Zasilacze

ModeCom ATX-350GTF(PFC)

przeczytasz w 1 min.
 
Mode Com
350GTF (PFC)
Moc (W)
350
PFC
Pasywne
Prąd dla +3.3v (A)
28
Prąd dla +5v (A)
30
Prąd dla -5v (A)
0.3
Prąd dla +12v (A)
15
Prąd dla -12v (A)
0.8
Prąd dla +5v SB (A)
2.0
Liczba wentylatorów
1
Średnica wentylatorów (cm)
8
Regulacje obrotów wentylatorów
Automat
Monitoring obrotów wentylatorów
Nie
Ilość wtyczek molex 12v
6
Ilość wtyczek FDD
2
Długość przewodu ATX (cm)
55
Maksymalna długość przewodów molex 12v (cm)
60
Długość przewodów FDD (cm)
80
Wyposażenie dodatkowe
-

Na samym początku zasilacz zaskakuje nas przyjemnie swoją dość pokaźną wagą, co samo w sobie nie jest zaletą, ale świadczy o solidnej budowie i dużych radiatorach wewnątrz. Wykonanie nie budzi zastrzeżeń, kable są odpowiednio grube, blachy dobrze dopasowane i urządzenie po włączeniu nie wpada w rezonans, nie brzęczy i nie wibruje.

Jeden standardowy wentylator z automatyczną regulacją prędkości pracuje na dość wysokich obrotach. Zasilacz 350GTF nie jest zbyt cichy, wbrew reklamowym hasłom typu Noise Killer. Po włączeniu jest stosunkowo znośnie, lecz wentylator wraz z upływem czasu stopniowo przyspiesza, generując coraz większy hałas. Wada ta jest mniej dokuczliwa przy słabych, pobierających mało prądu komputerach, ale posiadacze prądożernych konfiguracji powinni być przygotowani na dość głośny, przeszkadzający niekiedy szum. Idealnym wyjściem byłaby tu wymiana wentylatora na cichutkiego Papst'a lub Nioseblocker'a, gdyby nie duży koszt takiej operacji. Ponadto wiąże się to z utratą gwarancji - blachy nie są co prawda plombowane, ale przewody wentylatora producent przylutował na stałe do płytki PCB. Może jednak ktoś skusi się na taką wymianę, otrzymując w rezultacie bardzo cichy, dobry zasilacz.Pasywny układ PFC oraz zestaw zabezpieczeń i filtrów zapobiegających uszkodzeniu zasilacza w razie przepięcia bądź zwarcia to obecnie norma. Zasilacz nie posiada wtyczek zasilających typu SATA, ale pozostałe przewody są wystarczająco długie nawet do dużej obudowy. Ilość wtyczek molex i FDD również przyzwoita - pod tym względem nie ma powodów do narzekań.

Dobre parametry podawane przez producenta na tabliczce znamionowej sprawdziliśmy w testach. Trzeba przyznać, że model 350GTF poradził sobie doskonale, utrzymując wszystkie wartości w granicach normy. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości serii "GT", co przy bardzo zachęcającej cenie czyni ten zasilacz idealnym wyborem dla standardowych, domowych zestawów o podstawowej konfiguracji. Gdyby jeszcze był nieco cichszy, otrzymałby zapewne pięć gwiazdek od naszej redakcji.

Zobacz testy zasilaczy.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!