Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

Ambix

Funkcja ta pozwala na podłączenie dwóch komputerów do jednego monitora. W przypadku gdy monitor nie wykryje sygnału na jednym z kabli, przełączy się automatycznie na drugi (opcję można wyłączyć w ustawieniach).

NaViSet

Oprogramowanie NaViSet pozwala na wygodne sterowanie podstawowymi ustawieniami monitora z poziomu systemu operacyjnego Windows i Mac OS X.

NaViSet  NaViSet

NaViSet

Matryca e-IPS

Matryca e-IPS

Matryce In-Plane Switching z przedrostkiem „e” cechują się między innymi większą przepuszczalnością światła emitowanego przez diody LED lub zimne katody, dzięki czemu mogą świecić ciemniej i tym samym pobierać mniej prądu. Niestety kąty widzenia nie są aż tak szerokie jak w matrycach H-IPS i P-IPS. Minusem mogą być czasy reakcji matrycy, które są wyraźnie dłuższe niż w standardowych TN-kach.

Czujnik oświetlenia zewnętrznego

Pozwala na automatyczne dopasowanie intensywności podświetlania do warunków panujących w pomieszczeniu. Jest to funkcja, która po pierwsze dba o wzrok użytkownika (luminacja nie jest męcząca), a w połączeniu z trybem ECO dba też o portfel, obniżając wydatki za energię elektryczną.

Podświetlenie LED

Matryca e-IPS

Diody LED są coraz częściej stosowanym typem podświetlenia w monitorach przeznaczonych do użytku domowego. Głównym plusem LED-ów jest wyraźnie obniżony pobór prądu w stosunku do zimnych katod (CCFL). Testowany NEC oferuje podświetlenie krawędziowe, które jest bardzo ekonomiczne, ale nie zapewnia dobrego rozkładu luminacji.