Porównanie mobilnych gier do wersji PC
Gry Android

Porównanie mobilnych gier do wersji PC

Marcin Jaskólski | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Wersje gier z Androida kontra PC! Pokusiliśmy się o porównanie mobilnych gier do wersji PC - między innymi Fortnite, Neverwinter Nights, Tomb Raider II, Mortal Kombat X czy Life is Strange.

Coraz częściej otrzymujemy gry zarówno na konsole i komputery, jak i na smartfony. Na naszych łamach możecie zapoznać się również z porównaniem wersji Android i PC, a konkretnie przygód Lary Croft oraz nieco zapomnianej grze twórców Mass Effect, a konkretnie Jade Empire.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że mobilna platforma gamingowa rozwija się niezwykle dynamicznie. I nie mówimy tu o przenośnych specjalizowanych konsolkach, ale o smartfonach i tabletach opartych na systemach Android, czy iOS. Za ich pomocą możemy dziś grać zawsze i wszędzie. Nie zapomnijcie zajrzeć do naszego topu najlepszych darmowych gier na Androida.

Wersje gier Android kontra PC

Jakie gry trafiły na Androida z innych platform? Można tu wymienić choćby Grand Theft Auto, serię LEGO, Titan Quest, Baldur's Gate, Fahrenheit, Valiant Hearts, serię Final Fantasy, Monster Hunter Stories, Street Fighter IV czy White Night - a ta lista ciągle rośnie.

Jak dziś wyglądają możliwości mobilnych platform? Czy gry które pojawiają się zarówno na PC jak i smartfony / tablety charakteryzują się podobną jakością? Oto porównanie wideo kilku wybranych produkcji!

GTA: San Andreas

Gra której nikomu przedstawiać nie trzeba. Jeśli jeszcze raz chcesz przeżyć zakręcone perypetie CJ'a, to wersja smartfonowa pomoże odświeżyć ci wspomnienia.

Neverwinter Nights Enhanced Edition

Ta niezapomniana gra role-playing wylądowała również na mobilkach. Na PC trochę się już zestarzała, ale na smartfonie zdecydowanie warto zagrać!

Life is Strange

Klimatyczna przygodówka zdecydowanie dobrze wpasowała się w mobilne ramy. Ciekawa historia i fajny gameplay to atuty tej produkcji.

Grim Fandango Remastered

Przygodówkowy hicior z dawnych lat wylądował również na mobilkach i to w wersji Remastered. Możemy liczyć na identyczną oprawę graficzną jak w przypadku wersji PC.

Human Fall Flat

Nie słyszeliście o tej grze? W takim razie naprawdę warto dać dla niej szansę, bowiem jest to absolutnie wyjątkowa produkcja.

PUBG

Mobilna wersja Player Unknown Battleground okazała się równie wielkim hitem jak ta znana z dużych platform. Dodatkowo jest darmowa.

Fortnite

Battle Royale po raz drugi... Tej gry przedstawiać nie trzeba, czasem boimy się otworzyć lodówkę, by nie wyskoczył z niej Fortnite...

Injustice 2

Superbohaterowe i superzłoczyńcy z uniwersum DC w walce na śmierć i życie. Czy trzeba innej rekomendacji?

Tomb Raider II

Zaletą mobilnych platform jest również to, że pojawiają się tam odświeżone wersje hitów z dawnych lat. Wersja na Androida prezentuje się znakomicie, nawet minimalnie lepiej niż PC. Pomimo tego, że sterowanie zostało dopasowane do ekranów dotykowych, to jak na dzisiejsze standardy jest niestety bardzo toporne. Do tej gry lepiej zaopatrzyć się w pada...

Niestety Square Enix z bliżej nieznanych powodów usunął obie części Tomb Raidera ze sklepu Google Play? Dlaczego?

No następnej stronie znajdziecie wideo-porównania kolejnych gier.