Smartfony

Oglądamy

przeczytasz w 3 min.

Nokia Lumia 710

 Jakość wykonania:
dobry
Ergonomia:
zadowalający plus
Sterowanie dotykiem:
dobry

Praktycznie cały przód przykryty został warstwą błyszczącego szkła Corning Gorilla Glass, co jest rzeczą wartą wyróżnienia, gdyż wśród nowych smartfonów do 1000 zł ochrona ta nie jest szeroko stosowana ze względu na wyższą cenę. Ergonomia obudowy jest dość słaba ze względu na bardzo słabo dopracowane przyciski umieszczone na krawędziach. Ich szybka i płynna obsługa jest utrudniona - powinny być większe i nieco bardziej wystające z obudowy.

Nokia Lumia 710

Pod wyświetlaczem umieszczone zostały trzy z sześciu obowiązkowych przycisków, które konieczne są do sprawnej obsługi Windows Phone 7.5, czyli: Back (cofnięcie, wyjście lub po przytrzymaniu menadżer uruchomionych aplikacji), Start (powrót do ekranu głównego), Search (wyszukiwanie). Klawisze są sprzętowe i podświetlane na biało.

Kolejnymi trzema przyciskami wchodzącymi w skład zestawu obowiązkowego są: Power/Sleep (włączanie/uśpienie), Camera (spust migawki) oraz Volume Up/Down (regulacja głośności). Są to klawisze sprzętowe, które nie mają swoich odpowiedników w interfejsie.

Nokia Lumia 710

Tył smartfona jak już wspomnieliśmy wykonano z plastiku. Tworzywo jest matowe i odporne na typowe zarysowania, ale nie radzimy poddawać go ciężkim próbom, bo wszelkie mocniejsze rysy mogą być dobrze widoczne. W nasze ręce trafił model czarno-różowy, który być może nie przypadnie do gustu męskiej części, ale tylną klapkę możemy opcjonalnie wymienić na niebieską, czarną lub białą. W ofercie jest też model całkowicie biały, który subiektywnie sprawia najlepsze wrażenie wizualne.

 Głośnik/dźwięk:
zadowalający

W górnej części widoczny jest obiektyw aparatu głównego, dioda LED doświetlająca fotografowane obiekty oraz dodatkowy mikrofon.

Nokia Lumia 710

Na dolnej krawędzi widoczne są otwory, za którymi kryje się zarówno mikrofon, jak i głośnik zewnętrzny. Jakość dźwięku w czasie rozmów telefonicznych jest naprawdę dobra, głośnik również spisuje się dobrze, choć oczywiście nie możemy oczekiwać tutaj cudów.

Nokia Lumia 710

Lewy bok jest całkowicie gładki i nie oferuje żadnych elementów funkcyjnych, oprócz małej szczeliny służącej do zdejmowania tylnego panelu.

Nokia Lumia 710

Na prawej krawędzi zintegrowano podłużny przycisk +/- służący do regulacji głośności multimediów oraz rozmowy telefonicznej. Pod nim znalazło się miejsce na obowiązkowy spust migawki.

Nokia Lumia 710

Na górnej krawędzi widoczny jest port micro USB, gniazdo słuchawkowe oraz przycisk blokady ekranu, którym przy okazji włączymy lub wyłączymy smartfona.

Nokia Lumia 710

Klapkę zdjąć można bez większego wysiłku. Wystarczy podważyć ją paznokciem (szczelina na lewej krawędzi obudowy) i odciągnąć do tyłu.

Nokia Lumia 710

Pod tylną klapka znajdziemy slot kart micro SIM, którą wymienimy tylko po wyjęciu baterii. Osoby, które nie dysponują mniejszą wersją karty SIM będą musiały wymienić ją na odpowiednią wersję u operatora lub spróbować przyciąć oryginalną kartę manualnie (czego raczej nie polecamy). Slotu kart microSD nie ma.

Nokia Lumia 710 - ładowarka

Ładowarka Noki (AC-10E) nie należy do małych, a przy okazji jest również jednoczęściowa (bez odłączanego kabla micro USB).

Do zestawu oprócz telefonu, ładowarki i kabla micro USB dołączony jest też przewodowy zestaw słuchawkowy i komplet instrukcji.