Monitoring IP

Wstępna konfiguracja

przeczytasz w 1 min.

Jeśli posiadasz podstawową wiedzę na temat obsługi smartfona i podłączania urządzeń elektrycznych do gniazdka, nie będziesz miał problemów z obsługą tego urządzenia ;-)

  • Pierwszym krokiem jest instalacja na smartfonie oprogramowanie Arlo, które dostępne jest na iOS, Android i FireOS. Można oczywiście skorzystać również przeglądarki internetowej na komputerze. Następnie podłączamy kamerkę do gniazdka sieciowego, czekamy aż dioda zacznie migać na bursztynowo i wciskamy przycisk Sync (pamiętajmy, by smartfon korzystał w tym momencie z sieci Wi-Fi). Czekamy aż dioda zacznie migać na niebiesko.

  • Smartfon powinien wyświetlić na ekranie kod QR, który musimy "pokazać" kamerce. Jeśli odczyt przebiegnie prawidłowo, instalacja przejdzie do kolejnego etapu.

  • Oprogramowanie powinno wykryć naszą kamerę, wyświetlić jej numer seryjny i możliwość ustawienia strefy czasowej. Następnym krokiem jest wybór subskrybcji. Nie musisz w tym momencie decydować się na płatne rozwiązania (plany Premier, czy Elite), ani na opcjonalne nagrywanie 24-godziny do dobą. Na początek wystarczy darmowy plan Basic, który pozwala na 7 dni nagrywania dla maksymalnie 5 kamer.

  • Jeśli dostępna jest nowsza wersja firmware urządzenia, możesz dokonać aktualizacji (Update). Warto to zrobić od razu, co zajmie nam najwyżej kilka minut. Jeśli wszystkie działania zakończyły się sukcesem, możemy kliknąć przycisk Live, by zobaczyć podgląd obrazu, bądź dodać kolejne kamerki (Add device) - o ile takowymi dysponujemy.

  • Obraz przesyłany jest z parosekundowym opóźnieniem. Jeśli nie chcesz od razu otrzymywać alertów wykrycia ruchu/dźwieku, to nad podglądem widnieją między innymi ikonki szybkiego włączania/wyłączania wykrywania ruchu i dźwięku (ikony z symbolem mikrofonu i człowieka). Wstępna konfiguracja jest zakończona!