Gry

Pro Evolution Soccer 2009 - a jednak jeszcze lepszy

przeczytasz w 2 min.

Pro Evolution Soccer 2009, już pół roku temu, przed pojawieniem się jakiegokolwiek grywanego dema, zostało okrzyknięte „zakalcem”, który nie będzie miał szans z nową FIFĄ. Nie wiem ile w tym prawdy, a

W miniony weekend w naszej recenzji FIFA 09 mogliście przeczytać takie oto słowa – „Pro Evolution Soccer 2009 (...) już pół roku temu, przed pojawieniem się jakiegokolwiek grywanego dema czy materiałów prasowych, zostało okrzyknięte „zakalcem”, który nie będzie miał szans z nową FIFĄ. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile marketingu ze strony EA, ale nawet jeśli tak się stanie, werdykt na temat najlepszej gry piłkarskiej dla posiadaczy pecetów będzie prosty – PES 2008.”. Jako, że nazwisko me (niestety) nie brzmi Hitchcock, nie mam zamiaru trzymać Was w niepewności, Pro Evolution Soccer 2008 nie obroniła swojego tytułu. Nowa edycja jest jeszcze lepsza i to do niej będzie należeć od teraz palma pierwszeństwa wśród pecetowych piłek.


Seria Pro Evolution Soccer od kilku dobrych lat jest niekwestionowanym liderem wśród gier piłkarskich. Do niedawna na wszystkich platformach, od tego roku – wedle powszechnej opinii – straciła prym na konsolach na rzecz FIFA 09. Rynek jest jednak bezlitosny, a jego badania wykazują, że w Polsce cały czas największa liczba graczy wciąż koncentruje się wokół komputerów. Dlatego też to właśnie pecetowej wersji sportówki od KONAMI przyglądamy się z tak szczególną wnikliwością.

PES 2008 nie rozczarował i okazał się najlepszą piłką nożną, jaka pojawiła się na rynku w ubiegłym roku. Fani serii byli jednak nie w pełni zadowoleni z drogi, jaką obrało sobie KONAMI w kreacji kolejnych części serii. Można było spotkać nawet mocno radykalne opinie, które obwoływały go najgorszą edycją od lat, ze względu na niski dynamizm rozgrywki, coraz większe przywiązanie do gry w obronie, rosnące umiłowanie skomplikowanych rozwiązań taktycznych i upodabnianie się do mocno krytykowanej FIFY. Trudno było nie zgodzić się z wieloma spośród tych zarzutów, jednakże w PES 2008 mimo wszystko grało się kapitalnie, a zabawie przez cały czas towarzyszył duch prawdziwego futbolu. EA Sports na wiosnę ogłosiło, że FIFA 09 pobije wszystko co widzieliśmy do tej pory, a nowości będzie wiele jak nigdy dotąd. KONAMI zaś pracowało nad PESem 2009 po cichutku. Zapewne nikogo to nie zdziwi, ale ostatecznie po raz kolejny znakomicie sprawdziło się przysłowie o tym, że mowa jest srebrem, a milczenie złotem.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login