Natec Genesis H59 – test tanich słuchawek dla graczy
Słuchawki

Natec Genesis H59 – test tanich słuchawek dla graczy

przeczytasz w 3 min.

Dobre słuchawki dla graczy nie zawsze muszą kosztować krocie. Natec Genesis H59 udowadniają, że również tańszy sprzęt ma wiele do zaoferowania.

Ocena benchmark.pl
  • 4/5
Plusy

Solidna konstrukcja,; dobra jakość wykonania,; dobra czułość mikrofonu,; odłączany mikrofon,; poziom wytłumienia dźwięków otoczenia,; jakość niskich tonów,; wygoda noszenia

Minusy

jakość wysokich tonów,; gumowe wykończenie mikrofonu,; wykończenie muszli,; niewygodne dla okularników

Każdy entuzjasta gier komputerowych doskonale wie, że dobre słuchawki potrafią zwiększyć przyjemność z grania oraz podnieść naszą efektywność podczas zabawy z innymi graczami online. Prawdziwi zapaleńcy potrafią wydać na dobry sprzęt mnóstwo pieniędzy, ale rynek jest tak skonstruowany, że i dla tych o mniej zasobnych portfelach znajdzie się coś ciekawego. To właśnie do tej grupy graczy adresowane są słuchawki Natec Genesis H59, które w niewielkiej cenie oferują kilka naprawdę ciekawych rozwiązań.

Natec Genesis H59 i pierwsze wrażenia

Słuchawki zapakowane są w pudełko wykonane z cienkiego kartonu, w którym znalazło się miejsce na foliowe okienko. Dzięki temu, jeszcze przed wyciągnięciem słuchawek, widać, że są one dość masywne. Wrażenie to potęguje się zdecydowanie bardziej, kiedy już trzymamy urządzenie w dłoniach, ale nie jest to raczej wina wagi, gdyż ta to około 240 gramów, ale stylistycznych zabiegów.

Natec Genesis H59

Specyfikacja techniczna niczym szczególnym nie zaskakuje. Pasmo przenoszenia tych zamkniętych słuchawek to dość standardowe 20 – 20k Hz, dynamika to 107 dB, a impedancja 32 Omy. Innymi słowy, raczej standard. Producent nie informuje bezpośrednio, jakie przetworniki umieszczone zostały w słuchawkach, po czym wnioskować można, że nie jest to najistotniejsze w sprzęcie tego segmentu.

Jedno o Natec Genesis H59 powiedzieć można na pewno, nie są to małe słuchawki. Masywne muszle z logo umieszczonym przez producenta i szeroki, gruby pałąk sprawiają, że słuchawki prezentują się naprawdę nieźle, jak na ten segment cenowy. Co cieszy, nie są one agresywnie kolorowe, a ilość detali we wzornictwie została ograniczona do minimum. Słuchawki są matowo-czarne z czerwonymi elementami, jak poduszki na pałąku oraz wspomniane logo.

Natec Genesis H59 - pałąk

Ogólnie rzecz ujmując, pierwsze wrażenie sprzęt robi całkiem niezłe. Natec Genesis H59 prezentują się solidnie, sprawiają wrażenie wytrzymałych, a ich design przypadnie graczom do gustu, podobnie jak ich minimalistyczna kolorystyka. Wszak, zestawienie czerni i czerwieni zwyczajnie nie może się nie podobać.

Akcesoria i ciekawe rozwiązania

W zestawie poza samymi słuchawkami znajdziemy jeszcze dołączany mikrofon oraz krótką, banalną w przekazie instrukcję obsługi w kilku językach, wśród których znalazł się rzecz jasna i język polski. Na pochwałę zasługuje na pewno wspomniany mikrofon, zakończony wyjściem mini jack 3,5 mm, który możemy w każdej chwili wygodnie wpiąć z boku lewej muszli usznej lub wypiąć, co może okazać się przydatne, gdy zechcemy wykorzystywać ten sprzęt również jako słuchawki do telefonu.

Natec Genesis H59 - regulacja

Najpewniej wielu użytkowników nie wpadnie na to, by podpinać te słuchawki do swojego smartfona, gdyż nie takie jest przeznaczenie Natec Genesis H59, ale warto zaznaczyć, że jest to jakaś opcja, a producent się na nią dobrze przygotował. Cieszy również fakt, że mikrofon wykonany jest z gumy, która – choć niezbyt dobrej jakości – sprawdza się świetnie. Możemy go odpowiednie wygiąć i ustawić pod optymalnym kątem, by dobrze zbierał nasz głos.

Słuchawki wyposażone są w półtorametrowy kabel zakończony wyjściem mini jack 3,5 mm, na którym umieszczono pilot z regulacją głośności, dużym klipsem, dzięki któremu przymocujemy go do koszuli lub bluzy oraz przyciskiem pozwalającym na wyciszenie mikrofonu. Kabel jest gumowy, o standardowej grubości, jak na tę klasę sprzętu.

Natec Genesis H59 - poduszki na pałąku

Dodatkowo w zestawie producent załącza również przejściówkę PC o długości 1 m, która zakończona jest osobnymi 3-pinowymi wtyczkami 3,5 mm dla słuchawek i mikrofonu. Warto tu dodać, że główny przewód wieńczy 4-pinowy mini jack, odpowiedzialny za przenoszenie dźwięku do słuchawek oraz z mikrofonu równocześnie.

Jakość wykonania

Poziom wykończenia może nie zachwyca, gdyż choćby łączenia plastików nie są jakoś szczególnie wymodelowane, ale całościowo jakość wykonania stoi na zadziwiająco dobrym poziomie. Najpewniej w skutek użytych materiałów, które sprawiają, że te tanie słuchawki są bardzo miłe w dotyku. Natec Genesis H59 w całości pokryte zostały czarnym, matowym i gumowanym tworzywem, które nie zbiera odcisków palców, nie boi się rys i sprawia bardzo dobre wrażenie.

W słuchawkach brak może szlachetniejszych materiałów czy złoconych wtyków 3,5 mm, ale idąc na kompromis między ceną a jakością, producent nie zapomniał zadbać o to, by przyjemnie się obcowało z jego urządzeniem. Na uwagę zasługują również trzy miękkie poduszki – może nawet zbyt miękkie – które łagodzą punkty styku pałąku z naszą głową.

Natec Genesis H59 - poduszki

W jakości wykonania znaleźć można jednak dwa minusy, może nie wpływające jakoś negatywnie na odbiór sprzętu, ale jednak warte podkreślenia. Pierwszym jest parszywie klejąca się do palców guma pokrywająca mikrofon. Fakt, dobrze go zabezpiecza i utrzymuje w pozycji, do której go sobie wygniemy, ale dotykanie jej nie należy do przyjemności.

Drugim minusem jest twarde wykończenie padów wokół muszli i niezbyt przyjemny materiał przykrywający membrany głośników. Dlaczego warto o tym wspomnieć? Otóż, muszle są duże i zdarzyć się może, że nasze ucho będzie stykało się z membranami, co w dłuższym użytkowaniu może rodzić pewien dyskomfort. Reasumując jednak, wykonanie jest niezłe, a patrząc na cenę słuchawek, nawet bardzo niezłe.

Klips do ubrania sprawdza się dobrze – pilot nie spada – podobnie, jak potencjometr na pilocie, który spełnia swoją rolę i pozwala na płynną manipulację poziomem głośności. Mikrofon, choć narzekać można na klejące się gumowe wykończenie, daje się odpowiednio wygiąć, utrzymuje tę pozycję i po prostu dobrze zbiera dźwięk. Reasumując, podczas grania Natec Genesis H59 spisują się na medal, bo w ogólnym rozrachunku są względnie wygodne i dobrze oddają dźwięki w grze.