ale mi zbytnio się nie przydaje. Myszka ma bardzo precyzyjną rolkę która wychyla się na boki. O ile w grach to nie jest zbyt potrzebne tak do przeglądania dokumentów wręcz idealne a w szczególności dla osób które nie mają panoramicznego monitora!

Do myszki dołączone są dwie baterie, stacja ładująca usb, oraz nadajnik usb który można podpiąć bezpośrednio do portu usb w komputerze jak i do stacji ładującej. Przydatne gdy nie dysponujemy dostateczną ilością wejść usb. Teraz opiszę baterie...eh no właśnie. Tutaj przyszła pora na minusy. Baterie wytrzymują około 8 godzin. Sytuację ratuje, że logitech daje 2 sztuki i podczas użytkowania jednej druga się ładuje nawet gdy komputer jest wyłączony ale od sprzetu tej klasy można wymagać nieco więcej! Są 2 tryby ładowania:boost i normal. Pierwszy ładuje dużo szybciej ale skoro są dwa to pewnie boost skraca żywotność baterii. Przez cały czas użytkowania nie spotkałem się z tym abym rozładował 2 bateryjki. Jest to porpostu niemożliwe. Gdy kończy się jedna, to wkładam do myszki  drugą a zużytą odrazu wkładam do ładowarki. Wymiana bateryjek jest wygodna i ekspresowa. Wciskam jeden przysisk a bateryjka wręcz wystrzeliwuje z myszki :)

Jeżli chodzi o precyzję. Nic dodać nic ująć, jest poprostu świetna. Myszka nie zwalnia ani nie gubi zasięgu nawet przez kilka ścian! Nie posiada równierz akceleracji wstecznej. Poprostu jedyna bezprzewodówka która nadaje się do profesjonalnego grania. Nie bez powodu znalazła się w rodzinie G logitecha. Aby wykorzystać wszystkie jej możliwości do zestawu dołączone są sterowniki. Dzięki nim możemy między innymi zmieniać rozdzielczoć każdego z trzech poziomów czułości( te dwa przyciski na obudowie, + i -) ustawić inne parametry do różnych gier jak i do pracy w pakiecie office czy do przeglądania www. 

Z całym sercem mogę polecić tę myszkę wszystkim osobom ceniącym sobie wygodę, niezawodność i precyzję działania. W szczególności graczom, wreszcie możemy pozbyć się uciążliwego kabla bez obawy o zminiejszenie precyzji czy zwolnienia! Sprawa ceny prezentuje się dość dziwnie . O ile w sieciach MM czy stronie logitecha ta myszka kosztuje 300zł co jest sporą barierą dla przeciętnego zjadacza chleba tak 140zł za nową na allegro jest już bardzo atrakcyją ofertą gdyż otrzytmujemy profesjonalną bezprzewodówkę!

PLUSY:

  • wygodne przyciski
  • świetna precyzja i brak akceleracji wstecznej
  • myszka nigdy nie przerywa połączenia
  • wygodne wyprofilowania
  • sterowniki
  • super ślizgacze

MINUSY:

  • śliski materiał, podatny na zabrudzenia
  • może troche zbyt krótka praca baterii, ale z uwagi na  2 sztuki i szybkie ładowanie to już jest czepialstwo.

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!