Tablety

Samsung Galaxy Tab 10.1

przeczytasz w 1 min.

sklep benchmark.pl

Samsung Galaxy Tab 10.1 to bez wątpliwości jeden z najlepszych tabletów na rynku – ma niewiele wad i sporo zalet. Zaczniemy od tych pierwszych.

Jedną z rzeczy jakie producent powinien poprawić w tym urządzeniu jest płynność pracy interfejsu. Tablet wyposażono w procesor Tegra 2, który jest naprawdę dobrym i wydajnym układem mobilnym. Tegra 2 z pewnością nie stanowi więc wąskiego gardła. Problem leży po stronie oprogramowania (nakładki TouchWiz UX), które nie jest do końca zoptymalizowane.

Drugą, mniejszą wadą jest jakość plastików z tyłu tabletu - błyszczące, jasne tworzywo szybko się zarysowuje i jest po prostu niepraktyczne. Minus należy się również za brak portu micro USB i czytnika kart microSD w tablecie. Oczywiście użytkownicy mają do dyspozycji przejściówki, ale zawsze jest to dodatkowy koszt.

Reszta cech tabletu to same zalety. System operacyjny poszerzony został o szereg przydatnych aplikacji multimedialnych, biurowych, społecznościowych i narzędziowych prawidłowo dopasowanych do charakterystyki tabletu.

Wydajność akceleracji grafiki 3D jest na tyle dobra, że ze spokojem pograć możemy we wszystkie nowe tytuły dostępne w Android Markecie. Tablet sprawdzi się jako mobilna konsolka do gier z dużym ekranem dotykowym lub jako czytnik e-booków.

Kolejną zaletą, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest wytrzymałość baterii. Samsung Galaxy Tab 10.1 potrafi wytrzymać 9,5 godziny w czasie odtwarzania filmów H.264 720p – to naprawdę świetny wynik.

Tablet dysponuje znakomitym ekranem Samsung Super PLS (Plane to Line Switching), który oferuje kąty widzenia szersze nawet niż w przypadku matryc IPS, a przy okazji jest jaśniejszy i tańszy w produkcji.

Cena: od 2200 zł
Ekran: 10,1" LCD Super PLS
Rozdzielczość wyświetlacza: 1280x800 px
Procesor: dwurdzeniowy, 1 GHz, Nvidia Tegra 2
Grafika: ULP GeForce
Pamięć operacyjna: 1 GB
Pamięć masowa: 16, 32 GB
Wbudowane kamerki: 3,2 MPx (tył), 2 MPx (przód)
Bateria: 7000 mAh
Łączność: Wi-Fi 802.11n, 3G, 4G LTE (niektóre wersje), Bluetooth 3.0
System operacyjny: Android 3.1
Waga: 565 g

» Przeczytaj recenzję tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1