Gry

Najsłynniejsze romanse w grach

Naszym czytelnikom którzy nie planują romansować jedynie w grach, tą symboliczną galerią przypominamy, że 14 lutego coś dzieje się w realu ;)

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 1

Naszym czytelnikom, którzy nie planują romansować jedynie w grach, tą "romantyczną" galerią przypominamy, że najwyższy czas zadziałać aby 14 lutego coś ciekawego wydarzyło się w realu ;)  A może jednak romanse w grach są ciekawsze? Tę decyzję pozostawiamy już Wam.

Na końcu galerii mamy też dla Was małe wyzwanie konkursowe. Wśród najciekawszych opisów rozdamy kilka upominków. Oczywiście oczekujemy też komentów, o jakich wielkich romansach zapomnieliśmy w tym zestawieniu.

grafika obok pochodzi z serwisu: zerochan.net

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 2

The Iron Bull i inkwizytor/ka

Dragon Age: Inkwizycja

Jednookie, potężnie zbudowane chłopisko o gracji minotaura i aparycji podrzędnego oprycha robiącego zadymę w każdej odwiedzanej przez siebie karczmie, po bliższym poznaniu okazuje się naprawdę uczuciowym facetem. Ta dwumetrowa maszynka do mielenia mięsa wywodząca się z bezlitosnej rasy Qunari potrafi czule cię przytulić, by oderwać od okropności prowadzonej wojny. Zupełnie nieistotna jest przy tym płeć twojego bohatera. Z nietypowości tego związku Bioware doskonale zdawał sobie sprawę tytułując ostatnie jego romansowe zadanie „Trudna miłość”.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 3

Mona Sax i Max Payne

Max Payne 2

Zgorzkniały glina i maszyna do zabijania, czyli „Romeo i Julia” w stylu noir. Miłość Mony Sax i Maxa Payne'a nigdy nie przedstawiała się w różowych barwach. Zaśnieżony Nowy Jork jest sceną mrocznego romansu, w którym kochankowie częściej celują do siebie z rewolwerów, niż oddają się erotycznym uniesieniom. Śmierć nieprzerwanie krąży w powietrzu i raz po raz wkracza między parę głównych bohaterów. Szkoda, że happy end nie jest im pisany. No chyba, że jesteś naprawdę wytrwałym graczem...Dla takich przygotowano jeszcze jedno, ukryte zakończenie.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 4

Elika i Książe

Prince of Persia

Niektórych los traktuje szczególnie łaskawie. Tytułowy książę z „Prince of Persia” błądząc po pustyni trafia do tajemniczej oazy i od razu napotyka zjawiskowo piękną kobietę, Elikę. Romans zdaje się więc wisieć w powietrzu. I choć tak naprawdę do niczego wielkiego tu nie dochodzi to jednak nie sposób nie zauważyć, że z czasem tę parę zaczyna łączyć coś więcej niż tylko chęć pokonania Boga Ciemności. Zwinna jak pantera i naładowana magią jak Yennefer nieśmiertelna spadkobierczyni rodu Ahurasa z każdą wyciągniętą dłonią ratującą księcia od śmierci udowadnia zresztą, że jest tu także dla niego.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 5

Alyx Vance i Gordon Freeman

Half Life 2

Nawet w naszym świecie trudno o znalezienie drugiej połówki, a co dopiero w opanowanym przez obcych uniwersum Half-life'a, gdzie czasoprzestrzeń zakrzywia się raz po raz przerzucając bohatera z jednego miejsca w drugie. Gordon Freeman odnajduje jednak swoją Alyx, czyli nieporównanie atrakcyjniejszą wersję bondowskiego Q. Jego towarzyszka to nie tylko długonoga specjalistka od grawitacyjnego działa i innych gadżetów, ale też ostatnia iskierka dobra zagubiona w ruinach City 17 i futurystycznych komnatach Cytadeli. Choć o romansie głównych bohaterów nie mówi się wprost (bo przecież Gordon przez całą grę milczy jak zaklęty), ale uważni gracze z pewnością zauważą flirciarskie mrugnięcia Alyx.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 6

Elena Fisher i Nathan Drake

Seria Uncharted

Drake przyciąga kobiety, to pewne. O jego względy walczą dwie ponętne, charakterne i odznaczające się niemałym sprytem panie – mocno stąpająca po ziemi Elena i znacznie bardziej wyzywająca i zawadiacka, choć też nieco egoistyczna Chloe. Trudno powiedzieć co powoduje, że obie lgną do naszego bohatera niczym pszczoły do miodu. W tym starciu wyraźnie wygrywa jednak ta pierwsza stanowiąc kolejny dowód na to, że przeciwności się przyciągają. Ciekawe czy to uczucie przetrwa kolejną porcje szalonych przygód, którą już wkrótce zafunduje nam z pewnością Uncharted 4.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 7

Tali i Komandor Shepard

Mass Effect 2/ 3

Choć w trzech odsłonach serii Mass Effect nie brakowało postaci, z którymi można było romansować to właśnie na Tali’Zorah skupiało się zainteresowanie większości graczy. Quarianka intrygowała zarówno ubiorem jak i niecodzienną historią swojej rasy. Najważniejsza była jednak jej maska, pod którą kryć się mogło w zasadzie wszystko. Spowita nimbem tajemnicy twarz dziewczyny działała na wyobraźnie fanów serii, a Bioware skrzętnie to wykorzystywało tak aranżując miłosne scenki i dialogi by domysłom nie było końca. Każdy mógł więc widzieć w niej swój własny ideał urody. Trochę szkoda, że na koniec jednym, niewielkim zdjęciem twórcy postanowi odebrać nam złudzenia.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 8

Trip i Monkey

Enslaved

Wariacji na temat „Pięknej i bestii” nigdy dość. W każdym razie do takich wniosków doszli zapewne twórcy Enslaved, którzy w relacjach głównych bohaterów tej opowieści, Trip i Monkey, przerabiają buddyjski koncept yin i yang na wszelkie możliwe sposoby. Mamy tu więc do czynienia z parami przeciwieństw, które uzupełniają się w sposób doskonały – kobieta i mężczyzna, rozum i ciało, miłość i nienawiść...Niby banał, ale jakże urokliwy. Wszystko zaczyna się tu od niewolniczej opaski zmuszającej Monkey do bezwarunkowego posłuszeństwa Trip. Po takim starcie mało kto dawałby szansę temu związkowi. Pojawiające w przerywnikach filmowych drobne, niewiele znaczące gesty, mowa ciała, a nawet głosy obu postaci pokazują jednak, że prawdziwe uczucie może zrodzić się wszędzie.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 9

Elaine Marley i Guybrush Threepwood

Secret of Monkey Island i dalsze części

Na dekadę zanim Will Turner podjął rywalizację z Jackiem Sparrowem o serce Elizabeth, zupełnie inna para z Karaibów zamieszkiwała nasze serca i twarde dyski. Guybrush Threepwood to sympatyczny nieudacznik, który próbując zostać najsłynniejszym korsarzem Karaibów zakochuje się po uszy w pięknej pani gubernator. Jednak dobrze wiadomo, że nie ma nic tak nudnego, jak miłość, której nie stawia się przeszkód. Stąd postać demonicznego pirata-upiora o rozkosznie absurdalnym nazwisku LeChuck nieustannie smalącego cholewki do Elaine Marley. Mimo przeciwności związek tych dwoje kwitnie, i to nawet gdy sam Guybrush rzuca mu kłody do nogi.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 10

Abigail Marston i John Marston

Red Dead Redemption

Człowiek może zerwać z przeszłością, ale przeszłość zawsze się o niego upomni. Sielanka eks-bandziora Johna Marstona kończy się, kiedy nieprzebierający w środkach agenci rodzącego się dopiero FBI postanawiają brutalnie rozprawić się z Dzikim Zachodem. Porywają więc rodzinę naszego bohatera chcąc tym samym zmusić go współpracy. Chcąc nie chcąc musi on więc powrócić na prerie i zawalczyć o żonę i syna. I choć przez niemal całą grę nie widzimy Abigail jest obecność w sercu Johna jest niepodważalna. Niby twardziel, a wierny i co najważniejsze oddany miłości swojego życia do samego końca.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 11

Triss Merigold i Geralt z Rivii

Wiedźmin 2

Kasztanowłosa czarodziejka nie od dziś służy Geraltowi pomocą i swoimi wdziękami. W ich burzliwych relacjach pojawia się jednak nie tylko zauroczenie czy miłość, ale i zazdrość, żal i odrobina magii. Jakby nie patrzeć prawdziwą ukochaną Wiedźmina była Yennefer. Dlatego też ten dziwny związek najlepiej podsumować można słowami Jaskiera „…. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki”. Swoją drogą nie możemy się już doczekać na trzecią odsłonę gry, w której do akcja powraca Yennefer. Z jej wybuchowym temperamentem może być naprawdę gorąco.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 12

Johnny i River

To the Moon

Ta niepozorna produkcja o mocno przestarzałej już grafice posiada jedną z najlepszych, najbardziej zaskakujących i wzruszających historii miłosnych, jakie dotąd pojawiły się grach. Opowieść o umierającym staruszku, który spełniając swoje marzenie o dostaniu się na księżyc oddaje się w ręce dwójki naukowców mających zaszczepić mu takie właśnie wspomnienia skrywa bowiem drugie, niespodziewane dno. Podróżując w głąb jego pamięci odkrywamy niezwykle prawdziwe, pełne oddania uczucie, jakie łączyło go z niedawno zmarłą żoną, River. Ta emocjonalna huśtawka potrafi wycisnąć łzy nawet z największych twardzieli.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 13

Zagadka nr 1

Czekamy na wasze odpowiedzi :)

Zamieść w komentarzu najciekawszy opis romansu.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 14

Zagadka nr 2

Kto tu z kim romansuje?

Zamieść w komentarzu najciekawszy opis romansu.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 15

Zagadka nr 3

Zgadujcie :)

Zamieść w komentarzu najciekawszy opis romansu.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 16

Zagadka nr 4

To jest chyba proste ;)

Zamieść w komentarzu najciekawszy opis romansu.

Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 1Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 2Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 3Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 4Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 5Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 6Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 7Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 8Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 9Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 10Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 11Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 12Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 13Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 14Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 15Najsłynniejsze romanse w grach | zdjecie 16

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Melman1980
  33
  GTX 970
  0,5 GB RAM


  ...niestety bez happyendu :)
  • avatar
   HiszpańskiInkwizytor
   5
   Zagadka numer 3: Jim Raynor i Królowa Ostrzy aka Kerrigan:)
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    13: Shepard i Liara
    14: Shepard i Jack
    Ahh ten Mass Effect
    • avatar
     Konto usunięte
     4

     Za "moich" czasów najgłośniejszą romansującą parą z gry byli Rinoa i Squall z FF8, najbardziej kontrowersyjną Hana i Rain z Fear Effect. A i jeszcze Panda i Kuma z Tekken 3.
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      A gdzie Cloud i Aeris? lol rzetelność tak bardzo...
      • avatar
       zakius
       3
       A Tidus i Yuna czy coś?
       • avatar
        Dudzio993
        2
        A Sniper Wilf i Otacon ?:(
        • avatar
         labik
         1
         FF:VII Cloud & Aerith
         • avatar
          Andari
          1
          a gdzie jest królowa czerwonych smoków i niebieski smok z wowa? :P
          • avatar
           nervik
           1
           zagadka 1 Shepard i Liara T'Soni
           Dość specyficzny romans. Oparty w dużej mierze na zacieraniu różnic rasowych między ludźmi a asari. Asari wywodząca się z rasy badaczy, potężna, doskonała, długowieczna, kryjąca swoje emocje, opierająca się na wyrachowaniu, na początku związku nie do końca potrafi zrozumieć ludzkie emocje. Potrafi za to czuć wielką empatię nawet do wrogów. Wraz z kolejnymi częściami Mass Effect'a romans się pogłębia, aczkolwiek jest to przykład miłości na odległość, gdzie drogi pary często się rozchodzą. Komandor Shepard trzyma w swoich kajutach zdjęcie wybranki i spogląda na nie w jednym z kluczowych momentów kolejnej odsłony gry. Liara natomiast wita go całusem po długiej nieobecności, także widać jej przeływanie się i otwarcie na ludzkie zachowania.

           zagadka 2 Shepard i Jack
           Miłość z buntowniczką i dziewczyną po przejściach. Burzliwy w każdym calu.

           zagadka 3 Jim Raynor i Sarah Kerrigan
           zagadka 4 Geralt i Yennefer

           A ja bym wymienił jeszcze romans z FFVII - Clouda i Tiffę. On w dzieciństwie zabiega o jej uznanie i przez to załapuje się do elitarnej jednostki SOLDIER, ona dopiero po latach to dostrzega i od ich pierwszego spotkania w grze stara się w nim rozbudzić dawne uczucie. Kiedy Cloud wpada w śpiączkę, to ona jest przy nim, chroni go i pomaga dojść do siebie. Pomaga mu również pogodzić się z przeszłością i nadać znaczenia ich działaniu w postaci ratowania umierającej planety. Dla mnie kultowy wątek, zatajony i zadeptywany przez powszechny romans Clouda z Aeris.
           • avatar
            alb3rt
            0
            Z Mass Effect trzeba było dać jeszcze jakiś homo romans.
            • avatar
             Konto usunięte
             -1
             1- mass effect 1 shepard i Liara
             2-mass effect 2 shepard i zero (jack)
             3-wydaje mi sie ze to tez chyba mass effect -,-
             4-W2 Geralt i triss prawdopodobnie
             • avatar
              carl22
              -1
              A gdzie Shepard i Jackoob? ;< https://www.youtube.com/watch?v=XrMMOteSqOE
              • avatar
               Konto usunięte
               -1
               Lamusy...
               • avatar
                Konto usunięte
                -2
                Ja i mój pc. (2x Asus Ares III crossfire)
                • avatar
                 rapmen123
                 -6
                 A gdzie Wolfenstein New Order?
                 • avatar
                  patalajka22
                  0
                  Mario i Peach normalnie lolicon
                  • avatar
                   0
                   14 Shepard i Jack ;)
                   • avatar
                    prime27pl
                    0
                    Szkodaże nie dodanu romansów z Baldurs Gate 2 , Viconia była super .
                    • avatar
                     czorcik696
                     0
                     Każdy chciał zobaczyć co Tali ma pod maską : )
                     • avatar
                      Konto usunięte
                      0
                      A gdzie Flip i Flap ? mógłby wreszcie ktoś napisać grę na ten temat.
                      • avatar
                       entropic
                       0
                       komandor shepard tez byla kobieta !
                       femshep + liara, najlepszy romans w me imo

                       romans z viconia w baldursach byl ciekawy, mozna bylo wplynac na zmiane jej charakteru

                       squall i rinoa z ff8, znaczna czesc fabuly opiera sie na przebiegu tego 'romansu'

                       duze propsy za uwzglednienie malpiej wyspy
                       • avatar
                        lsychowski
                        0
                        Witam,

                        zabrakło mi romansu z Baldur's Gate II: romans głównego bohatera z elfkami z Jaheirą lub z Aerie.
                        • avatar
                         dariusz666
                         0
                         Raynor i Kerrigan