Ultrabooki

Najładniejsze Ultrabooki

Ultrabooki to nie tylko nowoczesne, wydajne i bardzo mobilne urządzenia. Wiele z nich kusi użytkowników świetną jakością wykonania i... pięknym wyglądem.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 1

Ultrabooki zadebiutowały na salonach już półtora roku temu. Nie okazały się one wyjątkowo atrakcyjne pod względem wydajności czy ceny, jednak pokazały, że komputery nie są już tylko sprzętem służącym do pracy i zabawy. Obecnie można je nazwać elementem wystroju domu, dodatkami do ubrania, rzeczami opisującymi ich posiadaczy. Coraz więcej osób, nie tylko kobiet, kupując komputer zwraca uwagę nie tylko na wydajność i funkcjonalność urządzenia, ale też na jego wygląd.

Jak wygląda ładny i modny Ultrabook? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak możemy stwierdzić, że w wielu przypadkach jest to urządzenie smukłe, wyposażone w metalową obudowę i cechujące się spójnym, jedno- lub dwukolorowym wzornictwem. Warto jednak pamiętać, że istnieją wyjątki od tej reguły i na pewno zobaczycie je w tej galerii.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 2

Asus Zenbook

Wyjątkowo ładnymi Ultrabookami z całą pewnością są komputery Asusa z serii Zenbook. Cechują się one bardzo smukłym, zwężającym się w kierunku przodu komputera profilem. Warto zwrócić też uwagę na obudowę w niemal całości wykonaną ze szczotkowanego aluminium.

Zastosowano tu dwa rodzaje szczotkowania. Spód Ultrabooka oraz część okalająca klawiaturę zostały szczotkowane w sposób najczęściej stosowany, czyli prostopadły do dłuższej krawędzi urządzenia. Z kolei klapa Ultrabooka Asusa została wyszczotkowana w sposób okrężny, przez co zamiast prostych rys można na niej zaobserwować okręgi. Wzór taki jest oryginalny i przykuwający oko, ale warto go pochwalić też z innego powodu. Gdy komputer zostanie niechcący zarysowany, ubytki w obudowie nie będą się rzucać w oczy.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 3

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to w zależności od wybranej konfiguracji będzie można zdecydować się na model z procesorem Core i3, Core i5 lub Core i7, 4GB pamięci RAM, średnio wydajną kartą graficzną Intel HD 3000/4000 lub szybszymi GeForce’ami GT 620M/GT 640M oraz dyskiem hybrydowym lub SSD. Dostępne rozmiary matryc to 11,6”, 13,3” oraz 14”. W każdym z modeli akumulator powinien starczyć co najmniej na 6 godzin pracy. Ciekawym dodatkiem jest też podświetlana klawiatura, która przyda się wszystkim nocnym markom.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 4

Lenovo Yoga

Komputer Lenovo to jedna z najnowszych propozycji na rynku, stworzona głównie z myślą o systemie Windows 8. Ultrabook ten cechuje się wyjątkowo ciekawą konstrukcją. Otóż można go zamykać na dwa sposoby. Pierwszy jest znany z większości komputerów i niczym się nie wyróżnia. Jednak klapę komputera można też przełożyć w drugim kierunku. Po takim zamknięciu Ultrabooka klawiatura wyłączy się, a sprzęt przejdzie w tryb tabletowy. Jest to urządzenie wielofunkcyjne pełną gębą.

Yoga bryluje też, gdy mówimy o jego wyglądzie. Uwagę zwraca klapa i spód o bardzo odważnej, mandarynkowej barwie. Z kolei wnętrze komputera jest czarne. Te dwa kolory świetnie się łączą i sprawiają, że urządzenie jednocześnie wygląda nietuzinkowo, ale też wysublimowanie. Obudowa komputera prawie w całości została pokryta warstwą gumy, dzięki czemu z trudem zbiera ona odciski palców oraz brud. Co prawda przez to trudniejsze jest też czyszczenie komputera, ale chyba lepiej myć go rzadziej i dłużej niż ciągle go pucować.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 5

Specyfikacja techniczna komputera Lenovo prezentuje się standardowo i składa się z procesora Core i3 lub Core i5, 4 GB pamięci RAM, zintegrowanej karty graficznej Intel HD 4000 oraz dysku SSD o pojemności 128 GB. Dostępny jest model z 13,3-calowym ekranem. Co prawda na rynku znajduje się jeszcze 11,6-calowa wersja Lenovo Yoga, lecz ma ona okrojony system Windows RT zamiast Windows 8 i znany z telefonów komórkowych układ Tegra 3 wspomagany 1 GB pamięci RAM. Nie jest ona warta uwagi, gdyż jej cena jest niewiele niższa od pełnowartościowego, większego modelu.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 6

Samsung NP530

Ta seria Ultrabooków jest wyjątkowa nie tylko ze względu na bardzo ładny wygląd, ale też niską cenę rozpoczynającą się od 2200 zł. Jeszcze taniej, bo za mniej niż 2000 zł, można nabyć identycznie zbudowane komputery NP535 wyposażone w podzespoły firmy AMD. Jest to propozycja dla osób, które liczą się z każdym groszem, ale mimo to chcą posiadać dobrze wykonany sprzęt.

Prezencja Samsunga NP530 stoi na najwyższym poziomie i można ją opisać jednym słowem  - minimalizm. Komputer znajduje się w jednobarwnej, srebrnej obudowie, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się zupełnie niczym. Jednak po dłuższym poznaniu nie sposób go nie pokochać. W tym szaleństwie jest metoda i zdaniem wielu osób Ultrabook ten jest ładniejszy od wielu droższych urządzeń. Cała obudowa jest wykonana z aluminium, dzięki czemu nie tylko cechuje się pięknym wyglądem, ale jest też bardzo wytrzymała.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 7

Specyfikacja Samsunga NP530 to procesor Core i3, Core i5 lub Core i7, 4 GB lub więcej pamięci RAM, zintegrowanej karty graficznej Intel HD 3000/4000 oraz dysk hybrydowy lub SSD. Komputer jest dostępny w wersji z 13,3- i 14-calowym ekranem. Większa wersja komputera została dodatkowo wyposażona w napęd DVD-ROM.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 8

Fujitsu U772

Propozycja Fujitsu powinna spodobać się przede wszystkim paniom. Jest to komputer lekki, smukły i wyjątkowo ładny. Designerzy Fujitsu zdecydowali się na zastosowanie najbardziej eleganckiego, intrygującego i klasycznego połączenia barw – czerwonej i czarnej. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, że zastosowana czerwień nie jest jaskrawa, lecz lekko matowa i przytłumiona. Dzięki temu sprawia ona wrażenie głębszej i przyjemniejszej dla oka.

Jeśli chodzi o bryłę komputera, to nie wymyślono tu absolutnie nic nowego, lecz należy uznać to za zaletę. Producenci nie próbowali na siłę stworzyć nic oryginalnego, nie próbowali też stworzyć kolejnej kopii MacBooka Air. Niekiedy najprostsze rozwiązania są po prostu najlepsze.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 9

Specyfikacja Fujitsu U772 nie różni się od reszty Ultrabooków i jej elementami są procesor Core i5 lub Core i7, 4 GB pamięci RAM, zintegrowana karty graficznej Intel HD 4000 oraz dysk hybrydowy lub SSD. Ultrabook ten został wyposażony w ekran o przekątnej 14”, więc jest większy od innych urządzeń tego typu.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 10

Samsung 900X3C

Ultrabook Samsung 900X3C to śliczna i niepowtarzalna maszyna. Jest to jeden z najcieńszych i najlżejszych komputerów dostępnych na rynku, jego waga wynosi niewiele ponad 1 kilogram, co jest imponującym wynikiem przy pozostałych wymienionych tu urządzeniach, które ważą około 1,5 kilograma.

Laptop posiada obudowę typu unibody wykonaną z aluminium. Jest cały w kolorze czarny mat, zarówno w środku i na zewnątrz, dzięki czemu jego wzornictwo można uznać za spójne. Jedynie kanty komputera zostały zeszlifowane do srebrnego koloru tak, by podkreślały bryłę urządzenia. Zastosowana klawiatura cechuje się nieco za niskim skokiem, ale nadrabia to odpowiednio reagującym na warunki otoczenia automatycznym podświetleniem.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 11

W komputerze znajduje się procesor Core i5 lub Core i7, 4/8 GB pamięci RAM oraz układ graficzny HD 4000 wraz z dyskiem SSD o pojemności 128 GB lub 256 GB. Długość przekątnej ekranu jest w tym przypadku standardowa i wynosi 13,3”, acz można też kupić model 900X4C wyposażony w 14-calowy wyświetlacz.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 12

Asus Taichi

Flagowy komputer mobilny Asusa to zdecydowanie jedna z najciekawszych propozycji na rynku. Co prawda na pierwszy rzut oka przypomina on opisywany już tu model Zenbook, jednak tak naprawdę znacząco się od niego różni. Widać to dopiero po zamknięciu klapy komputera, na której znajduje się drugi ekran - dotykowy.

Jest to rozwiązanie wyjątkowo ciekawe i ekstrawaganckie. Pozwala na pokazywanie efektów swojej pracy klientowi siedzącemu naprzeciwko lub korzystaniu z komputera w dwie osoby. Niestety ostatni tryb pracy może być znacznie utrudniony, gdyż w laptopie tym zawiasy są bardzo luźne, przez co osoba korzystająca z ekranu dotykowego będzie mogła niechcący zamknąć Ultrabooka i zakończyć pracę osoby używającej maszyny w trybie klasycznym.
 

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 13

Asus Taichi to urządzenie z wyższej półki, zostało więc wyposażone w procesor Intel Core i7, 4GB pamięci RAM, kartę graficzną Intel HD 4000 oraz matrycę o przekątnej 11,6” i ogromnej jak na te standardy rozdzielczości 1920x1080. Oprócz tego zastosowano tu dysk SSD. Na pochwałę zasługuję też waga laptopa wynosząca niewiele ponad kilogram.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 14

Lenovo ThinkPad X1 Carbon

ThinkPad to w niektórych kręgach legendarna marka laptopów, które cechują się surowym, ale ładnym wyglądem, horrendalną ceną oraz większą od przeciętnej wytrzymałością. Okazuje się, że opis ten pasuje do komputera Lenovo jak ulał. Komputer ten został wykonany z rzadko spotykanych w komputerach materiałów takich jak włókno węglowe (wieko) czy stop magnezu (spód). O wiele gorzej prezentuje się ramka ekranu wykonana z plastiku, ale to nic dziwnego w takim towarzystwie.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon ma obudowę w tylko jednej barwie – czarnej. Dzięki temu urządzenie wygląda elegancko i nawiązuje do poprzednich laptopów z serii ThinkPad. Elementem wyróżniającym się w tym laptopie jest ekran, który można odchylić niemal o 180 stopni, co pozwala ustawić komputer w niemal dowolnej pozycji, zależnie od naszych preferencji. To ogromny plus.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 15

Ultrabook ten prezentuje się wyśmienicie pod względem użytego w nim sprzętu. Zastosowano procesor Core i5 lub Core i7, 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności od 180 do 256 GB. Producent nie zdecydował się na użycie karty graficznej mocniejszej niż zintegrowany z procesorem Intel HD 4000. ThinkPad ten jest większy od dużej liczby Ultrabooków, gdyż rozmiar jego ekranu wynosi aż 14”

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 16

Apple MacBook Air

Urządzenie to oficjalnie nie jest Ultrabookiem, jednak niemal każdy jest świadom, że tak naprawdę był to prekursor tej kategorii. Bez niego nie byłoby dziś Ultrabooków, gdyż to Apple pokazał światu, że ludzie oczekują powstania wyjątkowo lekkich i cienkich komputerów, które są nie tylko narzędziami pracy, ale też małymi dziełami sztuki.

MacBook Air nie postarzał się mimo że został zaprezentowany aż pięć lat temu. W obliczu powstawania kolejnych Ultrabooków jego wygląd po prostu budzi podziw, podczas gdy w dniu jego premiery po prostu szokował. Super-smukła obudowa wykonana z anodowanego aluminium robiła wrażenie. Była ona cała srebrna i tak jak wszystkie produkty Apple cechowała się minimalizmem. O jej doskonałości świadczy też fakt, że gdy blisko 3 lata po jego premierze pojawiały się Ultrabooki, wiele z nich próbowało nawiązywać wyglądem do pierwowzoru. Przykładem tego są chociażby pierwsze Zenbooki Asusa.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 17

Specyfikacja MacBooków Air jest naprawdę rozległa. Na rynku wtórnym można znaleźć jeszcze modele wyposażone w procesor Core 2 Duo, podczas gdy najnowsze są wyposażone w nowoczesną jednostkę Core i5. Inne elementy konfiguracji obecnej na rynku generacji MacBooków Air to 4GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 64-256 GB oraz układ graficzny Intel HD 4000. W sklepach dostępne są 11- i 13-calowe wersje tego komputera.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 18

Dell XPS Duo

Komputer ten jest trzecim konwertowalnym Ultrabookiem w tym przeglądzie. Nie da się ukryć, że obecnie panuje trend na dotykowe ekrany i są one pożądane nie tylko w smartfonach i tabletach, ale też laptopach. Rozwiązanie przeistaczające laptopa w tablet jest zupełnie inne niż w przypadku Lenovo Yoga oraz Asus Taichi. W tym przypadku producent sprzętu zdecydował się na ramkę, w której można obrócić ekran.

Jeśli chodzi o wygląd, komputer prezentuje się świetnie. Obudowa wykonana z aluminium i włókna węglowego jest nie tylko ładna i bardzo solidna. Może wydawać się, że połączenie barw czarnej i szarej jest nudne, jednak bezpieczniej będzie uznać je za klasyczne. W końcu nie każdy chce mieć pstrokaty komputer, dla wielu osób jest to nie tylko narzędzie pracy, ale też wizytówka. Podejrzewamy, że więcej osób będzie zadowolonych ze stonowanego wzornictwa Della niż z jaskrawych i rzucających się w oczy komputerów Fujitsu i Lenovo Yoga.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 19

W komputerze znajduje się procesor Core i5 lub Core i7, 4 bądź 8 GB pamięci RAM, układ graficzny Intel HD 4000 oraz dysk SSD o pojemności 128 GB lub 256 GB. Dell XPS Duo cechuje się nietypową, bo wynoszącą 12,5” przekątną ekranu, będącą wyjściem pośrednim między standardowymi 11,6- i 13-calowymi matrycami.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 20

HP ENVY Spectre XT

Ultrabook HP ENVY Spectre XT został wykonany z dobrej jakości materiałów. Obudowa ze szczotkowanego aluminium prezentuje się bardzo elegancko, jest trwała i nie widać na niej zadrapań. Jedyne zastrzeżenia można mieć do plastikowej ramki dookoła ekranu zbierającej odciski palców i brud. Dolna część obudowy została wykonana z gumowanego plastiku, który jest bardzo przyjemny w dotyku i zapobiega ślizganiu się komputera, gdy trzymamy go na kolanach.

Klawiatura ma bardzo przyjemny skok oraz może być podświetlana. Dzięki temu rozwiązaniu bardzo przyjemnie pracuje się wieczorami jak i w nocy. Touchpad jest bardzo czuły oraz pozwala na obsługę gestami. Nad klawiaturą umieszczono są cztery głośniki, które zostały estetycznie zasłonięte.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 21

Sprzęt zastosowany w maszynie HP nie różni się od podzespołów użytych do produkcji innych komputerów. Tak też tutaj znajdziemy procesor Core i5 lub Core i7, 4 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB. Karta graficzna to zintegrowany z procesorem Intel HD 4000. HP ENVY Spectre XT jest dostępny tylko w wersji z 13,3-calowym wyświetlaczem.

Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 1Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 2Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 3Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 4Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 5Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 6Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 7Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 8Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 9Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 10Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 11Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 12Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 13Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 14Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 15Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 16Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 17Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 18Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 19Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 20Najładniejsze Ultrabooki | zdjecie 21

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    1
    Pierwsze ultrabooki pojawiły się juz w 2008 był to MacBook Air ,który osobiście podoba mi się najbardziej!