Gry

Najlepsze gry do kooperacji, czyli zabawa w towarzystwie

przeczytasz w 1 min.

Nie wiesz w co pograć ze znajomymi? Mamy dobrą wiadomość: zebraliśmy najlepsze gry do zabawy w trybie kooperacji.

Nie ma chyba gracza, który choć raz w życiu nie spróbował gry wieloosobowej. Wszyscy kochamy rywalizacje, co skrzętnie wykorzystują producenci gier, serwując coraz nowsze możliwości takiej właśnie zabawy. Czasami jednak nie mamy ochoty po raz kolejny walczyć z przyjaciółmi o to, kto jest lepszy bądź czyja drużyna wykaże się większymi umiejętnościami.

Czasami po prostu chcielibyśmy, aby ktoś wspólnie z nami zmierzył się z normalną kampanią dla pojedynczego gracza. Pytanie tylko: w jakie gry możemy w ten sposób zagrać?

Aby pomóc graczom poszukującym dobrych gier do rozgrywki kooperacyjnej, postanowiłem przygotować zestawienie najciekawszych produkcji pozwalających na współpracę graczy w ramach pełnej kampanii fabularnej. Poza naszym zainteresowaniem znalazły się więc wszystkie tryby kooperacyjne, które ograniczone zostały do rozgrywki albo w pojedyncze misje z trybu kampanii, albo na specjalnie do tego przygotowanych mapach. Do tej grupy z pewnością zaliczyć można takie tytuły jak S.W.A.T. 4, Splinter Cell: Chaos Theory czy Call of Duty: Modern Warfare 2. Nie brałem również pod uwagę takich gier jak np. Fable 2, ze względu na dziwne rozwiązanie dołączania się do trybu kooperacji.

Uprzedzając ewentualne komentarze śpieszę wyjaśnić, że na mojej liście najciekawszych gier kooperacyjnych znalazły się nie tylko tytuły wspierające rozgrywkę w Sieci, ale również takie, w których zabawa może być prowadzona wyłącznie na podzielonym ekranie. Moim zdaniem nie ma to większego znaczenia dla frajdy płynącej z takiej gry. Tym bardziej, że część produkcji, które pojawiły się również na konsolach, taką opcję oferuje. 

W artykule posłużyliśmy się znanym już i pozytywnie przez was odebranym schematem krótkiego opisu każdej pozycji, do której dołączone zostało zdjęcie z gry i film prezentujący rozgrywkę. Pod opisem każdego tytułu znajdziecie też coś na kształt mini-podsumowania opisującego w kilku słowach, komu najprawdopodobniej spodoba się tryb kooperacyjny danej gry. Być może pomoże to wam wybrać coś dla siebie.Miłej lektury!