Gry

Race Day. Multiplayer

przeczytasz w 1 min.

Race Day to tryb, w którym mamy dostępne wszystkie rodzaje wyścigów, wszystkie samochody oraz wszystkie trasy. Mamy tam dostępne normalne wyścigi, te same co w "kampanii" jednak tutaj wszystko od razu mamy odblokowane. Jest tutaj również małe ułatwienie ponieważ mamy możliwość wyboru, z którego miejsca wystartujemy. Różni się również od trybu SinglePlayer tym, że nie musisz się przejmować, na którym miejscu zakończysz rajd - nie ma to żadnego wpływu na Twoje konto i rankingi. Bardzo przydatne jeśli chcemy poćwiczyć wychodzenie z zakrętów lub inny, nasz słaby punkt.

 

Mimo iż autorzy gry mieli dobre chęci tworząc tryb multiplayer, to jednak nie za bardzo im to wyszło. W Polsce jest bardzo mała grywalność w GRID'a on-line, a początkowo zawiłe menu nie za bardzo zachęca do zabawy przez internet. Jednak jest również kilka ciekawych opcji, które zachęcają do uruchomienia gry on-line

Jedną z takich opcji jest system doświadczenia. Początkowo mamy tych punktów 0. Jeśli wygramy wyścig to system sprawdza z jakimi graczami się mierzyłeś i w zależności od ich doświadczenia, Ty dostajesz punkty. Oczywiście im lepsi przeciwnicy, tym więcej punktów. Na koniec wyścigu wyświetlana jest ilość zdobytych punktów oraz ile punktów potrzeba do kolejnego "poziomu".

W grze on-line istnieje również ranking. Ustalany jest on według czasów okrążeń na danym torze. Po pobiciu rekordu, system wrzuca go gdzieś na internet, a później ustala Twoje miejsce w rankingu w stosunku do innych czasów pozostałych graczy. Oczywiście jest to bardzo motywujące dla osób, które lubią rywalizację i zachęca do ponownego włączenia gry.

Oczywiście w trybie gry Multiplayer mamy możliwość założenia sesji publicznej oraz prywatnej - na hasło. Serwery są również podzielone na rankingowe i nie rankingowe - jeśli masz ochotę tylko pojeździć lub sprawdzić swoje umiejętności z innymi graczami bez ingerencji w Twój ranking. Mamy oczywiście możliwość założenia sesji LAN'owej.

GRID raczej nie jest grą z przeznaczeniem na Multiplayera.