Ciekawostki

Co zrobić ze starym PC?

przeczytasz w 1 min.

Masz już nowy komputer, który skonfigurowałeś wedle własnych potrzeb i pobrałeś ulubione aplikacje. Co zatem zrobisz ze starym, wysłużonym pecetem? Wiele osób zna odpowiedź na to pytanie jeszcze przed zakupem nowego zestawu i często odpowiedź nań brzmi "Allegro". Zebraliśmy jednak dodatkowe opcje i chcemy się nimi podzielić:

1. Życie po życiu

Twój kilkuletni komputer może nie nadawać się już do Crysisa i z tego powodu możesz uznać, że jest po prostu za wolny i przestarzały. Spróbuj jednak tknąć w niego nowe życie, instalując system operacyjny Linux Ubuntu. Może się okazać, że komputer przemieni się dzięki temu w szybką maszynę do przeglądania internetu.

2. Oddaj go na cele dobroczynne

Coś, co dla ciebie jest już tylko kupą złomu, dla innych może być cennym skarbem, na który nigdy nie byłoby ich stać. Poszukaj w swoim mieście organizacji charytatywnej czy domu dziecka i oddaj sprzęt potrzebującym. Dzieci na pewno się ucieszą. Może nie będą mogły grać w najnowsze produkcje, ale komputer to przecież nie tylko gry i filmy. To także encyklopedie, internet i wiele innych zastosowań!

3. Oddaj go rodzinie lub znajomym

Za drobną opłatą lub za darmo możesz oddać komputer swoim bliskim. Rozejrzyj się. Być może twój brat, kuzyn lub ciocia potrzebują akurat komputera, ale nie mogą sobie pozwolić na zakup w najbliższym czasie?  To kolejna z opcji warta wzięcia pod rozwagę.

4. Sprzedaj na Allegro

I w końcu ostatnia z opcji: stary komputer z pewnością uda ci się sprzedać na Allegro. Uzyskane w ten sposób pieniądze będziesz mógł potraktować jako np. ratę za nowy PC.